Skocz do zawartości

Czy warto robić kalendarz Noworoczny ....????


maxiiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto robić Kalendarz Noworoczny - nie warto... nie ważnie czy drogo, czy tanio

czy jakościowo idealnie, czy beznadziejnie. Robiłem kalendarz na 2015 i było super
Niestety dziwne insynuacje jakieś podejrzenia kalkulacje udowadnianie nie wiadomo czego
Bo tam taniej a tu drożej, jeden sprzedaje tanio a drugi drogo i takie pieprzenie o Chopinie

Dodatkowo jakieś insynuacje czy aby nie pracowałem w milicji jakieś metody.itp

jest dla mnie obraźliwe i tyle.

Ostatni raz podjąłem się takiego przedsięwzięcia. Nie jest mi to potrzebne do szczęścia,

Fakt jest taki że fotografia to moje ukochane hobby, fajnie mieć uwieczniony model na papierze.

Tym bardziej że portfolio z modelami mam ogromne a możliwości wyboru spore.

Robiłem kalendarz na 2015 i było super. Był skierowany do RC Kęty Tak było i w tym roku,

a że nie chciałem zaśmiecać naszego wątku założonego przez Rafała więc utworzyłem nowy.

 

Pamiętam jak dziś słowa ,,warto było by wcześniej  taką akcję zrobić,, wiec znalazłem i poświęciłem mnóstwo czasu

aby było idealne no cóż gdybym wiedział że taki jarmark z tego się zrobi nawet palcem bym nie kiwną

mogłem sobie zabrać model i iść polatać albo na spacer z rodzinką. 

 

Tyle mojego, jak ktoś ma jeszcze ochotę poużywać sobie  to bardzo proszę.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ,napisze coś od siebie bo podejrzewałem iż Bogdan napisze co napisał i wcale się nie dziwię.

Uważam że cała sytuacja poniekąd "zawalona " została przez Bogusia (niestety Bogdan przykro mi to pisać)

Normalna spokojna odpowiedź do maxii nie spowodowała by takiej lawiny hejtu,oburzenia ,kąśliwych uwag.

Rozumiem poświęcenie,zaangażowanie czasowe,mega dobre foty ale zbyt butna postawa czy fakt że to ja robię, nikomu nic do tego ! nie bardzo pasuje to człowieka który zasłynął jako super fotograf,fajny kolega czy gość mający Soliusa w jednym palcu...

Druga sprawa to cena... wg mnie z kosmosu, wobec tego zainteresowanie znikome .Fakt ,nikt nikogo nie zmusza do zakupu ale pewnie gdyby cena oscylowała wokół przeciętnej czyli 28-35 zł to chętnych było by dużo więcej (fakt że ilość robi dobrą cenę)

Nie ukrywam iż nabyłem kalendarz "z litości"(nie dlatego że jest tam mój Toxic) patrząc jak rodzi się w bólach te chętnych 20 osób na jego nabycie.Głupio by było że jest 19 -tu chętnych i brak jednej osoby przekreślił by projekt.

 

Śmieszne że z fajnej inicjatywy zrobił się kwas,Bogdan się zirytował,pozostał niesmak (mam nadzieję Bogdan że mój post nie wpłynie na nasze dobre,koleżeńskie stosunki ale prawdę napisać ktoś musiał...)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzepałem sporo ofert firm które coś tam coś tam oferują, tu miałem czarno na białym

taki rozmiar tak gramatura papieru w miarę szybka realizacja i co najważniejsze miałem w ręku

kalendarz który wykonuje ta firma.Skąd go miałem, mój znajomy który prowadzi firmę poligraficzną

przedstawił mi ofertę postanowił że  mi pomoże, przekazałem mu pliki przedstawiłem czego oczekuje
a on to poskładał i wysłał dalej.
Natomiast nie zgadzam się z Tobą że przemawia za mną butna postawa. 
Wystarczyło że maxiii podlinkowałby stronkę z kalendarzami i napisał  spójrz tu wychodzi taniej ... tyle.
Potrafię liczyć  a nie jakieś czarowanie i pisanie bzdetów ze jest mu głupio i tak dalej, na proste pytanie prosta odpowiedź.
zapewne tak bym napisał jak teraz, ale nie lubię chłodne cynicznej kalkulacji.
Rafał uwierz mi, to nie jest mi do szczęścia potrzebne, piszesz z ,,litości,, Ok niech tak będzię

Jeśli coś robię to robię z zamiłowania, Policz sobie na ilu piknikach  ile czasu poświeciłem na fotografowanie,

czy usłyszałeś jakieś złe słowo albo skrzywienie z mojej strony. Każdy widzi tylko jedną 

strona medalu tą swoja tą która najbardziej komuś odpowiada.Mam nauczkę na przyszłość.
 

