Skocz do zawartości

MINI HAWK Staufenbiel


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, cZyNo napisał:

ramie serwa z zasady miałem stalowe. Albo z gwintowanej szprychy, albo jakieś utoczone

Chodzi Ci o popychacz, czy o ramie serwa Jurek? 

 

4 godziny temu, cZyNo napisał:

Zamieniaj snapy spokojnie. Te z tworzywa są lepsze.

Tez tak uwazam, a juz te MP jet sa naprawde fantastico!  Wspaniala jakosc odlewu i pewna zapinka. Tez jakos nie widze, zeby to "puscilo" w locie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
44 minuty temu, jarek996 napisał:

Chodzi Ci o popychacz, czy o ramie serwa Jurek? 

 

Tez tak uwazam, a juz te MP jet sa naprawde fantastico!  Wspaniala jakosc odlewu i pewna zapinka. Tez jakos nie widze, zeby to "puscilo" w locie. 

A no popychacz ;)

ramie serwa miewam oryginalne z tworzywa. No chyba ze LDS, ale to już cały układ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek co do łopatek to sprawa ma się tak. Łopatki typu 9x21 czy 11x17 są jak najbardziej OK tylko, no właśnie jest z nimi spory problem. Wystartować model samemu praktycznie się nie da. Trzeba byłoby mieć pomocnika typu "oszczepnika" który ciepnąłby tak mocno modelem żeby model sam zaczął lecieć. Dopiero po chwili, jak długiej to nie wiem bo nigdy nie latałem na tego typu łopatkach, model zacznie lecieć. Jak już zacznie to prędkości osiągane będą niesamowite.

 

Ja bym zaczął od 12,8x13 albo trochę spokojniej 13x8. Łopatki wezmą ponad 80A więc regulator wytrzyma. Tylko trzeba pamiętać o czasie bo tylko silnik może pracować 8s. Pakiet pewnie od razu troszkę spuchnie/zagrzeje się. Te  90C może okazać się ciut za małe, 120C byłoby dużo lepsze.

Ja latam na 850mAh 90C na łopatkach które biorą około 40A i po locie (krótkim) jak wyciągam pakiet to jest ciepły. Silnik identyczny tylko mniejszy 1515.

 

Regulator masz świetny i nie kombinuj przez przypadek ze zmianą. Te regulatory to high top regulatorów. No ale kołpak to porażka. Kupiłem identyczny i wywaliłem bo po podcięciu wyglądał beznadziejnie. 

 

Reszta to tak jak chłopaki podpowiadają. Snapy mogą być te metalowe ale te które pokazuje Rafał też są świetne i się sprawdzają. Ja w swoich modelach mam i te i te i jakoś nie widzę różnicy. Działają. MKSy mają dźwignie plastikowe i takie zastosuj, a popychacze to czym sztywniejsze tym lepsze. Tak jak podpowiada Jurek albo szprycha albo specjalne toczone i gwintowane, są taki w sprzedaży w sklepach modelarskich.

Buduj buduj bo to już chwila minęła jak zacząłeś :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to jednak nie bedzie  regla Castle Creation w moim Hawku. O sie po prostu w Mini Hawku NIE miesci!!! Dzisiaj doszla do mnie przesylka z innym reglem, ktory jest o polowe "cienszy" i tez raczej bedzie OK. Zakupiony po "zlej" stronie ODRY (w kraju ktorego ksiazek o ich starych samolotach NIE nalezy zbierac i kupowac), ale jednak ten ZLY germanski czlowiek po otrzymaniu kasy przeslal uczciwie, to co sprzedawal. Moze to byl potomek rosyjskich wyzwolicieli? 😉

Ma tylko 13 mm grubosci (poprzedni chyba dwa razy tyle !!) i jest moze troszke lzejszy.

Castla wrzuci sie w inny kadlub i na 100% sie jeszcze gdzies "pogrzeje".

 

Za YGE dalem 60 EUR. Cena chyba OK. Szkoda tylko ze niemiecki , a nie jakis chinski. Na szczescie nie widac bedzie , bo siedzi w srodku.

 

Ponizej fotka regla:

 

 

1803249597_IMG_29781.thumb.JPG.7f06e0d8b62faee6c40be0c6c461b625.JPG

 

 

IMG_2975[1].JPG

IMG_2976[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.