Skocz do zawartości

Mogło być groźnie.


oki188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym modelu RTF firmy Thunder Tiger przyszedł czas na sformatowanie zainstalowanego pakietu NI-MH 1600mAh.

Ustawiłem ładowarkę na początek na 1 cykl ładowania i ku mojemu zaskoczeniu wbiło w pakiet około 2800mAh :huh:

Ponieważ wszystkie połączenia wtyczek zostały zabezpieczone koszulką termokurczliwą przed rozłączeniem pierwsze moje przypuszczenia słaby kontakt któregoś styku. Po zdjęciu zabezpieczenia i rozłączeniu pakietu moim oczom ukazał się taki widok.

 

post-685-0-32434900-1504989276_thumb.jpg

 

post-685-0-31189600-1504989252_thumb.jpg

 

Wygląda to jak by wtyczka została zalana fabrycznie jakimś klejem który osłabił znacznie połączenie elektryczne.

Napisałem do sklepu to tylko podziękowali za zdjęcia stwierdzili pierwszy taki przypadek z tymi pakietami i że przekażą je dalej.

Nawet nie zaoferowali wymiany wadliwego pakietu czy innej pomocy także minus ode mnie dla Modele.sklep z Wrocławia ale to swoją drogą widać jak traktują klientów.

 

Idąc dalej postanowiłem przyjrzeć się włącznikowi i też dostałem lekkiego zdziwienia.

 

post-685-0-22741700-1504989306_thumb.jpg

 

Nie dość że wykorzystana połowa wyłącznika to kabelki tak przylutowanie że jeden praktycznie sam odpadł o zgrozo :o

Miało to być moje pierwsze użycie NI-MH w spalinie ale z racji powyższych mankamentów zdecydowałem się na zamontowanie Li-Po + BEC a wyłącznik będzie na goldach 4mm na przewodzie minusowym.

Strach pomyśleć co by było gdybym nagle straci panowanie nad modelem przez te felerne podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 7 miesięcy temu...

Podsumowanie.

Firma modelarska gdzie nabyłem model www.Modele.sklep.pl po przekazaniu zdjęć nie zaoferowała żadnego rozwiązania sprawy przekazali dalej i po prostu ucichło zamietli to pod dywan.

Takie mają podejście do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te włączniki to żadna nowość. O sprawdzaniu krytycznych komponentów pisał też bardzo dużo AMC - włącznie ze sprawdzaniem serw! Mój kolega jakieś 10 lat temu rozmazał kombata bo włącznik sam się rozpadł od drgań. Od tamtej pory w kombatach łącze pakiet na krotko - tzn wpinam bezpośrednio w odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma modelarska gdzie nabyłem model www.Modele.sklep.pl po przekazaniu zdjęć nie zaoferowała żadnego rozwiązania sprawy przekazali dalej i po prostu ucichło zamietli to pod dywan.

Takie mają podejście do klienta.

 

Bynajmniej nie bronię sklepu, ale wymiana wtyczki/wyczyszczenie styków to 5 minut roboty. Odsyłanie/wymiana mija się z celem.

 

A co do tych 2800 mAh to wątpię, aby to była kwestia styków. Metoda kończenia ładowania NiMH jest bardzo specyficzna i wiele zależy od użytej ładowarki, a szczególnie zastosowanych ogniw. Duży wpływ ma też zastosowany prąd ładowania. Nie raz bywa tak, że ładowarka ładuje i ładuje albo rozłącza zdecydowanie wcześniej przed pełnym naładowaniem. Wiem to z obserwacji ładowania pojedynczych ogniw. I naprawdę pod tym względem są świetne Eneloopy, a z resztą ogniw używanych przeze mnie jest bardzo różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.