Skocz do zawartości

Budowa modelu F2B


skuter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzję najlepiej podejmij do końca przyszłego tygodnia. Chcemy aby zamówienie od Burgera dotarło do Polski przed 30  września( przed zawodami w Radomiu). Nie wiem co zamierzasz dalej z modelami F2B , czy dalej chcesz zgłębiać  temat czy tylko chcesz się bawić rekreacyjnie? Od tego podejmował bym decyzję co do zakupu elementów do modelu. Jeżeli będziesz kupował spina to pamiętaj, że nie może to być spin z oznaczeniem po cyfrach XX PRO. Żaden Spin z oznaczeniem PRO nie nadaje się do F2B.  Wojtek Mięsiak też zaopatrywał się u Igora Burgera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2023 o 19:08, leszek-bart napisał:

Czy do regulatora spin 66 muszę kupić kartę programującą .

Do programowania wszystkich regulatorów Jeti Spin i Jeti Mezon używa się programatora Jeti Box. Karta programowania Spina nigdy nie istniała.

Zgodnie z oprogramowaniem Spina nie przewiduje się ustawiania czasu pracy silnika. Do regulatora Spin 66 musisz dokupić (pożyczyć) programator Jeti Box:

W regulatorach serii Jeti Mezon, również nie występuje możliwość ustawiania czasu pracy silnika.

Jeti Box:

https://nastik.pl/produkt/jetibox-programator/

https://nastik.pl/produkt/jetibox-mini-programator/

 

Timer jest oddzielnym "ustrojstwem" i nie wypowiadam się na jego temat

pozdrawiam

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sylkub napisał:

Jeżeli będziesz kupował spina to pamiętaj, że nie może to być spin z oznaczeniem po cyfrach XX PRO. Żaden Spin z oznaczeniem PRO nie nadaje się do F2B

Przynajmniej od kilkunastu lat, każdy regulator serii Spin ma dodatkowe oznaczenie "PRO".

W jaki sposób można zakupić Spina bez "PRO"?

Czy przypadkiem nie pomyliłeś się w swojej wypowiedzi?

 

pozdrawiam

Staszek

p.s.

Spin 66 produkowany dla Hackera nie ma oznaczenia "pro"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomyliłem się w swojej wypowiedzi jak pamiętam zawsze istniały Spiny nazywam to proste i spiny z dodatkiem PRO. Spiny te różnią się oprogramowaniem, jak dobrze pamiętam Spin PRO nie ma funkcji HELI 3D, która jest niezbędna do latania w F2B. Osobiście latam na Spinie 66 i timerze aktywnym od Igora Burgera. Jak zaczynałem zabawę z napędem elektrycznym w modelach na uwięzi Spiny 66 można było kupić w sklepach modelarskich u nas w kraju.  Obecnie Spiny 66 i timery aktywne lub nie aktywne sprzedaje  Igor Burger ze Słowacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Woj-tech :

w wiadomosci do Ciebie pytałem , czy może znasz kogoś kto ma do sprzedania timer aktywny . W koncu odzyskałem hasło i zamieściłem ogłoszenie o cheęci zakupu timera  na twojej stronie  www.f2b.cba.pl 

Do Sylkub :

Jeśli Pan Wojtek nie będzie mógł mi pomóc w zakupie to się odezwę . Za wczasu zapytam kiedy mam przelać pieniądze . Dzięki za informację o Spinie . Oczywiśnie przez niewiedzę kupił bym Spina Pro , dzięki za informację . Regulator będę kupował za miesiąc . Na razie chcę latać rekreacyjnie . Z tego co przeczytałem to Spin Pro obsługuje jednak śmigłowce ale nie będę się spierał z mądrzejszymi . Myslałem  , że Jeti- box to tylko karta programująca do regulatora ale jest inaczej  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, oferuję pomoc przy zakupie timera  i spina 66. Timer musimy zamówić na Słowacji i takie zamówienie jest przygotowywane stąd prośba o decyzję piszesz ,że na razie będziesz latał rekreacyjne co nie wyklucza w przyszłości startów w zawodach a wtedy lepszy był by timer aktywny. Ale to Twoja decyzja. Co do zakupu spina to możesz skorzystać z ogłoszenia na forum .zamieściłem tam ogłoszenie o sprzedaży dwóch spinów 66 przez kolegę . Z tego co wiem ogłoszenie jest aktualne. Co do przesłania pieniędzy to umówimy się jak podejmiesz decyzję. co do Spina  PRO to nigdy nie eksploatowałem tego regylatora a wiedza moja oparta jest na informacjach pozyskanych o kolegów co nie wyklucza ,że mogłem coś pokręcić .Pamięć jest jednak ulotna. Ponawiam zaproszenie na zawody do Radomia . Tam dowiesz się wszystkiego na temat F2B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupię timer . Zwykły timer już mam ale potrzeba drugiej osoby do ustawienia obrotów na maxa przed lotem  i mam problem z pozyskaniem tej osoby ,  na lotnisku Aeroklubu Białostockiego nie mogę latać .

