Skocz do zawartości

Lublin R-XIII G skala 1:5,5


Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak oj tak, spalony regulator śmierdzi i dobrze się pali szczególnie w 70Amp EDF, nawet śniegiem nie dał się ugasić, jeno kabelki jakieś się ostały, odbiornik zdążyłem wyrwać. No cóż zdarza się nawet w dorosłych samochodach heheheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "Piórkuję", zajefajne, makietowa makieta, jak tak dalej pójdzie to będzie ładniejszy od oryginału. To już się stało z odbudowanymi Spitfir'ami  gdzieś na wyspach, oryginały wojenne były robione dość szybko więc i niezbyt perfekcyjne, za to repliki robione setki godzin są o niebo ładniejsze. No cóż samo życie, Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MirekC napisał:

To jest prawdziwe modelarstwo, co na to zakupowicze gotowych modeli

Na takie modelarstwo, poza wiedzą i umiejętnościami trzeba mieć warsztat ... nie da się tego wykonać na stole w salonie 🙂 . Wielki szacun dla Artura

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KRY3 napisał:

Na takie modelarstwo, poza wiedzą i umiejętnościami trzeba mieć warsztat

 

Przede wszystkim na takie modelarstwo trzeba miec CZAS (ze rowniez umiejetnosci, to oczywista sprawa) 😉

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda takie modelarstwo to jest TOP klasa, ale mniejsze i tańsze BUDOWANIE wbrew przeciwnościom świadczy o prawdziwym zapale a nie tylko o zasobności portfela.

Mam już swoje lata i pamiętam czasy kiedy rzeźbiłem skrzydła z deseczki od skrzynki po owocach. Ale co tam było jak było. Właśnie takie modelarstwo nauczyło mnie "ogólnej" techniki i do dzisiaj  nie potrzebuję pomocy w różnych naprawach, komputery też ogarniam, A czego nauczą się dzieci po kupowaniu "zabawek".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MirekC napisał:

A czego nauczą się dzieci po kupowaniu "zabawek".

A czego nauczą się dzieci które ... nie mają zadań domowych ? Życzę wszystkim tym rodzicom co się z tego cieszą , aby ich rodziny leczył lekarz , który nigdy nie zarył nocy wkuwając anatomię, albo inną chemię, .... mechanik samochodowy który nigdy nie był ciekaw jak działa samochód , tylko słyszał że w tym fachu mnożna dobrze zarobić....

 

Modelarstwo łączy pasję, umiejętności, możliwości, finanse i czas. Kiedy to wszystko się połączy, powstają piękne modele - jak te powyżej. Jak to się zakończy - zapewne zobaczymy, ale każdy prawdziwy modelarz trzyma kciuki za jak najlepszy efekt. Wielu kolegów z tego forum jest klasą dla samego siebie i może zamieszczać relacje z budowy swoich modeli na każdym zagranicznym forum z podniesionym czołem.

4 godziny temu, MirekC napisał:

ale mniejsze i tańsze BUDOWANIE wbrew przeciwnościom świadczy o prawdziwym zapale a nie tylko o zasobności portfela.

 

Dla jednego 1 tys zł może znaczyć więcej niż dla drugiego 60. Nawet składanie modeli na 50 m2 w bloku to dla mnie wyczyn.  Dlatego szanuje każdego kto znajduje swoją niszę w modelarstwie. Nawet jak zazdrościmy koledze  modelu i chcemy zbudować większy , lepszy , to i tak w efekcie musimy walczyć  z samym sobą -  własnymi ograniczeniami, możliwościami, niewiedzą, zmęczeniem , brakiem czasu, finansów....  itp. itd

 

Nie jestem fanem zestawów do składania, ale modele Artura chętnie bym złożył. Niestety nie daje się namówić na kopiowanie własnych modeli - a szkoda . Ale za to bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą i  chętnie pomaga w wielu problemach modelarskich.

 

Pozdrawiam budowniczego i trzymam kciuki ...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TwinB napisał:

na rożne głupoty w stylu TV itp

 

Akurat TV to odpalam tylko podczas najwazniejszych wyscigow kolarskich, ale na 100% zbyt wiele czasu trace przed komputerem. Najwiecej jednak czasu zajmuja mi moje rowery. Srednio cztery treningi tygodniowo (dwa po 4-5 godzin i dwa 2-2,5 godziny). Z tym jednak nie bede walczyl, a nawet bede sie staral jezdzic WIECEJ (jak sie da) 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Model i super robota podziwiam i gratuluję kunsztu modelarskiego nigdy nieosiągalnego dla mnie ,podwozie to dla mnie jakiś kosmos jak i cała konstrukcja i już się nie mogę doczekać wspólnego lotu naszych Polskich maszyn z tego pięknego okresu Polskiego Lotnictwa ! Trzymam kciuki za ukończenie Lublina !!! i czekam na dalszą relacje !!! Pozdrawiam Arturo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.