Skocz do zawartości

ODBIORNIK GR12 hott


gignasiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zatrzymałem się na polskich opisach. A tam to samo jest napisane dla obu odbiorników.

Ale, że wbudowane miksery do niczego nie są mi potrzebne bo korzystam z tych co są w nadajniku, to wybiorę tańszą wersję, gdyż zamierzam dokonać zakupu w/w odbiorników.

Chyba,ze znajdzie się doświadczony praktyk i wyjaśni wyższość jednego nad drugim.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią odbiorniki GRAUPNER GR-12 od GR-12L? Opisy u sprzedawców takie same, a intryguje mnie ta literka "L"

Ktoś coś wie?

A.C.

 

Odbiorniki oznaczone literą "L" są okrojone o telemetrię, i to jest chyba najistotniejsza różnica między modelem GR-12 i GR-12L. Niestety, sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, zamieszczając następujące opisy (GR-12L): "Wbudowana telemetria: odbiornik zwraca do modułu nadawczego napięcie zasilania, temperaturę i siłę sygnału"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odbiorniki oznaczone literą "L" są okrojone o telemetrię, i to jest chyba najistotniejsza różnica między modelem GR-12 i GR-12L. Niestety, sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, zamieszczając następujące opisy (GR-12L): "Wbudowana telemetria: odbiornik zwraca do modułu nadawczego napięcie zasilania, temperaturę i siłę sygnału"... 

Jacek, dlaczego wprowadzasz wszystkich w błąd.

Miałem u używałem odbiornika GR12L. Telemetria dostępna jest na kanale nr 5.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że faktycznie namieszałem. Dałbym sobie rękę uciąć, że kiedyś wyraźnie zaznaczano, iż odbiorniki GR-12L są pozbawione telemetrii. Coś się zmieniło czy dopadła mnie jakaś niedyspozycja? Moje odbiorniki GR-12 przesyłają dane, które widzę na wyświetlaczu nadajnika, to pewne. Czy tak samo się dzieje w przypadku odbiorników GR-12L? Co to znaczy, że telemetria jest dostępna na kanale piątym? Przepraszam za zamieszanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12L ma możliwość wystawienia sygnału cyfrowego SUMD (taki grapnerowski SBUS)  i nie wystawia SUMO ani SUMI czyli nie ma wejścia ani wyjścia PPM. Natomiast 12 bez literki L  ma SUMO czyli wyjście PPM, lub SUMI czyli wejście PPM, lub SUMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące odbiorników gr 12 i16 hott z czego wynika różnica zasięgu podawana w opisie 2km i 4 km czyżby z tego ze 16 ma dwie anteny ?

Czytałem gdzieś (chyba HT) nie potwierdzone info, że GR-16 ma na wejściu takie jakby diversity - przełącza sobie wejście sygnału na tę antenę, która daje silniejszy sygnał. Usytuowanie tych dwóch anten przestrzennie w dwóch płaszczyznach zbliżonych wzgl. siebie do 90* eliminuje efekt zaniku sygnału wskutek niekorzystnego położenia anteny odbiorczej względem anteny nadajnika - któraś zawsze jest wtedy przynajmniej średnio dobrze.

Link HOTT Graupnera jest rzeczywiście bardzo dobry, już to sprawdziłem na kilka sposobów. Nawet z GR-12 ma wystarczający zasięg i nie wykazuje żadnych zająknięć tuż przy maszcie pracującej bazy GSM. Dopiero wlecenie w radio-cień tego masztu daje się zauważyć jako niewielkie i krótkie zakłócenia w linku. Na 35 MHz analog ta próba wypadła dużo gorzej, na 35 MHz PCM - niewrażliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.