Skocz do zawartości

TS351+RC 805


pkikul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie okazyjnie kupiłem TS351+RC 805 + anteny koniczynki. Zamontowałem sobie to phantoma 2 oryginalny gimbal h3-3d + gopro 3, wszystko ładnie pięknie tylko zasięg na oko max 50m, przekopałem połowię internetu ale nie znalazłem odpowiedzi dlaczego taki mały zasięg. Chciałem polatać fpv po ogródku i zobaczyć jak to jest czy mi się spodoba zanim poczynię jakieś kroki w tym kierunku. Jakieś podpowiedzi co zrobić, co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A może to wina okazyjnej ceny ? Ktoś wiedział że jest coś nie tak i sprzedał.  Sprawdź czy masz dobrze sparowane gniazda z antenami. Chodzi mi o to czy na pewno jest połączenie  "damsko-meskie" a nie na przykład "damsko-damskie". Teraz zostaje ustalenie, nadajnik czy odbiornik jest lichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w pobliżu kolegów z fpv, to możesz mi przesłać na testowanie.

Mam odbiór iki i nadajniki.

 

PS. Strona z podpisu nie działa

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co udało mi się przetestować, nie mam nikogo kto lata fpv , ale z routera pożyczyłem anteny na testy, co prawda nie testowałem w locie bo ciemno jak wracam z pracy, ale w samym domu mam zasięg przez 2 ściany z supereksa 24, na "fabrycznych" antenach zasięg znikał po wyjściu z pokoju, przetestuję w locie i pomyślimy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś miałem 32 kanałową wersje zestawu Boscam i radio RC zakłócało mi prace odbiornika:

 

Bo miałeś super radio z oryginalnym jeszcze lepszym linkiem.

Ten link miał to do siebie, że w przeciwieństwie do innych tego typu linków nic nie mogło go zakłócić to on wyłączał wifi w promieniu 100metrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś bez tego pigtailu między odbiornikiem a anteną?

Spróbój też bez anteny odbiorczej i zobacz kiedy ginie Ci obraz.

Na obydwu antenach taka kupa?

Jeżeli nadal będziesz miał problem możesz mi wysłać nadajnik - mam Immersion Power Meter i mogę zmierzyć faktyczną moc nadawczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś bez tego pigtailu między odbiornikiem a anteną?

Spróbój też bez anteny odbiorczej i zobacz kiedy ginie Ci obraz.

Na obydwu antenach taka kupa?

Jeżeli nadal będziesz miał problem możesz mi wysłać nadajnik - mam Immersion Power Meter i mogę zmierzyć faktyczną moc nadawczą.

Szczerze nie próbowałem i nawet do łba mi nie przyszło, ale jutro po pracy wywalę wszystko jak efekt będzie taki sam napisze priwa zapakuje paczkę i wszystko wyślę na testy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zmienić zestaw anten. Zrób sobie klasyczną antenkę Invert-V, albo zwykły bacik z kawałka przewodu antenowego i drutu. 

Złącze dostaniesz w każdym sklepie z asortymentem video lub elektroniką. Ostatecznie internet.

Jeżeli nie zadziała na zwykłym "bacie", czyli po prostu kawałkiem przewodu ze zdjętym ekranem na odpowiedniej długości, to może być coś z nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też nowy monitorek 7 cali z odbiornikiem i nadajnik do sprawdzenia bo gubił zasięg po 30m. Okazało się że nadajnik jest OK tylko odbiornik miał bardzo małą czułość. Nadajnik z innym odbiornikiem działa OK. Z monitorka wybudowałem odbiornik  ,dorobiłem gniazdo i z zewnętrznym odbiornikiem wszystko działa.

Bez sprawdzenia z innymi antenkami i zestawem nadajnik-odbiornik będzie ciężko ustalić winnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś bez tego pigtailu między odbiornikiem a anteną?

Spróbój też bez anteny odbiorczej i zobacz kiedy ginie Ci obraz.

Na obydwu antenach taka kupa?

Jeżeli nadal będziesz miał problem możesz mi wysłać nadajnik - mam Immersion Power Meter i mogę zmierzyć faktyczną moc nadawczą.

Pigtail wyleciał zesieg nie wiem na oko z 800 m odleciałem i zasięg był ale wracałem bo bateria słaba

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być. Nie wiem gdzie kupowałes ten pigtail ale te z Chin potrafią mieć baaaaaaardzo niska jakość.

Serdeczne dzięki za pomoc dostałem to w zestawie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Moze okazja wynikała z tego ze sprzedający miał takie same problemy co Ty ale nie miał się kogo poradzić.

W sumie hgw ale ożyło, w niedzielę ustawie bezpiecznik na 1500m i polecę zobaczymy jaki będzie zasięg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.