Skocz do zawartości

Frsky Horus w drodze.


wiesniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wujek google działa uszkodzony był kabelek i nie pokazywało całości pakietu tylko najsłabsza cele.A co autor miał na myśli to nie wiem skopiowałem ustawienia z innego modelu, ważne że działa.Jak się naucze po swojemu to może to rozgryzę. Jednak jak dotąd to większość odpowiedzi na moje pytania to wujek google, więc Jurku bez uszczypliwości może wujek google wie bo ja nie i jeszcze pewnie minie sporo czasu zanim, będę się z tego śmiał. Powód jest prosty nie ma nigdzie prostych opisów/wzorów żeby coś odwzorować i zrozumieć podstawy. Jak już ktoś wrzuci szablon z opisem to aparatura tylko wianków nie plecie. Inna sprawa to to że skoro jest źle to pokaż jak powinno być poprawnie,pewnie nie tylko ja chętnie skorzystam z cennych rad.

 

Edit

 

Możesz nawet poradnik napisać będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robo123rob napisał:

... Powód jest prosty nie ma nigdzie prostych opisów/wzorów żeby coś odwzorować i zrozumieć podstawy. ...

Zażartowałeś, prawda?

Wcześniej miałeś link do "biblii" OpenTX. Zacznij od tego!!!

Gdy złapiesz filozofię OpenTX, możesz przeanalizować gotowce z netu. Samo się nie zrobi, trzeba zadać sobie trochę trudu. Chcesz pójść na skróty, być może się da, ale odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz na ustawione na "Wejściu" na kanale 2 i 3 jest kompletnie bez sensu. Zostaw tylko po jednej linii, usuń przełącznik (ma to wyglądać tak jak Gaz czy Lotki), i o dziwo to będzie dalej działać.

Nie mnie pisać poradniki bom cienki jak Polsilver, podstawy zostały już opisane https://photos05.redcart.pl/templates/images/description/995/Image/aparatury/frsky/plOpenTXdlaFrSkyTaranis.pdf 

 

Osobiście, przy każdej konfiguracji nowego modelu z silnikiem, pierwszym ustawieniem jakie robię to w Funkcjach Specjalnych, na pierwszej pozycji ustawiam:

- na przełączniku dwu pozycyjnym "Bezpiecznik" (w Companion - Nadpisanie CHx, gdzie x to nr kanału) na kanale, na którym mam sterowanie silnikiem i wartość -100.

U ciebie jest pełno gadaczek a blokady silnika nie widzę (no chyba, że jest poniżej ekranu).

 

 

 Edyta: 

W dniu 24.05.2020 o 16:11, robo123rob napisał:

Lotki zmixowane z kierunkiem żeby SK był na prawym drągu mode2. Jakieś sugestie

screenshot_20200524_160509.jpg

 

Prawdę powiedziawszy tu nie masz żadnego miksu lotek z kierunkiem.

Zastąpiłeś kanał SK kanałem Lotek (to tak jakbyś spiął kablem Y serwa lotek z serwem SK).  Pytanie: w jakim zakresie będzie pracował SK?

No, ciekawie ten lot może wyglądać. 

 

Po to w Companion masz przycisk >>Symulacja<<, by na bieżąco sprawdzać ustawienia. No ale to trzeba trochę poklikać, by zobaczyć co soft oferuje.

W jakim Mode masz radio (przypuszczam, że "2"? Definicja radia w Companion ustawiona jak radio fizyczne?

Przydała by się szklana kula...

 

PS.

I nie jestem uszczypliwy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariometru nie kalibrujesz.

W Taranisie na oknie telemetrii przytrzymuję dłużej Enter i pojawia się opcja >>Wyczyść telemetrię<<. Tutaj musisz sam do tego dotrzeć, ale kierunek masz wyznaczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We "właściwościach" czujnika Alt zaznacz opcję "Auto offset". Wtedy po każdym uruchomieniu pierwszy pomiar uzna za "0" i to będzie odniesieniem do następnych.

42 minuty temu, robo123rob napisał:

Wujek google nie chce nic podpowiedzieć w tym temacie 

Zajrzyj do warsztatu na 77hobby. Tam o czujnikach jest elegancko napisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozgryzłem przed chwilą, jest ofset w radiu oraz usunąć miejsce po przecinku żeby nie wariowały wskazania. Długa droga mnie czeka zanim poznam co z czym sie zjada w tym radiu. Nie zmienia to faktu że zaczyna mi się podobać to co oferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, robo123rob napisał:

Nie zmienia to faktu że zaczyna mi się podobać to co oferuje

Jak szkoda, myślałem że będę miał nowe radio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
26 minut temu, Lech Mirkiewicz napisał:

ale wystarczy porównać ceny i koszty wysyłki a wnioski nasuną się same

hmm, tak spojrzałem na odbiornik G-RX8 w sklepie EU horusa i cena jest jednak mało konkurencyjna:

z bonifikatą 10% z okazji otwarcia sklepu w EU (10% OFF FOR ALL PRODUCTS) 

€42.83+€13przesyłka :(

co daje ~245pln

W 77hobby 185pln+12przesyłka..

