Skocz do zawartości

Moje przygody z Graupnerem Hott


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

zbocze jest takie nudne ze czasami trzeba się napstrykać żeby było zabawniej ;)

A cześć służy tylko do testów nowych pomysłów

Jak Ci na zboczu nudno, to zapisz się do nas do FSRów... Tu nuda i brak adrenalinki w dobrym wyścigu na pewno nikomu nie zagrozi.

Zapraszam i jakby co to pomóc mogę w końcu daleko do siebie nie mamy i czas się w końcu poznać.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam...Ale też jakbyś ze mną miał modelarnię albo ja z Tobą to już dawno byś rzucił w diabły te letadełka i zajął się porządnym sportem technicznym jakim są FSRy ;-))

Gościu nie ma daru przekonywania... Napstrykał byś się do bólu... Gaz, klapy, jak się uprzesz to i rura, i parę innych pstrykań. Przycisków by Ci w radiu zabrakło.

 

Tak czy inaczej zapraszam.

Wracając do radia to od razu w każde moje modyfikuję jak na zdjęciu. Tu przycisk gazu.

Bardzo dawno już doszedłem do tego, że zmniejszając gaz przed zakrętem za pomocą tego przycisku robi się to o wiele bardziej precyzyjnie niż drążkiem i znika niebezpieczeństwo zgaszenia silnika.

Tak samo robię z klapką ( cokolwiek by to nie znaczyło...) no i gimbal się ni zużywa od ciągłego michlania.

Warunek jest jeden. Zasadniczy: wyłącznik MUSI być najwyższej jakości. Trudno o takie, ale są do kupienia jak się poszuka.

I tak jak pisałem: programowanie radia do naszych łódek wcale nie jest takie proste jakby się niektórym kolegom wydawało.

A.C.

 

p.s.

 

ADHD modelarskie to każdy u nas ma a ja chyba największe...

post-197-0-14111800-1547065378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achtung, achtung!!! :lol:  To jacyś kosmici są.. A ten drugi za nim identyczny... Kosmici jak nic :D

No i to trzymanie drążków... Tak drążki trzymają tylko kosmici. Ale to pozytywna wiadomość jest. Graupner wyszedł poza nasz świat i zyskał uznanie wśród kosmitów...

Normalny zawodnik ZIEMIANIN modelem steruje zasadniczo kciukami i nie ma inaczej.... :D

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,ze zapytam... A ten pulpicik jaki by on nie był, to po co?

I nie paluszki tylko kciuki. Bo jak chce się szybko i precyzyjnie to paluszkami się nie da :D. I, żeby nie było, że się mądrzę to nadmieniam, że pierwszym moim radiem był PIŁOT 2. Rok 1972.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner w Japonii chyba nie jest mile widziany :D

W lipcu 2018 odbyly sie WM F5B w Japonii.Ekipa z Niemiec nie pojechala,ich nadajniki nie zostaly dopuszczone, poniewaz Mc-32 hott nie ma na ich rynku :D.

Okazalo sie tez, ze uzyskanie pozwolenia to nie takie proste w Japonii, dlatego te zawody sobie odpuscili.

Wszystkie medale polecialy do europy,Japonczycy nic nie zdobyli.http://rc-network.de/forum/showthread.php/693686-F5-WM-in-Japan-Takikawa-(21-25-7-2018)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,ze zapytam... A ten pulpicik jaki by on nie był, to po co?

I nie paluszki tylko kciuki. Bo jak chce się szybko i precyzyjnie to paluszkami się nie da :D. I, żeby nie było, że się mądrzę to nadmieniam, że pierwszym moim radiem był PIŁOT 2. Rok 1972.

A.C.

pulpecik żeby radyjko fajnie na brzuszku leżało i żeby mozna było precyzyjnie sterować...paluszkami.

A co paluszków i kciuków - z kolegą nam wyszło że zeby modele szybowczyków latały podobnie precyzyjnie to w obu przypadkach muszą być całkiem inaczej oprogramowane :) I wtedy jest git.

To do Japonii jeździmy na sake. Aby polatać to na Tajwan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner w Japonii chyba nie jest mile widziany :D

W lipcu 2018 odbyly sie WM F5B w Japonii.Ekipa z Niemiec nie pojechala,ich nadajniki nie zostaly dopuszczone, poniewaz Mc-32 hott nie ma na ich rynku :D.

Okazalo sie tez, ze uzyskanie pozwolenia to nie takie proste w Japonii, dlatego te zawody sobie odpuscili.

Wszystkie medale polecialy do europy,Japonczycy nic nie zdobyli.http://rc-network.de/forum/showthread.php/693686-F5-WM-in-Japan-Takikawa-(21-25-7-2018)

 

 

 

 

 

Slyszalem, ze Niemcy dostali propozycje wypozyczenia Futab od organizatora ale sie wypieli...

 

 

Takich kwiatkow z brakiem homologacji bylo wiecej w Japonii. Np: Jeti serii DS mialo a juz DC nie chociaz, to to samo w sensie linku i wiekszosc zawodnikow lata wlasnie na DC. Polacy i Czesi tez prawdopodobie nie pojechali z tego powodu. Jedynie aktualny mistrz swiata Gerben van Berkum kupil specjanie na te zawody DS i mu sie oplacalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pulpecik żeby radyjko fajnie na brzuszku leżało i żeby mozna było precyzyjnie sterować...paluszkami.

 

Hmm, a wiszacy na szyi nadajnik bez pulpitu nie oprze sie na brzuchu? Przeciez posiada wlasny zaczep do zawiesia na gornej pokrywie, a cala reszte zalatwiaja prawa fizyki.

Chyba, ze facet z wyboru nie lubi obslugi drazkow kciukami, co jak najbardziej jestem w stanie zrozumiec. Ale przeciez wowczas, zamiast takiej przekombinowanej hybrydy, bardziej sensowne sa typowe nadajniki pulpitowe, w ktorych wszelkie przelaczniki umieszczone sa na gorze, a wiec tak, by w tym ukladzie obslugi byly latwo dostepne i nie kolidowaly z pulpitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność takiego rozwiązania jest nieporównywalna z nadajnikiem zawieszonym na smyczy. Jak latałem na zboczu z mx20 tez miałem pulpit. Jak dlg to najajnik w ręce. Dlatego nie wszyscy chcą pulpit. Do tego w jeżu przełączniki są w bardziej ergonomicznych miejscach niż na pulpicie (dla niektórych lataczy jest to istotne). Jak i różnica w wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.