Skocz do zawartości

SU-26MX Modelloo


Kamilos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W.g. mnie 1500 g to jednak troszkę sporo jak na modelik 1250 mm rozpiętości. Jeszcze jedno . Zawsze jestem pełen podziwu dla sprzedawców silników -Jakie fascynujące prawa fizyki  stosują  podając moc silnika. Dla tego który zamówiłeś, podają 600 a  niektórzy nawet 800 W .  No to jest już fizyka na poziomie " Gwiezdnych Wojen " ale tych od Lucas:a niestety.Mnie wbijano do głowy iż  Moc = Natężenie x Napięcie. Ale mogę się mylić

Życzę powodzenia w oblotach i czekam na film.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat :P czy malować go sprejami co będzie dość trudne czy ułatwić sobie zadanie i malować go pędzlem . Wolał bym pędzlem bo malowanie będzie bardziej dokładne ale za to model przytyje. Obecnie waży ok.530g z dwoma serwami . Policzę ile będzie finalnie ważył - no to tak : silnik 150g, pakiet 180g, serwa ok. 70g , regiel 60g , odbiornik 15g = 475+530=1005g no i jeszcze farba to ok . 100-200g no to myślę że 1300g wyjdzie z zapasem kilkudziesięciu gram.

 

EDIT.: Zdecydowałem że maluję pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję swój model okleić folią z napolskimniebie jest bardzo dobra, bardzo dobrze się przykleja , taśma pakowa się chowa przy tej folii, jest wytrzymała , da się ja pomalować nawet markerem i marker z niej się nie ściera tak jak z taśmy pakowej, i najważniejsze że praktycznie nic nie waży.

Ja mam z nią taki problem że mam wersję matową która jest z obu stron identyczna, i kilka razy położyłem ją odwrotnie i zamiast do modelu, przykleiłem ją do żelazka.

Cierpliwie czekam na film z oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozchodzi się o spray to może być problem, ponieważ rozpuszczalniki w nim zawarte mogą rozpuszają styropian, jak i podkłady pod panele. Jest jakaś seria sprayów eco, które tego nie zrobią, ale cena jest znacznie wyższa. Tylko w chwili obecnej sobie nie mogę dokładnie przypomnieć, chyba dupli color coś takiego miał w ofercie, ale nie jestem pewien.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że fly colour na bazie akrylu był najlepszy cena to 25 zł za puszkę. 

Ostatnio jednak kupiłem specjalny spray prosto na styropian, krycie już za pierwszą warstwą, duża wydajność.

Na S1 ledwie starczyły 2 puszki. 

Nie pamiętam nazwy cena za puszkę to 30zł

Ale gorszego dziadostwa to w rękach to nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.. miałem ten model , i recenzja wygląda tak :

1.jeśli człowiek chce się sprawdzić w budowaniu to jest ciekawa opcja,zaprojektowanie domka silnika , konstrukcji podwozia ,wzmocnienia itp..

2. do 3D się nie nadaje(małe stery i złe proporcje). 

3. model lata super , fajne właściwości lotne .

4.jeżeli go nie oklejasz niczym to weź reklamówkę  na lotnisko bo się nie pozbierasz ,wystarczy dotknąć ziemi i po modelu . bardzo kruchy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszła paczka z wyposażeniem, o 2 tygodnie wcześniej niż się spodziewałem. I jest jedna zmiana: jest nowy silnik Turnigy 3639 1100kv tak to wszystko jest tak samo. Myślę że przy moim tempie pracy oblot będzie za tydzień. I jeszcze się zastanawiam jak zrobić domek silnika ?

post-13447-0-81046200-1467635355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pędzlem to nieporozumienie, jeśli walczysz o ciężar. Tylko spray. Malowanie pędzlem wcale nie jest bardziej dokładne. To po prostu zalewanie powierzchni farbą.

Jak chcesz pomalować dobrze (dokładnie + lekko) - tylko natrysk. Ten model po pomalowaniu absolutnie nie powinien przytyć więcej jak 100g.

 

Do styro - malowałem Eco Revolution firmy Chemmot, na bazie wody. W sklepach z farbami 18PLN/400ml. Krycie w zależności od koloru. Ich wada to długie schnięcie.

 

Malowałbym skrzydła, a oklejał kadłub, ze względów aerodynamicznych.

No chyba że musisz skrzydła wzmocnić. Oklejenie (wygładzenie) to utrata turbulentności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest goły styrodur i styropian? Czy coś przeoczyłem... Jeśli tak, to szkoda roboty, bo już w transporcie możesz go uszkodzić, nie mówiąc już o kapotażu, czy innej pomyłce.  Lotki mają jakieś wzmocnienie? Czy to czysty styropian pomalowany farbą? Nie chcę Ci "podcinać skrzydeł" w tym projekcie i życzę dobrze, ale zrobiłeś po drodze parę błędów za które zapłacisz w niedalekiej przyszłości. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiesz szczerze mówiąc nie dowierzam trochę że to się będzie rozpadać, a ja jestem taki że nie uwierzę do półki sam nie spróbuję. I to jest taki eksperyment jak długo tym modelem przelatam zanim się rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.