Skocz do zawartości

spitfire czy p-51 (ok.120cm rozp. i ok. 800-1000g wagi)?


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, iż oba modela prezentują podobną skalę trudności jako taką. Więc kierowałbym się już tylko względami wizualnymi lub przeliczeniami wynikającymi z pow. skrzyd.la i masy modelu. Ale i tu chyba nie będzie zasadniczych różnic. Np nie zauważyłem różnic w locie modeli GWS Me-109, a np P-51. Oba latały OK. W Twoim przypadku będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując combaty to spitfire trudniej się pilotuje ze względu na kształt skrzydeł.W odróżnieniu od pełnej skali , małe modele z eliptycznym skrzydłem łatwiej zrywają strugę.Zależy jednak jak będziesz latał, jeśli spokojnie to OK, ale nie wierzę w spokojne latanie mając myśliwca w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam korsarza z zestawu RTF o rozpiętości 84cm i o spokojnym rekreacyjnym lataniu nie ma co mówić :D No chyba że agresywne rekreacyjne :twisted:

Tym modelem nie da się latać powoli i spokojnie. Prędzej czy później i tak wygibasy pójdą na tapetę :D Widziałem też w akcji jakiegoś 1m spitfire który również latał jak burza ale na wyłączonym silniku nie szybowa już tak dostojnie jak mój. Być może to kwestia wyważenia lub kształtu skrzydeł.

 

Jeśli miałbym wybierać następnego z tych dwóch to wziął bym mustanga :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na kształt płata mustang będzie się lepiej prowadził przy mniejszych prędkościach lotu. Latałem kilkoma warbirdami, miedzy innymi mustangiem , spitfire i jakiem 3 . Ze wszystkich trzech najtrudniej pilotowało sie jaka - zapewne przez bardzo wąskie końcówki skrzydeł i spore obciążenie powierzchni nośnej (przy 1,2 metra rozpiętości ważył do lotu 1,7 kilo), a najlepiej mustanga. Wydaje mi sie ze w Twoim przypadku oba modele będą w miarę łatwe w pilotażu ze względu na małą masę. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.