Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Oczywiście temat nie umarł, wręcz przeciwnie - prężnie rozwija się do przodu.

Z racji, że jestem na końcowym etapie moich studiów na pracę dyplomową-inżynierską postanowiłem stworzyć nową wersję mojego projektu paralotni wykorzystując technologię systemów CAD, druku 3D i w oparciu o arduino zaprogramować i zbudować nową wersję mojego otwartego moto-elektro-skrzydła.
Jakie zmiany?
Zaprojektowałem całkowicie nową gondolę z możliwością regulacji środka ciężkości oraz siły dociążenia by radzić sobie z większym wiatrem (zakres od 100g do 1,3kg), z większym koszem na śmigło (żeby zmieścić 12 lub 13cali) gdyż będzie większa jednostka napędowa (chcę uzyskać ciąg około 3000g).

Uszyte nowe skrzydło - powiększona wersja z 1m^2 do 1,5m^2 (rozpiętość z 2,2m na 3m).

 

Skrzydło przeszło pozytywne testy na wietrze oraz ze starą gondolą, dobrze się zachowuje, lata, lecz mam jeszcze pewne problemy ze sterówkami, które mam nadzieję niedługo rozwiążę lecz czekam na dobrą pogodę.

Nowa gondola jest wydrukowana z plastiku PLA, dojdzie do niej jeszcze kilka elementów aluminiowych, sam jestem ciekaw jak będzie wytrzymywać twarde lądowania. Przede mną jeszcze wiele testów oraz prób tych udanych jak i nieudanych.

Ktoś spyta po co mi tu arduino? W celu optymalizacji kontroli aparaturą (pod 1 drążek całe sterowanie) oraz są już pomysły na czujniki wysokości oraz jakieś FPV.

Pochwalę się kilkoma zdjęciami z projektu:

post-17477-0-06044500-1553623956_thumb.jpgpost-17477-0-06052600-1553623982_thumb.jpgpost-17477-0-97912500-1553623959_thumb.jpgpost-17477-0-64163300-1553623968_thumb.jpg

 

Poświęciłem masę trudu, czasu i pieniędzy na ten projekt, mam nadzieję, że uda mi się to dokończyć.

O dalszych postępach oczywiście będę informował.

Pozdrawiam :)

 

PS: skrzydło uszyte z materiału paralotniowego, linki dyneema 33kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy on tak lata  z podwiniętymi tipami? czy mi się tylko wydaje? Ta końcówka / tip/ powinna tworzyć normalny "profil" jak na moim zdjęciu, w każdych warunkach / tu uzda ma speed system- bez istoty/,  bo taki efekt jest niepożądany przy ostrych manewrach i podwinięcie murowane!?

post-3422-0-96388900-1566890100_thumb.jpg

I mam pytanie, czy w termice lotki wystarczają do wyjścia z niej ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.