Skocz do zawartości

FLYSKY i6X


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 rok później...

Czy w radiu FS-i6X jest funkcja pozwalająca wyłączyć silnik spalinowy? Myślałem, że uda się do tego wykorzystać przełącznik blokujący położenie przepustnicy, ale przy jego użyciu nie można ustawić wychylenia serwa większego niż skrajne położenia ustawione w menu dla drążka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem to wielokrotnie tylko dawno temu a obecnie nie mam tego nadajnika bo wczoraj sprzedałem ostatnią sztukę ale ta funkcja jest i działa.

Mogę  już dokładnie nie pamiętać ale chyba było tak:

1. EPA kanału gazu skrócone np. -75%  -  +100% . W tym zakresie pracy serwa ustawiamy silnik na wolne obroty do max. obrotów.

2. Gaszenie silnika przypisanym przełącznikiem który dociąga serwo do -100% zamykając przepustnicę. 

3.Trzeba tak ustawić zakres tego gaszenie aby serwo nie "buczało" przy zamkniętej przepustnicy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie tak wszystko ustawiłem i przepustnica się zamyka, ale tylko do położenia wolnych obrotów ustalonego jako maksymalne wychylenie ustalone w menu. Dodam, że minimalne otwarcie jest przy ustawieniu throttle hold value 0%. Przy ustawieniu  throttle hold value 100% jest maksymalne otwarcie przepustnicy. Po przełączeniu rewersu jest wszystko tak samo, tylko w odwrotnym kierunku. Chyba wykorzystam do gaszenia silnika 5 lub 6 kanał i mechanizm sterowania gazem z dwoma serwami, tzw. pływające serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawiłeś zakres regulacji silnika na 0-100% ruchu serwa to co się dziwisz że nie ma jak zgasić silnika. W starych analogowych aparaturach robiliśmy to fizycznym trymerem ale t tak serwo musiało mieć zapas ruchu. Andrzej naisał Ci  wyraźnie jak ustawić gaz  -75% obroty jałowe, +100% pełen gaz, -100% gaszenie na pstryku prościej się nie da i drugie  serwo do niczego nie jest potrzebne.

No chyba że to benzyna to jeszcze killswitch do odcięcia zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof!

   Nie obraź się, ale chyba uważasz mnie za niedouczonego. Przeczytaj uważnie jeszcze raz, co napisałem. Nigdzie nie napisałem, że ustawiłem wartość gazu na 100%. Podałem 0% lub 100% dla THROTTLE HOLD VALUE, nie dla zakresu na drążku. Dokładnie przeczytałem i wszystko zrobiłem tak, jak napisał kolega Andrzej. Tak samo próbowałem już zresztą wcześniej. Wartość podana dla THROTTLE HOLD określa procent zakresu wyznaczonego punktami końcowymi dla drążka, a nie procent całego zakresu ruchu serwa. Tak więc ustawiając wartość throttle hold na 0 lub 100% nie przeskoczy się zakresu ruchu na drążku. Jeżeli w tym radiu jest możliwość gaszenia silnika, to przy pomocy innych ustawień, ale na pewno nie w opisany tu sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam 

Mam następujący problem. Przełącznik SWA uruchamia przepustnicę gazu.....? Dodatkowo przypisując do kanału 5 lub 6 któregoś z potencjometrów lub przełączników ogranicza się tylko do VRA,VRB i SWA. Pozostałe nie są pokazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, z racji że posiadam Flysky Fs-i6x pozwolę sobie tu zadać pytanie, żeby nie zakładać nowego posta odnośnie tej właśnie aparatury.

problem polega na tym, że wolant gazu chodzi gładko a ja potrzebuj, żeby można było popuszczać o "ząbek". Potrzebuję w związku z tym specjalną blaszkę.

Czy wiecie może gdzie nabędę taką blaszkę?

pozdrawiam.

 

A odnośnie problemu z wyłączeniem przepustnicy, widziałem na YT jak facet miał tak ustawione, że jeden z przełączników SW, służył za wyłącznik awaryjny. dopóki go nie przełączył, wolant gazu był nieaktywny. Nie wiem czy to o to chodzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.