Skocz do zawartości

MXS 94" EXTREME FLIGHT


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja sie próbuje nauczyć zawisu i rolling harriera :P.

 

Latalem ostatnio MXS'em przy duzym wietrze i powiem wam że model bardzo dobrze się prowadzi... Jak kiedyś mialem inny model co prawda 2.2m ale tamtym latanie w takim wietrze było praktycznie niemożliwe, a ten model idzie bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje sie czasem i tak :( że cos sie dzieje złego z modelem :/... W dniu dzisiejszym wykonałem 5 lotów wszystko było w porządku nie zapowiadalo się ze sie cos wydarzy...

Q

 

W 6 locie po wystartowaniu obróciłem model na plecy i zaciągnąłem ster wysokości po chwili usłyszałem trzask... odrazu zmniejszylem prędkość i obróciłem model do lądowania. Pierwsze co zobaczyłem to połówkę steru wysokości wiszacej na folii. Po wylądowaniu zobaczyłem taki efekt... niestety nie zrobiłem zdjęć na lotnisku ponieważ rozladowala mi sie bateria :/... jak na złość. Zdjęcia oraz opis co się stało wysłałem do extreme flight i czekam a odpowiedź

post-16748-0-11539600-1502648178_thumb.jpg

post-16748-0-07848700-1502648191_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej

Współczuję problemu ale zdecydowanie gratuluję refleksu i opanowania. Spróbuj dojść co było przyczyną. W swojej Extrze 48 EXP - wyszło przy naprawie i foliowaniu - miałem braki kleju na krawędzi spływu. P.S. przypomniał mi się wpis http://www.dariuszmular.com/extra300ef.html i potencjalny problem z SW. Ja za tydzień oblatuje Lasera 60 EXP bez żadnych poprawek fabryki.

Napraw szybko. Szkoda sezonu. Powodzenia

 

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech jak to mówią "miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle", jakkolwiek to się nie stało trzeba naprawić.

Widzę, że na stronie Extreme Flight mają zestawy folii na różne części modelu niestety akurat heavy metal prawie wszystkich nie ma na stanie.

Tu jest to czego potrzebujesz http://extremeflightrc.com/94-MXS-EXP-StabElevator-Right-Covering-Heavy-Metal_p_5011.html poszukaj po dystrybutorach, może gdzieś jeszcze jest.

Mają też całe stateczniki i stery wysokości http://extremeflightrc.com/94-MXS-EXP-StabElevator-Set-w-control-horns-Heavy-Metal_p_5002.html ale to chyba komplet prawy/lewy, niestety nie widać cen jak nie ma na stanie.

Powodzenia w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po zdjęciu folii, w sumie roboty wiele nie ma, lecz pytanko skąd ja taką folie wezmę??..

Poszukaj w ofercie Oracover szachownic kolego  http://www.modelarski.com/produkt-FoliaOracoverFUN5%C5%BC%EF%BF%BD,963.html ,

http://www.rcskorpion.pl/towar/toughlon-szachownica-25x25-kolor-zolto-czarny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach steru stwierdzam że niestety ale wina leży po mojej stronie.

 

Dlaczego tak sądzę???

 

A no dlatego że ster jest wyłamany a nie pęknięty.. przyznam ze nie wiem kiedy zdarzyło mi się sterem uderzyć lecz samo pakowanie modelu do auta to połowa drogi jeszcze trzeba przejść klatką schodową (wąska) może któregoś dnia zachaczyłem i tak się stało. Ster w dniu jutrzejszym bedzie naprawiany :)

post-16748-0-04226100-1502721920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach steru stwierdzam że niestety ale wina leży po mojej stronie.

 

Dlaczego tak sądzę???

 

A no dlatego że ster jest wyłamany a nie pęknięty.. przyznam ze nie wiem kiedy zdarzyło mi się sterem uderzyć lecz samo pakowanie modelu do auta to połowa drogi jeszcze trzeba przejść klatką schodową (wąska) może któregoś dnia zachaczyłem i tak się stało. Ster w dniu jutrzejszym bedzie naprawiany :)

Przy takim typu usterzenia , przeciwwagi lubią się zahaczyć o wyższą trawę i wyłamać  , to norma przynajmniej dla mnie w większych szybowcach akrobacyjnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich którzy śledzą ten wątek...

 

Ster naprawiony dzięki pomocy kolegi z lotniska za co mu serdecznie dziękuję ;-)... Oklejaniem steru zająłem się sam, aż się dziwię że tak fajnie to poszło... :)

 

Jutro latam z rana :) także jakieś filmiki się pojawią.

post-16748-0-13444200-1502889773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich którzy śledzą ten wątek...

 

Ster naprawiony dzięki pomocy kolegi z lotniska za co mu serdecznie dziękuję ;-)... Oklejaniem steru zająłem się sam, aż się dziwię że tak fajnie to poszło... :)

 

Jutro latam z rana :) także jakieś filmiki się pojawią.

 Andrzej teraz weź markera i narysuj szachownicę  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.