Skocz do zawartości

RWD-5


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym tak zostawił , robiąc drugi płat będziesz miał lepszą kontrole nad symetrią -np dźwigary będą przesunięte i po połączeniu skrzydeł łącznikami natarcie ich obu nie będzie w jednej linii. ....itp

Przynajmniej wytnij poszycie drugiego i zaznacz na nim od pierwszego co  jest gdzie ,plany planami ale zawsze coś się mogło przesunąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sklejaj dragonem -dłużej schnie ale pozwoli na jakieś poprawki  -przy UHU PORze -sklejone -pozamiatane .

Dragon łapie tak samo szybko (niektórzy mówią, że Por nieco mocniej). Jak Dragonem kleisz metodą "na sucho", czyli pozwalając mu powierzchniowo wyschnąć, to "łapie" natychmiast i nie ma czasu na poprawki. Jak Porem kleisz "na mokro" to czas na poprawki jest. Kwestia wyboru techniki klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, przypomniałem sobie o bardzo korzystnym rozwiązaniu przy skrzydłach oklejanych depronem. Dobrze jest wkleić między dolne i górne poszycie pasek cienkiej tkaniny szklanej, nawet może to być taśma z marketu do płyt ściennych gipsowych.

Bardzo to wzmacnia spływ i pozwala wyszlifować znacznie cieniej niż bez tego paska.

post-8532-0-13876400-1494525119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Gotowe , jakos to wyszlo teraz mam pytanie bo kupilem sobie dzwignie i czy do depronu bialego wystarczy na dragona przykleic czy trzeba robic tą plytke z np ramki od sim post-19524-149460504217_thumb.jpg

Takie dzwignie ... Troche inne niz te w citabrii (mniejsze otwory) post-19524-149460521473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że okleiłeś skrzydła taśmą , jeśli całe skrzydła są tak dobrze oklejone ja środek który tylko widać na fotkach- to wyszło Ci całkiem nieźle  .

Daj zdjęcia całości .

Mam nadzieję że starałeś się wkleić tak łącznik skrzydła by złapał klejem również listewki dźwigaru.

 

Co do orczyków to nadal stosuj poprzednią metodę ,biały depron to nadal wafelek pianki...

Nawet w halowych modelach często stosuje się orczyki o wydłużonym ramieniu podstawy -właśnie by  uniknąć jego wyłamania

 

Wypełnienie szczeliny  dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ułóz tak zeby były jak najmniejsze opory , tarcia , zeby lekko chodził , lekkie łuki nie zaszkodzą , w tym modelu popychacze zrobione z prętów węglowych tez by zdały egzamin, miałem kiedys ten model , tyle ze bez lotek i skrzydło w KFM 3, latał bardzo fajnie .


kostki elektryczne mozesz tez dac przy samych sterach na dzwigienkach SW ,SK I lotkach , na serwach na Z-ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka poprawka -nie robilem lotek mysle zeby zrobic je jak wejde w wyzszy poziom i ster kierunku nie bd mi juz wystarczal

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Aha no i jeszcze mam te szare biwdeny wzmacniane wiwc tutaj fajnie ribic na kostki bo fajnie to dziala

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składaj składaj Dawid, wreszcie, po wielu wielu próbach, składaniach, remontach, (myśleniu że może by zacząć się bawić w coś pływającego) udało się stworzyć coś co lata, i w dzień i w nocy, wrzucę filmik jak tylko będę mógł, świetne uczucie że udało się w końcu wylądować normalnie, bo wystartować za każdym razem potrafiłem, oczywiście jeszcze słyszane w oddali komentarze ludzi od razu poprawiały humor  :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.