Skocz do zawartości

To tylko Jantar


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wygląda mi to na zębatki. Ciekawe jest, że serwo chodzi, ale tylko w jedną stronę, gdy dam SW w górę, nie dzieje się nic, ale mogę go przepchnąć ręką do odpowiedniej pozycji itam stoi póki nie puszczę drążka - wtedy wraca do centrum, ale z powrotem w górę nie chce. Chętnie natomiast w dół i tam zostaje - żeby wrócić do centrum muszę go popchnąć i do centrum się da, a dalej znów trzyma, chyba że dam ster w górę...  

Zębatki zdarzało mi się w serwach rozwalać, ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te serwa mają bardzo dobre opinie... Może po prostu pech - oczywiście reklamacji na zamontowane serwo nikt nie przyjmie.....

Czy silnik może być upalony "jednokierunkowo"? Bo tak właśnie się zachowuje - trzyma w obie strony a ciągnie tylko w jedną.

 

Regiel Turnigy AE-45A z SBEC 4A, napięcie zmierzone 5,3V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, według mnie padł mostek H w sterowniku serwa i kręci silnikiem tylko w jedną stronę

 

https://static.rcgroups.net/forums/attachments/3/3/7/7/5/8/a4484287-181-MKS%206100%20Wire%20Loc..jpg?d=1323876068

 

najprawdopodobniej któraś s tych 4 "kosteczek",

jakby silnik był walnięty to by raczej w żadną nie kręcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje!

 

Sprawdziłem serwo winnym kanale regla i na testerze serw z takim samym rezultatem. Dziś je wymontuję i jak najszybciej pokażę dobrym elektronikom - może naprawią kosteczki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.