W HK ~148pln + bezpłatna przesyłka przy zamówieniu za $50

więc wnioski nasuwają się same, gdy chcemy sobie dokupić kolejny odbiornik :) i 77hobby zdecydowanie nie jest na straconej pozycji względem sklepu EU horusa..(szczególnie, że dają całkiem sporo bezpłatnej pomocy technicznej w języku polskim na swojej stronie..)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zipp napisał:

hmm, tak spojrzałem na odbiornik G-RX8 w sklepie EU horusa i cena jest jednak mało konkurencyjna:

z bonifikatą 10% z okazji otwarcia sklepu w EU (10% OFF FOR ALL PRODUCTS) 

€42.83+€13przesyłka :(

co daje ~245pln

W 77hobby 185pln+12przesyłka..

W HK ~148pln + bezpłatna przesyłka przy zamówieniu za $50

więc wnioski nasuwają się same, gdy chcemy sobie dokupić kolejny odbiornik :) i 77hobby zdecydowanie nie jest na straconej pozycji względem sklepu EU horusa..(szczególnie, że dają całkiem sporo bezpłatnej pomocy technicznej w języku polskim na swojej stronie..)

 

Tak, w przypadku tego odbiornika się zgodzę, jest taniej w 77hobby niż w Horusie EU. Sądzę ,że jest to wynik "starej ceny" (nie wiadomo kiedy zakupiony i po jakim kursie $.)Nie wiem jak wyliczyłeś cenę w HK? ten odbiornik kosztuje 35,59 € darmowa wysyłka jest od 100$ a nie 50$,z najtańszą wysyłką wyjdzie ok 170zł. Natomiast na przykładzie droższych zakupów np: nadajnika dostępnego w obu sklepach nie jest już tak różowo :) np: Taranis Q X7S w 77hobby cena 949 + wysyłaka ok. 11zł = 960zł . W Horus to 171€ tj ok 770zł  z darmową wysyłką. W HK 178€ z darmową wysyłką daje ok 800zł. Podałem ten link aby zasygnalizować nowe możliwości zakupu a nie żeby dyskredytować jakikolwiek sklep, polski czy zagraniczny. Wiadomo,ze planując jakiś zakup przeszukamy cały internetowy świat aby wybrać najlepszą  cenę zakupu. :) "więc wnioski nasuwają się same":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lech Mirkiewicz napisał:

[...] Wiadomo,ze planując jakiś zakup przeszukamy cały internetowy świat aby wybrać najlepszą  cenę zakupu. :) "więc wnioski nasuwają się same"

Lechu, a dla jasności,  na ile wyceniasz bardzo dobre wsparcie techniczne (po polsku), szybką przesyłkę w 1-2 dni, proste i szybkie egzekwowanie praw konsumenta, przyjazny i pomocny stosunek do klienta? Warte jest to paru złotówek, stówki czy dwóch?
Jak byś był młodszy, to jeszcze zapytałbym Ciebie, skąd się bierze kasa na np. pincet+ i jeszcze parę innych, istotniejszych rzeczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lech Mirkiewicz napisał:

Nie wiem jak wyliczyłeś cenę w HK? ten odbiornik kosztuje 35,59 € darmowa wysyłka jest od 100$ a nie 50$,

$39,99-5%*=$37,99*3,74=142,08pln

* - 5% z kodu który pojawia się w czasie przeglądania stron HK..

3,74 cena za USD w chwili obecnej  na Revolut, gdzie mam wirtualną VISĘ do płatności w internecie 

 

Rzeczywiście, wysyłka jest bezpłatna od zamówień powyżej $100(przepraszam za wprowadzanie w błąd), co jednak przy zakupach w HK nie jest wielkim problemem;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komarkus napisał:

Lechu, a dla jasności,  na ile wyceniasz bardzo dobre wsparcie techniczne (po polsku), szybką przesyłkę w 1-2 dni, proste i szybkie egzekwowanie praw konsumenta, przyjazny i pomocny stosunek do klienta? Warte jest to paru złotówek, stówki czy dwóch?

Po co ta dyskusja? To się nadaje do Hyde Park! Nie ma dla mnie znaczenia język wsparcia technicznego. Klient na całym świecie traktowany jest podobnie i jego prawa też, nieraz lepiej niż w kraju. Czas przesyłki bywa różny nie koniecznie na korzyść krajowych usług. Rozumiem Twój patriotyzm, jak Cie stać to szastaj stówkami.

Godzinę temu, komarkus napisał:

Jak byś był młodszy, to jeszcze zapytałbym Ciebie, skąd się bierze kasa na np. pincet+ i jeszcze parę innych, istotniejszych rzeczy.

Zapytaj mnie o to w Hyde parku , tu się nie dam sprowokować i zaśmiecać rzeczowego wątku choć właśnie z racji wieku i 40-to letniej działalności gospodarczej miałbym parę słów do powiedzenia.

W głowie mi się nie mieści, że informacja o nowym sklepie w EU wywoła tyle negatywnych reakcji. 

Mam nadzieję,że ktoś to pozamiata

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.