Skocz do zawartości

RWD-5


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiedziałem że Stefan się odezwie na temat zdjęć :)  - to nie moje zdjęcie ani moje skrzydło,to fota z netu dla zobrazowania idei dźwigaru z listewkami .

A po za tym tam ktoś nie tylko wyciął żeberka źle ,ale też  powklejał je odwrotnie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wyginanie tego podkładu 6mm tylko o tym że jego grubość zmienia grubość procentową profilu  i o technicznych problemach zrobienia dobrego "ostrego" spływu .

Bez zeszlifowania poszycia od wewnątrz  na spływie uzyskasz  ~12mm zakończenia płata !!

 

Wojtek też wspomniał teraz to o czym Ci mówiłem  na PW o własności kierunkowej uginania się płyty "depronu"  -że masz sprawdź w którą stronę płyta depronu najłatwiej się ugina by wiedzieć jak ułożyć szablon poszycia ...(układu tych rowków nie pamiętam dla tego pisałem byś sprawdził to organoleptycznie  :) )

Oj Dawid ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie rzeczywiście. Te układ pasków ma znaczenie. I tak dobrze wyszło z tym 6mm. Ja mam taki szary to za nic 6mm tak bym nie nagiął. Strasznie sztywny. Tutaj to więcej jest myślenia niż pracy.

Co do zeszlifowanie chyba nie powinno być problemu. Papier 80 i można jechać na czymś sztywnym. Idzie jak masło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucać nie wyrzucaj. Tak jak Sławek mi pisał KFM jest prosty i fajny ale do pewnych wymiarów. W takim RWD już nie. Ja bym jak narazie "odgiął" te skrzydło i szlifował od wewnętrznej strony żeby ten spływ zrobić. Nie wiem jak reszta sądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie da się zdjąć tego poszycia to rób skrzydło jeszcze raz kryte # 3 mm z prążkami w dobrą stronę.

Teraz pójdzie Ci to znacznie szybciej.

 

Każda próba szlifowania stworzy profil jeszcze większego bohomaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie,

 

ja wiem, że rączki świerzbią i chce się jak najszybciej skończyć model, żeby polatać. Ale modelarstwo to też lekcja pokory i cierpliwości. Wiadomo, że ciężko Ci będzie kupić depron o 22:05 ( ;) ), ale spokojnie dasz radę to ogarnąć w ciągu tygodnia, aby wrócić do budowy w piątek wieczorem. I uwierz mi na słowo, że to wyjdzie na dobre budowanemu modelowi :) 

 

Sam mam ten sam problem, że jak już zacznę budowę to chciałbym jak najszybciej kończyć, ale trzeba nad sobą panować :)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za oblot!

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ogłoszenie w dziale "giełda", może ktoś Cię poratuje :) Albo poszukaj osób, które zechcą z Tobą wspólnie kupić paczkę we 2 czy 3 osoby. Kraków to duże miasto, nie powinieneś mieć z tym problemu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie mam pojecia gdzie kupie podklady na sztuki w krakowie bo calej paki nie mam zamiaru kupowac poszukam na olx moze ktos jeszcze cos ma ...

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Biały depron na sztuki dostaniesz przy Grzegórzeckim

Zadzwoń i zapytaj czy mają też zielony.

http://sklep.modelarnia.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.