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam ...

 

PS. I jeszcze jedno prosiłem aby uszanować ten watek, niestety na próżno. 
wiec nie doszukuj się winy tylko w mnie Rafał.
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan ,nie bierz dosłownie z litości bo napisałem to w cudzysłowie .Chodziło mi o fakt żeby dopomóc tej akcji za wszelką cenę .

Ja wiem dobrze jakie jest Twoje zaangażowanie w fotografowanie,zamiłowanie do tego i nikt tego nie podważa.

Wiele osób jest Ci wdzięcznych za fotki,prosi o sesję ale też każdy ma świadomość że robisz to dobrowolnie i że to Twoje drugie/pierwsze hobby.

Dla mnie po prostu sposób przeprowadzenia całej akcji kalendarz trochę nie wypalił..

A podstawowym faktem który za tym przemawia to fakt że nikt z RC Team Kęty nie zamówił kalendarza (ja i endriu )...

I nie masz za co przepraszać.Ja czekam na kalendarz i z góry serdecznie dziękuję :) .

Wiem ,kawał uja czasem ze mnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzepałem sporo ofert firm które coś tam coś tam oferują, tu miałem czarno na białym

taki rozmiar tak gramatura papieru w miarę szybka realizacja i co najważniejsze miałem w ręku

kalendarz który wykonuje ta firma.Skąd go miałem, mój znajomy który prowadzi firmę poligraficzną

przedstawił mi ofertę postanowił że  mi pomoże, przekazałem mu pliki przedstawiłem czego oczekuje

a on to poskładał i wysłał dalej.

A wystarczyło tak mi odpowiedzieć i nie byłoby problemu a przez twoją hardość stało się jak stało.

Zadałem pytanie tylko ze zwykłej ciekawości a ty zrobiłeś z tego dwie strony problemu. 

 

 

Wystarczyło że maxiii podlinkowałby stronkę z kalendarzami i napisał  spójrz tu wychodzi taniej ... tyle.

 

 

Właśnie tylko tyle a ty od razu walisz z grubej rury. A twoje odpowiedzi są raczej grubiańskie.

 

 

 proste pytanie prosta odpowiedź.

 

Tak pytanie proste a odpowiedź  ...........?

 

 

 

PS. I jeszcze jedno prosiłem aby uszanować ten watek, niestety na próżno. 

 

 

Jeżeli tak wygląda prośba to jak wygląda nakaz, aż strach się bać.

 

 

 

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam ...

 

 

 

Przeprosiny przyjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki po czasie ale napiszę coś od siebie jako, że sam zamówiłem kalendarz. Przyznam, że nawet nie sprawdzałem cen innych kalendarzy w sieci. Nawet mi do głowy nie przyszło żeby coś porównywać.  Cena mi odpowiada. Dlaczego? Bo to jest NASZ KALENDARZ MODELARSKI a fotografie są autorstwa NASZEGO FOTOGRAFA BOGUSIA :D 

 

Są kalendarze i są kalendarze. Jest kalendarz Pirelli na 2018 rok cena 3000 zł http://allegro.pl/kalendarz-pirelli-na-rok-2018-autor-tim-walker-i6989348870.html i z tą ceną nikt nie dyskutuje i są inne kalendarze za 30, 50 i 100 zł. Dżentelmeni o pieniądzach nie mówią - kiedyś tak mawiano. Każdy wybiera co mu pasuje i nikt nikogo nie przymusza. Boguś robi świetne zdjęcia, kręci filmy. Robi to dla nas. Poświęca swój czas. 