Przejade się jutro na lotnisko , może znajde kogoś chęetnego na 30 września bo do Radomia  mam 315 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do Woj-tech :

w wiadomosci do Ciebie pytałem , czy może znasz kogoś kto ma do sprzedania timer aktywny . W koncu odzyskałem hasło i zamieściłem ogłoszenie o cheęci zakupu timera  na twojej stronie  www.f2b.cba.pl 

 

Do: leszek-bart

Proponuję skorzystać z oferty Sylwka. Ja zakupy od Igora też dokonywałem albo z zamówienia zbiorowego przez któregoś z kolegów modelarzy albo umawiałem się z Igorem to mi przywoził przy okazji jego startów na zawodach w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z negatywną odpowiedzią pana Wojtka decyduję się na pomoc Pana Sylwestra . Czekam na szczegóły .

Euro zakupione  , czekam na dostawę . Do zobaczenia w Korytowie jeśli to ten pod Warszawą albo obok Siedlec .

Wezmę model to może mi zaprogramujecie i oblatacie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też chciałbym prosić o więcej informacji . Podstawowa sprawa to czy zwiększa obroty na wznoszeniu a redukuje w nurkowaniu . Fajnie , że mozna ustawić obroty bo to był mój główny problem po spaleniu regulatora , który ustawiony na zadane obroty sam startował po określonym czasie . Inne trzeba było regulować ręcznie , nie wiem czemu . Przetestowałem kilka firm i nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta płytka , kosztuje koło 50 zł można kupić w kraju , oprogramowanie darmowe można modyfikować dowolnie z poziomu laptopa. Niestety brak żyroskopu nie pozwala na regulację obrotów lotu góra dół. Można poczytać na stronie użytkowników. W razie problemów mam ściągnięte oprogramowanie dwa pliki,  można je pobrać ze strony o płytce. Ma fajną sygnalizację stanu pracy mocnymi diodami, widać nawet w słoneczny dzień z daleka. Tu link do strony z włącznikiem , warto poczytać  https://circuitflyer.com/Touch_and_Go/.

IMG_20230924_114245.jpg

IMG_20230924_120641 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam P. napisał:

tylko program trzeba napisać.

Tyle wiemy wszyscy, gorzej z czasem i zdobyciem odpowiedniej wiedzy by "napisać". Tu jest prosty gotowiec do użytku dosłownie po dwóch godzinach od wyjęcia z paczki,  oblatany i działający a do tego niewielkich rozmiarów. Szkoda by leżał "odłogiem" tym bardziej że można eksperymentować z programem. Koszt śmieszny w porównaniu z "prawdziwymi" włącznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie w "polu" dotykowo sygnalizowane diodami. Można przetłumaczyć google w zupełności wystarcza ściąga się dwa pliki jeden to można rzec bios płytki drugi to program. Oba wgrywa się do płytki programem CircuitPython  z tej strony:   https://circuitpython.org/downloads.  Proste to i działa bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwe" włączniki biją to rozwiązanie na głowę ale do podstawowego latania elektrykiem na uwięzi to rozwiązanie za 65 zł z wysyłką jest akceptowalne. Napisałem o tej płytce bo co jakiś czas ktoś szuka czegoś prostego i taniego do włączania silnika . Szlak został przetarty u mnie bez problemów działa to  na kliku różnych regulatorach mniej lub bardziej zaawansowanych. Pozdrawiam.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.