Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zrobiłem już napędy wszystkich sterów, podwozie prawie gotowe.Na sobotę będzie gotowa.Serwa Hyperion które zastosowałem są niesamowicie precyzyjne, również FS 70 da się założyć w miejsce FS61 bez przeróbek domku silnika.Temat tej małej Katanki jest praktycznie zakończony , duża jest na etapie montowania elementów sterowania, folia na skrzydła jest więc w przyszłym tygodniu będę starał się ją okleić i wyszykować do latania.W wolnych chwilach zabrałem się za takie coś http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=15379&start=15 i przyznam że sprawia mi to frajdę większą niż budowa obu Katan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość slawekmod

Dawno się nic nie działo , a że na tą sobotę chcę wreszcie ulotnić Katankę 1.4 zabrałem się do montażu ostatecznego.Przedstawiam moje rozwiązania napędów sterów , może komuś się przyda do czegoś.W międzyczasie sprzedałem ASP FS 61 i moją Katankę będzie napędzał ostatecznie FS70.

dsc0274o.jpg

dsc0273.jpg

 

Katana otrzymała węglowe podwozie, w zasadzie zostało zamocować serwo gazu i zbiornik.

Dla porównania obok kadłub Ultimate.

dsc0275.jpg

dsc0276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Heheeh, przesadzacie trochę koledzy :) .Dzięki za dobre słowo.Co do wagi modelu do lotu to szału nie będzie, masa startowa 2500g.Doszło 200g bo założyłem większy silnik niż planowałem.Jak toto będzie latało wszyscy dowiemy się w najbliższą sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Sławku zabezpiecz sobie snapy najlepiej ponacicać węzyki paliwowe i nasadzic bo 4 takt troche telepie i róznie bywa

 

Dzięki za radę, tak zrobię.Te snapy są bardzo mocne, chyba nawet są z Great Planes ale lepiej dmuchać na zimne.Podobne miałem w Artexowej Katance i nic się nie działo lecz tam silnik był 5ccm 4T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O dziwo rozpogodziło się troszkę i w tej chwili w Ostrowcu za oknami nawet troszkę słońca. Ulice i chodniki przeschły. Kłauże tylko w cieniu ;) Ja cały czas czekam na sygnał od Sławka żeby wskoczyć w buty i na oblot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie wróciłem z lotów, myśle że Sławek jak wróci to coś napisze. Pogoda spoko, tylko troche wiało. Będą też fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.