Skocz do zawartości

PZL Dromader


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jeszcze niczym gotowym że sklepu nie latałem ? może bym coś kupił ale jak popatrzę na ceny np. w motion.rc to się odechciewa ? wiem wiem to samo wychodzi a nawet drożej jeśli buduje sam ale jakoś zawsze mi szkoda kasiurki, wolę sam zbudować, no i jest jedno ale, wiedzy i doświadczenia na temat budowy żeby to cuś wzbiło się w powietrze i dobrze latało w sklepie się nie kupi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy co i jak budujemy, przecież są modele w cenie dobrego auta a i mamy rwd 5 z depronu za kilkadziesiąt zł wszystko zależy od zasobności portfela ? ( podejście każdy ma inne).

Żeby jeszcze ceny gotowych modeli były do przyjęcia... To co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale zawsze jak zbudujesz coś samemu będzie tańsze niż to samo kupione ze sklepu. Nawet taki jet w cenie samochodu, jak zbudujesz skorupę samemu, wyposażysz to będzie taniej niż kupisz gotowca, że tylko odbiornik włożyć i zalać jet a-1.

A po sobie? Ostatnio zrobiłem A-10 kosztował mnie może z 600zł max. Taki sam rozmiar Freewinga kosztuje 3000zł.

Ale sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nic nie szkodzi ? ogólnie to większą frajdę mam z budowania i latania ( tego w tym roku było mało) ale już niedługo będę miał nowy samochód i następny sezon będzie spod znaku latania a mam czym troszku się uzbierało musisz mi tylko podesłać zdjęcie ( bo gdzieś widziałem ) jak zamocowales kamerkę na głowie do samodzielnego filmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do celowania rzecz jasna. W mobiusie mam soczewkę 8mm, czyli z zommem w stosunku do normalnego. Teraz mam Firefly i tez z zoommem. Okienko pomaga celować, bo zwykle człowiek ma tendencje to śledzenia modelu oczami, a tu trzeba się przestawić i śledzić całą głową, inaczej model ucieknie z kadru. Kamerki sportowe maja zbyt duży kąt widzenia i modele szybko robią się malutkie, możesz być trochę rozczarowany filmem, lataj naprawdę blisko siebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie małe pytanko, robiąc pętle corsairem na samej górze, kiedy samolot odwraca się na ,,plecy" ujmuje trochę gazu  i wtedy samolot robi 2 obroty wokół własnej osi ,wtedy za bardzo nie chce reagować na lotki ale potem wraca do lotu poziomego i wszystko dalej oki, dodam że pętle robię dość wysoko, duży zapas do ziemi w razie czego. Czy samolot ma kładąc się na plecy ma za mały ciąg ? I dlaczego tak się dzieje, czy pętle trzeba robić na pełnym gazie ? Nie próbowałem dałem spokój wolałem szczęśliwie polatać do końca ( troszku się nie przyznałem ale Corsair chrzest bojowy przeszedł w tamtym roku ? już wiem co to znaczy przeciągniecie od strony praktycznej) ?

Nie mniej po odbudowie właściwości lotne nie zostały zachwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.