Skocz do zawartości

Lublin R-XIII G skala 1:5,5


Rekomendowane odpowiedzi

wszystko to sklejka

tył lipowo balsowa

elementy podłużne przednie sklejka topolowa panama

wręgi, mocowania podwozia i baldachimu sklejka lotnicza fińska 

prety imitujące rurki włókno szklane fi 2,5

 

wycinam to na swojej frearce frezem fi 2mm

 

 

to co widać wazy jak na razie 1100G

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Modelarz 2123 napisał:

Ale jak byście zrobili jakiś wspólny lot to by było ładnie😍

hahaha gdzie to u mnie do latania, ja mam dopiero kilka sklejek  połączonych w całość

zresztą mój będzie 1/4 i spalinowy

2 godziny temu, MirekC napisał:

PS będzie konkurent dla "KESTO" ale to dobrze będzie "ICH" więcej.

to tez nie przynajmniej jak na razie nie potrafię odtworzyć takiego stopnia makietowości, ale będę się starał

 

ale mam jedna choć przewagę toż to Lublin RXIII a ja tez jestem z Lublina

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się i to jak !. Czekam na jeszcze, ta zabawa w porównywanie jest całkiem fajna. Ale, ale  widzę... "piknego"?? Saito , no to maszyna będzie pięknie grała. Sam mam nową 100 i 40 w Tempeście. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kesto napisał:

Dałeś bardzo dużo wręg w tylnej części kadłuba. Nie są tam potrzebne, to zbędny ciężar. Jeśli dasz radę, to postaraj się je pousuwać.

Faktycznie trochę gęsto, szczególnie ważne w części ogonowej ale jeśli uznamy to za element "wyważający" to czemu nie, ale to moje prywatne podejście. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kesto napisał:

Dałeś bardzo dużo wręg w tylnej części kadłuba. Nie są tam potrzebne, to zbędny ciężar. Jeśli dasz radę, to postaraj się je pousuwać.

Cały tył jest ze sklejki lipowo balsowej, wiec o polowe lżejszej niż  brzozowa

Tam nie ma żadnych listewek sosnowych tylko cienka balsa

To jest model spalinowy wiec trzeba go za ogon przytrzymać i przypiąć do ziemi przy grzaniu silnika i nie może to sie połamać

Zresztą wszystkie moje modele buduje w podobny sposób zawsze wolę 2 delikatne wręgi niż 1 ciężka ale mocną i jak na razie się to sprawdza, wychodzi lekko oraz mocno

 

ps

tak wiec ten tył tylko wygląda masywnie a jest bardzo lekki, a płótno i tak nigdzie nie dotyka kratownicy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TwinB napisał:

Cały tył jest ze sklejki lipowo balsowej, wiec o polowe lżejszej niż  brzozowa

Tam nie ma żadnych listewek sosnowych tylko cienka balsa

To jest model spalinowy wiec trzeba go za ogon przytrzymać i przypiąć do ziemi przy grzaniu silnika i nie może to sie połamać

Zresztą wszystkie moje modele buduje w podobny sposób zawsze wolę 2 delikatne wręgi niż 1 ciężka ale mocną i jak na razie się to sprawdza, wychodzi lekko oraz mocno

 

ps

tak wiec ten tył tylko wygląda masywnie a jest bardzo lekki, a płótno i tak nigdzie nie dotyka kratownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek mojego rysunku

 

image.thumb.jpeg.9ad5d2d66e1ed4d7b716e8ae37a0d835.jpeg

 

na czerwono jest zaznaczone CG

gołym okiem widać ze ten samolot nie będzie miał żadnych problemów z wyważeniem, a nawet trzeba uważać żeby nie był za ciężki na przód przy silniku co wazy 2kg

 

wymiary w mm 💪

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 00:32, TwinB napisał:

a nawet trzeba uważać żeby nie był za ciężki na przód przy silniku co wazy 2kg

Jak by był problem, to przełożysz amunicję i ręczne granaty dla strzelca bardziej w stronę ogona  ..... 😉

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TwinB napisał:

Malo zrobiłem w tym tygodniu, wiec zmiany sa nie wielkie, ale zawsze cos do przodu

 

 1049780650_Lublin_R13v97.thumb.jpg.b6a529afbb53e337dc7c7f3651c50bc9.jpg

 

i w realu

 

20240225_170055.thumb.jpg.0a574c8f4abb58cb7a5ed4e990cb5ee9.jpg

 

tak się tylko wydaje ale sporo z tym zabawy

Niemałym wyzwaniem jest podwozie, kiedy pierwszy raz oglądałem rysunek z Małego Modelarza to, wysilałem mózgownicę, by zrozumieć jak to działa. To prawdziwe wyzwanie dla modelarza "ślusarza", wiec śledzę z uwagą. W końcu po co wyważać otwarte drzwi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 18:38, MirekC napisał:

Niemałym wyzwaniem jest podwozie, kiedy pierwszy raz oglądałem rysunek z Małego Modelarza to, wysilałem mózgownicę, by zrozumieć jak to działa. To prawdziwe wyzwanie dla modelarza "ślusarza", wiec śledzę z uwagą. W końcu po co wyważać otwarte drzwi. 

 

zainspirowałeś mnie, miałem brać się za usterzenie ale niech będzie podwozie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.