Skocz do zawartości

ASP 61


marcinlota1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem się odezwac do środy odnośnie tulejki silnika ,wiec zamówie w nastiku koszt ok 15 zł ,czy jak ściągne to klin się zniszczy czy będzie się nadawał...? póki co zrobiłem tak..bez kołpaka ale jeszcze wage kołpaka (70g) musze odzyskac aby był wyważony,dołoże (tulejki 30g) plus przesuniecie do przodu o ok 1cm to powinno być dobrze.

post-2380-0-90048400-1468427006_thumb.jpg

post-2380-0-80815200-1468427041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak masz silnik zamocowany na fotce latałeś wcześniej? Jeśli tak to nie dziwię się, że silnik był zapluty olejem. Na wystający króciec nałóż przewód silikonowy na tyle długi by koniec znalazł się niżej od dolnego obrysu kadłuba - wtedy zobaczysz jaki czysty i suchy będzie i model i silnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tulejki to wibroizolatory czyli chcesz usunąć te podkładki między kadłub , a łoże silnika i wstawić te wibro? Wielu kolegów tak robi bo one są właśnie do tego celu ale ja bym podkleił tylko odpow. grubości posklejane sklejki i skręcał na sztywno. 4suw trzęsie bardziej niż 2suw i każdy dodatkowy ciężar na łożu może wpływać destrukcyjnie na model ale w ten sposób i ja obciążałem. Inna możliwość to podklejenie tego ołowiu do samej maski silnika - tu już na 100% nic nie będzie padało w wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade już robie...a co myślisz dac te tulejki gumowe czy podłożyć cos na sztywno...?

Jakiś czas temu z ciekawości zamontowałem silnik ASP FS 91AR na takich amortyzatorach. Było super, żadnych drgań i wibracji. Wytrzymało to niestety trzy loty. Silnik pięknie odleciał

do przodu w czasie lotu. Odkleiły się metalowe okładziny. Modelem wylądowałem w całości mimo że ubyło „trochę balastu”. Potem przypomniałem sobie że podobne amortyzatory stosowaliśmy w pracy do montażu sprzętu radiowego na okrętach i jeśli urządzenia były podwieszone to też się rozklejały od drgań. Powinny pracować tylko na ściskanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ale nie specjalnie mi się  podoba i jeszcze zrobiłem grzanie świecy z boku...tak wiem ze wężyk będzie dłuższy ale jakos nie ładnie wygląda jak nie mam owiewki...(stare zdiecie jeszcze  z kołpakiem) dziwnie ten króciec tak zrobili ,w asp 70 mam go z boku i jest podłączony do kolanka,.lepsze rozwiązanie...czy mogę ten wężyk podpiąć do któregoś z trzech wężyków wychodzących ze zbiornika przez trójnik..?

post-2380-0-20208600-1468431304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze można założyć żarzenie w kadłubie ale ciężko tam dojść kluczykiem aby to przykrecic wiec tak się zdecydowałem no i jak kto woli o gustach się nie dyskutuje,u Ciebie nie podoba mi się przekręcony silnik,ale model nie powiem ładny..taki inny...jaka rozpietość i cena samego modelu...?  hehe.Węzyka Twojego nie wiedac jak stoi bo maska go zakrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.