Skocz do zawartości

Montaż silnika i smigła - pytania poczatkującego.


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuję się do uzbrojenia modelu:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8941

 

Mam na razie silnik i regulator:

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=50&products_id=192

 

Do tego Aku 11,1V / 1Ah

 

Serwa SG90 i odbiornik - w drodze.

Śmigło na razie mam jedno - GWS 8x4 na próbę. (Może polecacie inne?)

 

W każdym razie stanąłem przed problemem montażu silnika w Modelu.

Zastanawiam się pod jakim kątem go osadzić. W dół, czy w górę? A może nic nie zmieniać?

Mam też pytanie o mocowanie śmigła.

Wał silnika jest gładki, z wyjątkiem małego płaskiego frezu na środku (na docisk śruby?). I jest minimalnie mniejszy od otworu w śmigle (GWS 8x4). Samo śmigło ma tylko dwa wgłebiania na nakrętki z obu stron otworu.

Jak to teraz połączyć? Zastosować jakąś przejściówkę? Wywiecić i nagwintować śmigło?

Skoro jest za luźno, może będzie za bardzo latać?

Nie mam pomysłu.

 

PS - rozumiem, że musze zastosować piastę do śmigła? Wg opisu, wał silnika ma 3mm, czy piasta:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p244,obsada-smigla-stalego-3-2mm-m5-mpj4702

Będzie odpowiednia? 0,2mm to spora różnica przy takich prędkościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś silnika powinna być skierowana w dół - 2-3st i w bok prawy (patrzac od tyłu modelu). Po pierwszych lotach skorygujesz te wychylenia lub zostaną tak. Śmigło masz dobre - miesci sie w dedykowanych rozmiarach. to fazowanie na os silnika to do zamocowania piasty śmigła lub prop save - czy jakoś tak( to takie bezpieczne mocowanie śmigła na gumkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale leniuszek!!! Zaglądaj do linków przesyłanych na Twoje odp. to nie będziesz zadawał takich pytań. Przecież właśnie diem pokazał tobie jak to wygląda.

 

Chodziło mi o sposób montazu śmigła jak to wygląda. Do linka zajrzałem. :wink:

Kolega Mammuth pokazał dokładnie to o co mi chodziło.

 

Dzięki koledzy. Punkciki może choć częściowo wynagrodzą kłopoty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg

 

Montaż na recepturke.

 

ps.

Przy okazji moj drugi model w zyciu - pierwszy z lotkami - ktory mam zamiar jutro dokonczyc i oblatac (o ile znow nie wyskoczy jakies bezalkoholowe jak dzisiaj). Jak uda mi sie to ulotnic to z pewnoscia o tym napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich kłopotach mówisz? Naturalne jest, że gdy ktoś ma problem to inny ktoś stara się go rozwiązać :jupi: Co do recepturki - pamiętaj , że one na powietzu szybko parcieją i pękaja. Dlatego zamiast jednej naciągniętej - dałbym pęczek gumek. Będziesz je też często wymieniał z uwagi na to co napisałem wczesniej, ale pewnie tylko doraznie tak zamocowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z zapowiedzią zwracam się z prośbą o radę.

 

Połączyłem apkę w ten sposób:

638a4cf01951dc22m.jpg

 

Brakujące serwo podłączam na ch3

 

I tu mam problem.

Gaz mam na aparaturze, na połowie sterowania lotkami, czyli od zera w lewo.

Druga połowa sterowania czyli od zera w prawo - ch3 (działa serwo)

Czyli na jednym kanale nadajnika, mam dwie funkcje.

Odłączając serwo nadal mam sterowanie silnikiem na lotkach od zera w lewo.

Gaz na aparaturze działa na ch1.

Dół góra to ch2

Prawo - lewo ch4

 

Odbiornik E-sky 6ch EK2-0420

Aparatura - Nadajnik 4ch od Lamy V4.

Jak rozdzielić gaz od lotek? i przypisać go do właściwego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce widzę dwa serwa, trzecie jest zakryte czy go nie ma? Jesli sa trzy to podpinasz je tak:

 

- wysokosć - pod 2 w odbiorniku,

- kierunek - pod 4 w odbiorniku,

- regulator - pod 3 w odbiorniku

- lotki - pod 6 .

 

Nie jestem pewnie co do podpięcia lotek bo ja używam dwóch serw, a u ciebie widzę jedno - jesli to faktycznie od lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne podwozie!A skoro jak widać modelarstwo to nie jest dla ciebie chwilowy kaprys to zainwestuj w aparature z pamięcią modeli.Jak brak kasy :D to wcale nie musi być coś drogiego .Mistrz Europy w combacie Patrik Svida lata na Fleshu 5 który wygląda jakby go przed chwilą Patrik wyciągnął z wysypiska śmieci.Zapamientane trymery odpłacą się z nawiązką ,mniej rozbitych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana, po długiej nocnej nasiadówce. :wink:

 

W moim przypadku (Nadajnik EK2-0404-35-2, odbiornik: EK2-0420 6ch) układ jest następujący:

 

Kierunek - ch 2

Gaz silnika - ch 3

Wysokość - ch 4

 

lotki... BEC (albo jak kto woli wyjście z odbiornika oznaczonej jako "B") odkyte przypadkiem jak podłączyłem tam lotki zamiast na ch 6. Ch 6 niestety nie aktywny.

 

Konieczne też była zmiana rewersów na kanale kierunku i lotek, w stosunku do standardowych ustawień Lamy.

 

PS - Model nieco przytył. Oceniałem jego masę na gotowo na 300g. Niestety, pomyliłem się o 80g. Kable, dodatkowy wyłącznik, konieczność dodania kilku elementów do konstrukcji (podstawa serw, nowa wręga silnika) sprawiły, że nieco przytył. Wydaje mi się też, że akumulator jest cięższy niż podano w opisie. Ale zapomniałem go zważyć.

 

Chyba dziś będzie oblot, jak tylko czas pozwoli... :wink:

 

Model jest po pierwszych próbach w powietrzu. Niestety, namieszane jest tym razem z SC. Po wypuszczeniu z ręki, model gwałtownie zadziera nosa, staje dęba i spada.

Najdłuższy lot jaki udało mi się wykonać, z pełnym wycheleniem steru wysokości w dół, to ok 15m. Niestety po tym locie urwały się gumki skrzydła, a zapasowych nie miałem.

Próby wykonywałem na łące z nieskoszona, wysoką trawą, na warszawskich Młocinach. Większych usterek brak.

 

Przyczyn się domyślam. Mam zbyt daleko do tyłu wysunięty Aku. Muszę pokombinować z jego przesunięciem. Z powodu małej ilości miejsca, liczę się koniecznością przebudowy modelu i innego rozmieszczenia elementów aparatury.

W tej chwili sprawdziłem SC i wychodzi mniej więcej 2 -3 cm od końca skrzydła.

No nic. trzeba pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.