Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na żeberka pójdą nakładki z pasków balsy i się usztywni bardzo ładnie.Byłem na poczcie, Artex dosłał mi elementy do Katany 1400.Fajnie wyszło, na wszelki wypadek schowałem do pudełka żeby nie mieć tego na widoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i już jestem ciekaw jaki tytuł będzie nosił nowy temat, ....... relacja z budowy, ale zapewne z czasem się dowiemy, (czy może coś na temat zdradza pierwszy post z tej strony?)

 

mordkamsy6.jpg

 

na razie bez komentarza, pracy jest sporo, zmian jeszcze wiecej, a czasu jak zwykle coraz mniej :(:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żeberka będą od góry i dołu paski balsy o grubości takiej samej jak pokrycie , razem z żeberkiem będą tworzyły profili typu T i będzie dość sztywno.

 

Edit:Grzesiek mnie wyprzedził z odpowiedzią ale w 100% ma rację.

 

Edit: dziś 1 październik.Nawinąłem dwie rury fi 30mm, jutro trzecia ostatnia.Nie chciałem zaczynać skrzydełek Katany zanim nie będę miał wszystkich potrzebnych detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Krzysztof, dziś mam wolne więc biorę się za dużą Katanę a konkretnie to będę sklejał ze sobą żebra z balsy i sklejki (te najdłuższe przy kadłubie) i muszę wyciąć z sklejki lipowo balsowej 4 elementy skrzydła, po dwa na każdy płat.

 

Czysto informacyjnie dodaję fotki kadłuba Katany 1400.Skleiłem żeby dowiedzieć się czy wszystko pasuje do siebie.Potrzebne są drobne poprawki ale średnio zaawansowany sklejacz da sobie radę spokojnie z tymi niedociągnięciami.Do tej Katany potrzebne są listwy sosnowe 4x4 w ilości około 10 sztuk, 4 listwy 7x7 na dźwigary.Stateczniki najlepiej wykonać z balsy 6mm.to co na zdjęciach da się skleić w ciągu 2-3 godzin.

 

Domek silnika trzeba skrócić o 15 mm żeby zmieścił sie silnik 4T (w moim przypadku ASP FS61AR)

 

dsc0020jm0.jpg

 

dsc0021fl7.jpg

 

dsc0022pr4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa przewiduję jakieś 30-gramowe mini z metalowymi przekładniami.Ten model narazie musi poczekać, wstawiłem fotki bardziej dla kolegów żeby widzieli jak mniej/więcej wygląda sklejony kadłub do Katany 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Sławek, Katana 1400 - to będzie piękny model - lekki i w ogóle ... i homemade - co mnie najbardziej rajcuje.

Ja jestem wychowany na modelach budowanych w modelarni i w domu.

tylko i wyłącznie z braku czasu kupie czasem tylko coś fajnego.

Ciekawe ile wyjdzie kompletna waga do lotu bez paliwa ?????

Chińska podobno wychodzi ok 2300 - 2400g

Jeśli zejdziesz poniżej tej wagi (w co nie wątpię) to jesteś Gość !

Czekam na dalsze fotki.)

 

Nie mogłem się powstrzymać od skomentowania :-)

 

Wracając do tematu, myślę że Katana o rop. 2000 będzie jeszcze bardziej imponująca, i to ze względu na wielkość oraz na parametry lotu.

 

I tu tez jestem ciekawy masy końcowej z silnikiem DL50. :shock:

Jednak nie ma to co zrobione samemu, wiesz gdzie co jest i jak jest sklejone, znasz wszystkie + i - no i przede wszystkim większe doświadczenie.

 

Czy miałeś coś cięte w Artexie do tej 2m Katany ? Może coś przeoczyłem w postach (?)

Ciekaw jestem ceny końcowej i jak to sie ma do modelu ARF ?

Pozdrawiam i powodzenia !!!

Czekam na dalsze fotki i uwagi.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić ile wyjdzie waga obu Katan po skończeniu budowy.Koszty dużej trudno oszacować, ale zapewne niewiele mniej niż fabrycznej.Do małej zaś przewiduję silnik ASP FS 61 a on sam waży z tłumikiem 445g (ważone na wadze elektronicznej).Tak na oko wyjdzie około 2 kg do lotu ale głowy nie daję za to :D.Do małej mam już prawie wszystko łącznie z folią i kołpakiem.Brakuje tylko podwozia węglowego i węglowej rurki łącznika skrzydeł.Do dużej przygotowuję powoli wszystkie niezbędne gadżety.To że nie ma relacji to nie znaczy że nie pracuje nad nią, ale nie będę opisywał mierzenia, rysowania, docinania i takich tam historii.Ta 1400mm mimo wszystko jest w kolejce na 3 pozycji do zbudowania.Proponuję zrobić osobny temat dla Katany 1400 i tam będziemy dzielić się spostrzeżeniami na temat budowy tej wersji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nic nie działo w sprawie Katany 2m więc odświeżę trochę temat.Doszlifowałem dziś otwory w żeberkach pod rurę.Same rury wyszły dobrze (prawie jestem zadowolony) :D .Przed sklejeniem wolę przymierzyć.

 

dsc0029dk9.jpg

 

dsc0030kr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.