Skocz do zawartości

Emax c2822 czy c2812 ?


Grizzly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć,

Pierwsza rzecz to sprawdź ile masz miejsca lub czy chcesz przerabiać mocowanie. Tam kadłub ogranicza wielkość śmigła. Tam z tego co pamiętam jest 5" lub może 6" wejdzie. C2822 według producenta powinien chodzić na 10" a nawet jeśli jest to zawyżone to 9" też nie wejdzie. Co do Emaxa XA2212 też niby potrzeba 7". Ewentualnie poszukaj silnika z powyżej 2000kv. Tam idą silniki na śmigła 5" i to powinno pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

CF 2812 używam z łopatkami Graupnera CAM 7,5-4". Przy zasilaniu 3s daje około 700 g ciągu statycznego zależnie od kondycji akumulatora i regulatora. 2822 lata z łopatkami tej samej firmy tylko 9-5" i daje nieco większy ciąg. Obydwa latają od lat w małych motoszybowcach 1,5 i 1,9 m. W sumie niezły i lekki napęd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jeden silnik Emax XA2212 1400KV 3S 248w ciąg 940g 

https://abc-rc.pl/product-pol-6383-Silnik-Emax-XA2212-1400KV-3S-248W-ciag-940g-EMAX.html będzie?

Do modelu potrzebny Ci silnik o KV od 1400 do 2400 dla śmigła nie większego niż 6 cali. Są w sprzedaży silniki "zalecane" do modeli tej grupy.

Przed oblotem, zadbaj o wzmocnienia krawędzi skrzydeł i kadłuba szczególnie w przedniej części używając taśmy srebrnej z włóknem szklanym.

Zaczynając naukę pilotażu, nie unikniesz "kreta", a zabezpieczenie kadłuba w postaci naklejenia wzmocnień taśmą, zapobiegnie sytuacji, gdy wygląd modelu rozpoczynać się będzie od krawędzi natarcia skrzydeł. Zadbaj także o wklejenie zawiasów.

Na forum, jest wiele wątków poświęconych tej klasie modelom, przeczytaj je. Mogą okazać się Ci bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji skysurfera light używam silniczka cf2812 i smigła 7 cali. Gdy zamontuje się silnik na gondoli a nie w, to odsunięcie silnika pod katem umożliwia zamontowanie większego śmigła. Myślę, że w Pionierze może być podobnie.

Moim zdaniem nie ma sensu dawać składanego śmigła, dodaje tylko wagi i może powodować problem z wyważeniem..

Tak to wyglada

f4d6045f61752f3764f3cbda1d2ea3c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ten pioneer waży, ale ja do latającego skrzydła (Sky Shadow wraz z balastem symulującym GoPro) o wadze do lotu 575g używam silniczka od drona wyścigowego Racing BR2205 wersja CW (czerwona) i daje radę znakomicie na zalecanym śmigle 5045. Sam silnik mniejszy i lżejszy od emaxa, może chodzić od 2s do 4s, ja latam na 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.