Skocz do zawartości

NAVY-WRIGHT NW-1 samolot wyścigowy amerykańskiej marynarki


Grifon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Buciki pięknie wyszły! Roboty pewnie było trochę ale się opłaciło bo lżejszych i trwalszych się z balsy nie zrobi; ja niestety z termoformowania mam na razie  "3 z dwoma" jak to sìę kiedyś mówiło, ale będę apelował :).

Czekam w napięciu na zdjęcia złożonego rejsera! 

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Panowie te buty jakoś wyszły, musiałem troche uprościć, bo nie mam kolejnego roku na ten projekt.

Teraz zastanawiam się jak zamontować chłodnice i w jakiej kolejnosci malować i montować a czasu nie ma bo taka mała blondynka co stoi na baczność pod stołem mi nie daje nic zrobić.

Ale w nowym tygodniu powinienem coś ruszyć z tematem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba malować żeby zamaskować co nieco.

Musiałem zrobić nowa maske silnika starą pogniotlem palcami z lekka, była zbyt wiotka nawet jak do takiego malucha, wytłoczka z hipsu 0,25 mm

Dlatego zrobiłem z hipsu 0,5 mm i teraz jest ok, można szlifować bez obawy o uszkodzenie, ale jest troche ciezsza.

Niestety obrys maski wystaje teraz poza kadłub a nie mam ochoty tego szpachlowac, trudno tak zostanie.

IMG_20210218_122723.thumb.jpg.ef99bb4f84fff782b958c3af901eaa0d.jpg

 

IMG_20210218_122825.thumb.jpg.2868e71e67dcb78b4a11bdac56b151ca.jpg

 

Wszystko lepi się dzieki tajemniczej sile magnetycznej, dzięki tym wkretom regulacja to przyjemność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, aż mnie zatrzęsło z zazdrości!!? no tak nie można! to nie jest plastikowe forum! Za tę maseczkę to cię na pewno ktoś zdyskwalifikuje i "wygeneruje" nowe obostrzenia, bo ci się należą!

Dobrze, że silnik już widzę rozmontowałeś, to będzie okoliczność łagodząca. 

Zdjęcia widzę trochę lepsze, ale tych niebieskich nitów to w największym powiększeniu nie widzę - masz lupę w telefonie? Poprosiłbym o zbliżenie żebym mógł merytorycznie poszydzić!;) r

Pzdr,

M

Ps. 1. te nity to bym zobaczył jak się robi jeśli można pls! 2. takiego jeszcze podobnego do twojego znalazłem

Screenshot_20210217-174821_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał te nity to kupione, ale musze pomyśleć o produkcji swoich, bo to drogi interes. Temat vakum mam wstępnie opanowany gorzej z malowaniem natryskowym.

 

Nigdy więcej nie popełnie tak skaplikowanego modelu, nie wyszedł mi tak jak go sobie wymażyłem, tylko inaczej, gorzej z wagą pewnie będzie.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem kłopot z brakiem farby, zaginiona przesyłka itp. Musiałem dwa razy malować ster pionowy z tej foli farba łatwo odchodzi razem z taśma maskująca. A i malarz kiepski.

Może jutro uda się kadłub pomalować.

lord Vader zaczyna się niecierpliwić.

64F11A6B-6648-4992-B58E-4E31EF8805D0.thumb.jpeg.d725f5d5c67a25a385e75eed7efb469d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Patryk

Parafrazując wypowiedź Pana Millera "Prawdziwego mężczyznę poznaje....." mogę śmiało napisać - prawdziwego MODELARZA poznaje się po tym jak kończy. To co zrobiłeś i jak to zrobiłeś to prawdziwe mistrzostwo świata. Podziwiam piękno tego modelu, Twój kunszt warsztatowy i wytrwałość. Szkoda, że w dobie pośpiechu i pogoni za godnym życiem, takie MODELARSTWO staje się niszowym hobby, a modelarze tacy jak Ty, Jędrek, Jerzy czy Michał to "dinozaury" właściwego modelarstwa. Z dużą przyjemnością śledziłem Twój projekt, niecierpliwie czekam na następny. Niesamowicie piękny model stworzyłeś, a z oblotem poczekaj gdy zboże będzie miało chociaż 50 cm. Bardzo zazdroszczę Ci umiejętności. Jeszcze raz gratuluję. 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek aż się zarumieniłem, dzięki bardzo, cieszę się, że zaliczyłeś mnie do grona dinozaurów modelarstwa i postawiłeś obok wyżej wymienionych modelarskich rzeźników. Modelowi brakuje jeszcze napisów, ale to przy okazji się dorobi. 

Teraz pracuje nad troche większym modelem, musze odpocząć od tak małych form.

 

Przemo jednak nie bede robił mustanga.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie foto- sesja!!! Czad!!

Podziwiam zwłaszcza cześci vacu i spasowanie - klasa. A jeśli calość kryłeś folią to wyszło naprawdę nadspodziewanie super bo tu żadnych zakładek nie widać a przecież nawet kawaleczka folii zeszlifować się nie da. Malowanie wyszło też znakomicie!!

A jeszcze powiedz jak masz montowany kołpaczek - bo może przegapiłem - na śrubkę czy magnes? Ważyłeś model na końcu?

Dzięki wielkie za relację - była super! Teraz jak wielu czekam na filmik - powidzenia!!:)

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 05:37, Grifon napisał:

 

 

W dniu 24.04.2021 o 05:37, Grifon napisał:

model był bardzo trudny

Dla mnie tak. Ale dla Ciebie to łatwizna.

Model i wykonanie super.

Z mojej strony podziw i gratulacje za wytrwałość i przygotowanie modelu do lotu.?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.