Jump to content

Taranis Q X7 Utrata telemetrii z bliskiej odległości


dellorto
 Share

Recommended Posts

Witam, temat raczej szybki, a może uspokoić ludzi po pierwszym kupnie Taranisa, szukających odpowiedzi na temat utraty telemetrii z bliskiej odległości odbiornika do nadajnika.  

 

Niedawno odebrałem aparaturę Q7X, odbiornik G-RX8 i zaskoczyło mnie że jak trzymam odbiornik bliżej niż 1m to tracę część lub całą telemetrię. Po oddaleniu się na co najmniej 1,5m i dalej, telemetria działa aż miło. Ani na stronie sprzedaży, ani w instrukcji obsługi nic o tym nie ma. Pierwsza moja myśl - jakaś wada fabryczna.  Wcześniej użytkowałem budżetową aparaturę Flysky - i6X i telemetria działała zawsze i wszędzie, temu zdziwiłem się gdy włączyłem Taranisa i traciłem telemetrię.

 

Mimo to znalazłem w kilku nie do końca wiarygodnych miejscach że odbiornik musi być dalej niż ten 1m, w szerszym internecie wielu opisuje to jako wadę którą podobno rozwiązuje aktualizacja odbiornika. Jak jest do końca - nie wiem, a nie daje mi to spokoju.

 

W mailu od sklepu dostałem odpowiedź że "wszystkie Taranisy jak mają", moje pytanie do was, czy rzeczywiście tak jest? Czy problem występuje ze wszystkimi odbiornikami? Czy z Taranisem X9D też ? Właściciele Taranisów mogą coś napisać?

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To nie tylko Taranis tak ma. Swego czasu wstawiałem moduł 2.4 Corona do Graupnera . By zgrać odbiornik z nadajnikiem,też przynajmniej metr musiał być oddalony od nadajnika, inaczej nic nie wychodziło.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.