Skocz do zawartości

Windows 10


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bry państwu! Od długiego czasu wyskakuje mi okienko o aktualizacji sytemu do 10-tki. Czy ktoś skusił sie na kliknięcie "Uaktualnij teraz" ? Obecnie mam 8.1. Najbardziej co mnie blokuje to czy tym czym się bawię na sprzęcie, będzie hasało na 10tce. Wolny czas zabijam na Real Flight G6.5 i War of Thunder.

I jak wygląda sam system? Bardziej łopatologiczny? Tego co mam nie poznałem nawet w 5%.... Lekko mnie przeraża i opanowałem tylko tyle ile korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno inwigiluje mocno.

Trzeba zadbać i powyłączać sporo opcji, ale wtedy niewiele zostaje z nowych "zalet" systemu". Jednak aktualizacji automatycznych nie da się wyłączyć!

 

Co do obciążania, podobno obciąża bardzie niż 7 i 8, ale nie ma tragedii.

Ostatnio usiłuję wgra\c Minecraft na W10 ale dowiedziałem się, że Microsoft wykupił twórcę gry. Jak chcesz MCrafta na W10(tzw. wersja beta) to musisz mieć utworzone konto na stronie Microsoftu.

Najgorsze jest to,że decydując się na 10  i porzucaj\ac starsze systemy, idziemy w ślepą uliczkę, bo ma to być ostatni system. Potem już będą tylko jego aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziesiątke, korzystam od około miesiąca i jestem zadowolony. Ważne jaką masz wersję systemu, ja np. mam Enterprise LTSB czyli sam system bez bajerów takich jak Cortana, Microsoft edge czy Xbox live, poprostu sam system z podstawowymi składnikami (cmd, panel sterowania, eksplorator plików itd.), nic nie trzeba wyłączać bo poprostu tego nie ma.

 

Inwigiluje Cortana, wystarczy ją i kilka innych rzeczy wyłączyć i po problemie, z tego co wiem nie traci się przy tym funkcji systemu.

 

Mi po aktualizacji wiele aplikacji działa lepiej, co do Minecrafta to można bez problemu pobrać starszą wersję, tylko musisz mieć Javę - wersja "beta" działa na C++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem do 10ki i laptopa i stacjonarkę i póki co problemów nie ma. start systemu szybszy niż 7ka, obciążenia większego nie zauważyłem - ale mam raczej nadmiarową ilość "mocy". Nie zauważyłem jakichś konkretnych negatywnych objawów po przesiadce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątka ma nowy silnik.Mam wrażenie, że działa to lepiej (Enterprise).

Trochę badziewia musiałem wyłączyć przy konfiguracji, ale  działa przynajmniej tak szybko jak kiedyś XP.

Oprogramowanie działa to samo co na poprzednich systemach, potrafi zainstalować sterowniki z którymi były problemy w poprzednich systemach (W7).

I łyżka dziegciu, z niewiadomych przyczyn ma awers do niektórych programów i potrafi je automatycznie usunąć, ale po ponownej instalacji jest z reguły ok :) ( dotyczy aktualizacji z niższych systemów) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 10 od pół roku, albo dłużej. Wiem nie minęło jeszcze tyle od wprowadzenia,ale ja zdecydowałem się na przesiadkę jeszcze w wersji technicznej.

Gram w wiedźmina,star wars,heroes7 i inne gry i nie widzę problemów.Przesiadłem się z 8 i już za żadne skarby nie chciał bym do niej wrócić.

Po skonfigurowania według własnych widzimisię i usunięciu kafelków mam czysty i szybki system ,który działa bez problemów.

Zdecydowanie lepszy od 8 i tylko trochę gorszy od 7.

To czy mnie szpieguje czy nie mam głęboko w d..., a co mnie to obchodzi co w USA myślą o moich programach czy grach i mailach do kochanki :)))

Nie używa nowej przeglądarki tylko Mozilli.

Generalnie wydaje mi się , że jak ma się w miarę nowy sprzęt to lepiej się przesiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne odczucia do Tomka, mój laptop miał problem z dyskiem ssd pod 7 a win 8 mi nie pasował. Jechałem na wersji testowej a potem od razu przesiadłem się na wersję oficjalną, jestem zadowolony tak samo jak byłem z 7 i xp. Laptop działa mega szybko i sprawnie. Co do inwigilacji to i ja mam to w głębokim poważaniu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przesiadlem z 7 jak tylko sie pojawil. Nie znam sie i nie grzebie w systemie. Wiekszej roznicy mi to nie zrobilo w normalnym uzytkowaniu. Mam tylko wrazenie, ze czasami moj laptop (nie stary ale i nie jakis wypasiony) meczy sie, szczegolnie przy odpaleniu. Nie wiem czy to system, dysk czy procesor..?

 

ps:

o jakich kafelkach i badziewiach do usuniecia piszecie? Mozecie rozwinac mysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie poczekam, poobserwuję....

http://www.computerworld.pl/news/402867/Windows.10.zbierania.danych.o.uzytkowniku.nie.da.sie.wylaczyc.html

http://aleksandraniedzielska.pl/zegnaj-windows-10-opinia/

http://oszczedzanie.biz/blog/moja-opinia-o-windows-10-ladny-tort-lecz-zamiast-wisienki-kroliczy-bobek/

 

Minusy: Wolniejszy start systemu, mniejsza kontrola nad aktualizacjami niż poprzednio i wreszcie… kompletna dyskwalifikacja systemu jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo użytkownika w domyślnych opcjach po instalacji, bez skrupulatnej konfiguracji system w dzisiejszych czasach nie nadaje się do „spożycia przez ludzi”

 

Zalogować się z tego czegoś na konto bankowe… trochę strach… nawet po ustawieniu większej prywatności

To trochę tak jak z telefonami komórkowymi... jak nie chcesz by Cię kto potajemnie podsłuchiwał i podglądał - wracasz do "cegły"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.