Skocz do zawartości

Kto lata drukowanymi samolotami więcej niż kilka razy?


maxiiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czyli zrobiłeś dokładnie to co napisałem. Zmieniłeś dysze. Bez tego skalowanie modelu nie zadziała.

Bez uszczypliwości z mojej strony też zadziała bez zmiany dyszy ,tylko trzeba na przykład zamiast jednego obrysu robić dwa, przy modelu zaprojektowany na dysze 0.4 jak w przypadku 3dlab drukuje się ściankę jednym obrysem zwiększając model ścianka się pogrubia więc potrzeba zrobić 2 lub więcej  obrysów w zależności od powiększenia co bardzo wydłuża czas druku (wiem to z doświadczenia gdyż próbowałem ) bez zmiany dyszy jeden element powiększony bez zmiany dyszy drukował się 21h a ten sam po zmianie dyszy około 7h, tak więc jest to możliwe ale zupełnie nie praktyczne przynajmniej według mnie ale oczywiście mogę się mylić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka projektów 3dlab. Nie bawiłem się w ich skalowanie. Wydaje mi się jednak ze jak model powiększasz 150% a dysza zostaje na poziomie 100% to nie zrobisz 1.5 przejścia. Albo 1 albo 2. A w przypadku 1.5 odstępu i wydruku 2 obwódkami będziesz miał interferencje o wartosci 1 obwodu gdzieś na styku. Na pewno zwiększenie rozmiaru dyszy daje niepodwazalny zysk w czasie wydruku. Zarówno pod względem szerokości przejścia 1 warstwy jak i jej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka projektów 3dlab. Nie bawiłem się w ich skalowanie. Wydaje mi się jednak ze jak model powiększasz 150% a dysza zostaje na poziomie 100% to nie zrobisz 1.5 przejścia. Albo 1 albo 2. A w przypadku 1.5 odstępu i wydruku 2 obwódkami będziesz miał interferencje o wartosci 1 obwodu gdzieś na styku. Na pewno zwiększenie rozmiaru dyszy daje niepodwazalny zysk w czasie wydruku. Zarówno pod względem szerokości przejścia 1 warstwy jak i jej wysokości.

ale dyszą 0,4 przecież wydrukujesz ściankę grubości np:0,6 tylko będą dwa obrysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jako że o modelach drukowanych tutaj to moze ktos pomoze:

 

Wymyslilem sobie mojego Spita IX 1:6 pomalowac aerografem farbami Hataka (polska firma) w palecia samolotow RAFu (maja takie gotowe zesatwy farb). Pytania:

1. Model jest wydrukowany z PLA, na to mam plan uzyc szpachlowki i podkladu firmy MOTIP; jakiej farby powininenm uzyc; seria pomaranczowa czy czerwona? Kontakt ze sklepem armahobby zakonczyl sie sugestia serii pomaranczowej – prosze o potwierdzenie

2. Samolot ma 1,7m rozpietosci; 51,4dm2 ile farby powininem zakupic?

3. W zaleznosci od typu farby; czy powinna byc ona rozcienczana, w jakich proporcjach i czym? Sklep armahobby sugeruje proporcje od 1:1 do 4:1 lakier/rozpuszczalnik – prosze o potwierdzenie

4. Czy nalezy model potem czyms zabezpieczyc (to model latajacy na swiezym powietrzu - naped elektryczny), jezeli lakierem to jakim i ile go potrzebuje

5. Prosze o sugestie jakie materialy rozdzielajace (tasmy) byscie polecili

 

Probowalem te pytania zadac producentowi ale nie odpowiadaja.

Moze ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 480 godzin tak plus minus ale to na jednej drukarce wszystko.co do innych pytań wszystko jest powiększone do 160% także "kieszenie na serwa itp, materiał to PLA klejone cyjano akrylem gęstym.drukarka to "Tevo Tornado"

Ok dziękuje bardzo za odpowiedz .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 30.10.2019 o 08:53, dukeroger napisał:

Oooo cisza jak makiem; może admin przeniesie moje pytanie do warsztatu?

Trochę późno :) ale ja generalnie zastanawiam się nad pokryciem matą szlaną 25g + EZE-KOTE (lub epidian). Zastanawiam się czy wszystkie elementy.
Zaoszczędziłem +/- 250g ponieważ część elementów jest drukowana z LW-PLA.
Na to podkład wygładzający Boll'a. Co do reszty jeszcze nie wiem, mam jeszcze czas.

A Tobie jak wyszło?

WhatsApp Image 2021-04-18 at 17.53.42.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.