Skocz do zawartości

Budowa modelu F2B


skuter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam . Regulator i timer dotarły . Wielkie podziękowania Panu  Sylwestrowi Kubikowi  za ich sprowadzenie i cenne uwagi . Konektory polutowane i teraz czas na programowanie .

Niestety pomiar na zrywanie użytej plecionki wędkarskiej wykazał , ze pękła ona przy 8 kg naciągu  , musiała się zestarzeć . Chyba zrobię z linki czeskiej z dawnych czasów .

Jakiej długości powinny one być do mojego modelu ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Leszku , zrób próbę  na zerwanie ,ale za pomocą wagi dynamometrycznej . Zobaczysz wtedy czy to prawda co jest napisane -30 kg.  Ja robiłem takie próby i niestety to co napisane na nalepce to nie jest prawda. obym się mylił w Twoim przypadku. Do dużych modeli tylko stalowe na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na zerwnie dokonane . Nie sposób tego zerwać ręcznie . Oczywiście pomiary dokonywałem po zawiązaniu węzłów , bo to one osłąbiają plecionkę .

Plecionka karpiowa użyta wcześniej okazała się tandetą . Idzie wiosna to w końcu zdecyduję się na oblot ale raczej podjadę do Siedlec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie żylki jubilerskie i wędkarskie sie nadaja dla wyzej wymienionych hobby i tylko dla nich.Dla nas to tylko plecionki stalowe.Dostępne w :

https://technohobby.com.ua/accessories/accessories-th/af2dlru.html

 

Poszukaj na tej stronie linek dla siebie,zanim zrobisz krzywde sobie a niedaj boże komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy model z wątku już skończony , jeśli tak to jaka wyszła waga ? Mam też pytanie czy była by możliwość kupienia takiego orczyka i  dźwigni klap oraz wyprowadzenia linek  . Postanowiłem zbudować z planów model Legacy i taki orczyk oraz regulowane wyprowadzenie linek bardzo by mi się przydały . W Legacy otwory do mocowania linek w orczyku mają rozstaw 10 cm  , ramię popychacza do otworu mocowania  popychacza  2,5 cm , otwory w ramieniu klap do statecznika 2,5 cm do orczyka 3 cm  , otwory w ramieniu steru wysokości 2 cm , czemu 2 cm nie wiem . , wszystko według planów . Czy jeśli model trzymany w ręce bez problemu wyrywa pionowo  do góry to to wystarczy do latania na uwięzi . Mój model jeszcze nie oblatany bo boję się , że źle ustawiłem regulator spin i wolę poczekać na sprawdzenie bardziej obeznanych w F2B  , czekam też na pakiet 5S LiPo 65 C z Chin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, co do planów Legacego i wysokości otworów w dźwigniach to ja robiłem po swojemu. odległość otworu w dźwigni steru wysokości powinna być tak sama jak odległość otworu na orczyku ( 2,5 cm). Mierząc oczywiście od osi obrotu do osi otworu. Co do ustawień spina i timera  to jeżeli ustawiłeś tak jak jest w rozpisce to jest ok. Zapewne trzeba będzie regulować obroty ,bo te trzeba ustawiać do modelu, z tego co pisałeś to pewnie będzie trzeba je zmniejszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.