Tu jak tu Rafał wspomniał nastąpiło obustronne nieporozumienie, które przybrało taką a nie inną postać. Ale myślę, że już jest sytuacja wyprowadzona z " lotu nurkowego " :D

 

A na pytanie czy warto robić kalendarze modelarskie ja odpowiadam WARTO. Mam nadzieję tylko, że z tej całej niesmacznej atmosfery Boguś się nie zrazi... 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 % z Krzysiem. 

 

Bogdan nie przejmuj się złośliwościami itd nie warto. Robisz  super robotę którą ja osobiście podziwiam :) 

A cena hmmm raz do roku to nie majątek biorąc pod uwagę ile wydajemy na nasze modele . Nawet jeśli podobny kalendarz byłby połowę tańszy i tak kupiłbym od Ciebie. Ja powiem tym co się rzucają a pojęcia nie mają na przykładzie mojego warsztatu samochodowego, można wymienić komuś klocki hamulcowe na szybko za 30 zł ???Można nie raz ludzie mówią słuchaj ty wziąłeś 60 zł a tamten mi zrobi za 30 ja mówię ok jedź wymień za 30. Tylko pytanie jak ta robota jest zrobiona?? to tylko wymiana klocków. Ale nie którzy nie wiedzą , żeby to dobrze zrobić trzeba poświęcić więcej czasu czyszcząc dokładnie wszystkie powierzchnie zacisku hamulcowego , smarując prowadnice itd. Właśnie powiedziałem żonie o co się rozbija sprawa i można powiedzieć , że się uśmiała :) Ona zajmuje się akwarystyką i w swoim stowarzyszeniu też robią swoje kalendarze koszt takiego to 45 zł ale jakościowo są super .

 

Bogdan czekam nie cierpliwie na kalendarz :)

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rozwój wydarzeń często ma miejsce, gdy miłość własna góruje nad empatią. Jakież to dziś powszechne... aż strach pomyśleć do czego to może doprowadzić. Całe szczęście, że dopóki nie poleje się krew, zawsze jest czas, aby powiedzieć "przepraszam". Oby nigdy nie okazało się, że jest na to za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tak Tomku, naród zrobił się ostatnimi czasy jakiś strasznie drażliwy, o mało wiele zaraz by do bitki się brał, oko drugiemu wydłubał...

Jest taka osobliwa teoria, że gdy więcej jak 50 lat nie ma na świecie jakiej globalnej wojny, pomoru bądź podobnego nieszczęścia, to ludzie (z dobrobytu) dostają małpiego rozumu...(niestety politycy dzielnie temu sekundują)...   Po takiej katastrofie ci co zostaną nie mają czasu na głupoty bo trzeba rękawów zakasać... :blink:

Może to i prawda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Bogusława (sbogdan1), nie zwracaj uwagi na krytykę, na pretensje itp. Jeżeli w przyszłym roku będziesz robił kalendarz w małym nakładzie, choćby tylko dla siebie, to daj znowu znać to kupię, dlatego, że to nasze wspólne hobby, to co nas w pewnym sensie izoluje od problemów dnia codziennego, to co nas często wkurza (rozbite modele, zły dzień w garażu- nic nie wychodzi itp.) ale nas cieszy. I taką rolę spełnia ten kalendarz, wiszący np. w pracy. Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Bogusława (sbogdan1), nie zwracaj uwagi na krytykę, na pretensje itp. Jeżeli w przyszłym roku będziesz robił kalendarz w małym nakładzie, choćby tylko dla siebie, to daj znowu znać to kupię, dlatego, że to nasze wspólne hobby, to co nas w pewnym sensie izoluje od problemów dnia codziennego, to co nas często wkurza (rozbite modele, zły dzień w garażu- nic nie wychodzi itp.) ale nas cieszy. I taką rolę spełnia ten kalendarz, wiszący np. w pracy. Pozdrawiam

 

Dzięki Paweł. 

Co do kalendarza na przyszły rok ...hmm zobaczymy. ;) czas pokaże.

Na obecna chwilę czekam aż kalendarz do wszystkich dotrze tudzież

pozostali chętni odbiorą sobie i temat zamykam. 

Pozdrawiam ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.