Skocz do zawartości

NAVY-WRIGHT NW-1 samolot wyścigowy amerykańskiej marynarki


Grifon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cały czas kombinuje, zamówiłem hips 0,25 mm gr.  na wypraski format 25x33 cm ze sklepu EXITO

pewnie powiecie, że zbyt gęsto są te żeberka, ale uznałem, że ciężar jest praktycznie żaden a sztywność konstrukcji i wygląd zyskają.

Nie mówiąc już o tym, że poszycie się nie będzie zapadać, poszycia z balsy 0,6 mm ale tylko od góry.

Dla sztywności i wygody montażu lotki użyje od spodu balsy 1mm 

 

Michał te buty to będą przyklejone do skrzydełka a przednia cześć buta do ośki koła.

 

IMG_20200325_230303.thumb.jpg.64dfb3497f5fb8d835e2a46bdc53a80a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wygląda super jak to u ciebie w labie!:) 

Ale teraz jak juz widać zamontowany silniczek i serwa to coś mnie tknęło o wyważenie, próbowałeś już trochę? Może się mylę, ale masz sporo ciężaru ( na oko!) za sc a przed nim tylko maska, kółeczka i 1/3 górnego płata, to cały tył powinien być max lekki. Myślę, że czas spróbować, choćby w przybliżeniu, i sprawdzić jak się modelik teraz wyważa. Pzdr. m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był wstępnie wyważony, odniosłem wrażenie, że będzie leciał na dziób, ma ciężki silnik i akumulator. Ogólnie jest ciężki, albo mi sie tylko tak wydaje.

W sumie to nawet nie wiem gdzie jest środek ciężkości, ale sie dowiem podczas oblotu (;

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem pasowanie wręg, pozostało profilowanie podłużnicami, wszystko narazie przyfastryguje.

Ktoś wie jak się trasuje na wregach miesjce dla podłużnicy?

 

Dzisiaj byłem w Muzeum Dywizjonu Lotniczego w Pucku i przywiozłem taka grafikę. Grafik pan Wróbel troche podrasował tego Jastrzębia

IMG_20200825_214320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.