Skocz do zawartości

MINI HAWK Staufenbiel


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Konrad_P napisał:

Fajne choć moje gusta leżą zdecydowanie ale to zdecydowanie gdzie indzie i to na dwóch rożnych biegunach.:)

O gustach nie bedziemy dyskutowac , ale gdyby nie Edek ( Van Halen ) , to NIKT z rockmanow  dzisiaj nie gralby na gitarze  ,tak jak gra ?

 

Strasznie mnie "meczycie" tymi teoriami , no ale coz , bedzie trzeba wziac jakis  kurs . Wrocilem godzinke  temu z "polatania" duzym HAWKiem.  Bylo FAJNIE ? 

Poswistalem sobie ( bylem sam ) kilkanascie razy , wrocilem do domu , a Wy  mi tutaj jakies jakies teorie ( ktorych nie ogarniam ) zapodajecie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Gdybym przylazl z takim "czyms" , to by mnie chyba z klubu wyrzucili ? . Mamy jeden maly problem z naszym lotniskiem. W poblizu sa wielkie stajnie i jezdza tam tez  konno . Nie mozemy latac w ich kierunku , ale gdybym zaczal tak wyc , to by ich szefowa spalaila nam klubowa budke .........

Jednak jakis ZWYKLY spaliniak to brzmi prawie przyjaznie , przy tej "wiertarce" ?

 

Jesli chodzi o MINI HAWKA, to zamowilem pakiety i mase pierdolek , ale zapomnialem kliknac w ZAPLAC. Zaplacilem wiec przedwczoraj i czekam

( stad ten zastoj ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstyd sie przyznac , ale wszystko mam juz w domu i nawet tego nie ogladnalem dokladnie. Totalny brak czasu , a reszte braku czasu wypelnia mi rower . Smutne to ale prawdziwe. JAk poogarniam troche prace ( mam kulka rzeczy , ktore MUSZE dokonczyc zanim zaczne myslec o czymkolwiek innym ) , to pootwieram pudelka i zaczne cos tam skladac. Z rowerem to inna sprawa ; treningi oczyszczaja mi mozg i w sumie to tylko praca miesni ( w 95% ) , bo musze myslec tylko o tym jak jade i zeby nie potracic kogos w grupie. Zabranie sie za Mini Hawka , to jednak ciagle wysilanie czaszki , a na to po ciezkim dniu pracy nie mam ochoty ☹️

 

Konrad , to w sumie pytanie do Ciebie. Zamowilem kolpak ktory mi doradziles , ale lopatki ktore sa na zdjeciu NIE chca sie wyprostowac do pozycji wyprostowanej ( czyli pozycji NAPEDOWEJ) Wyprostowuja sie do pewnego momentu , a pozniej blokuja sie o krawedz kolpaka . Cos jest tutaj NIEKOMPATYBILNE ???  Jak ta lopatka ma "pojsc" dalej do przodu ???

 

IMG_0316.JPG

IMG_0317.JPG

IMG_0318.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jarek996 napisał:

Cos jest tutaj NIEKOMPATYBILNE

Ewidentnie kołpak jest na jakieś bardzo dziwne łopaty proste na końcach??, ale te popularne (które mam;)) są wygięte jak te aeronauty.

Sorry, ja się nie znam, ale kołpak jest bardzo dziwny.

6 godzin temu, Shock napisał:

RF-y by pasowały jak ulał... 

Mam łopaty RF i też są wygięte tak jak te aeronauty, one złożone mają się układać na kadłubie stąd te wygięcie imo.

 

Chyba, że to jest po prostu założenie producenta, że kołpak wypiłowuje się do wybranych łopat, jakoś nie wierzę by to miał być drogi bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kołpak który ma Jarek to jest chyba ze stajni CFK / FM i podejrzewam że tu łopaty z RF będą pasować idealnie

bez kombinacji. 

Tak poza tematem  jest jeszcze opcja kołpaków z Reisenauer

I tu wszystko jest przemyślane i pasuje idealnie.
Jedyna rzeczą którą należ zrobić do trzeba skompletować sobie całość wg wielkości, czyli zacisk, 

sam kołpak oraz wielkość gumek które przytrzymują śmigła. Dobierając oczywiście do wielkości osi silnika.
Wszystko kupić można osobno i to jest fajne rozwiązanie wg mnie. Ewentualnie kupić kompletny zestaw 

wybierając o ile stopni ma być przesunięcie.

O ile przy zwykłym prostym zacisku ( do którego mocuje się śmigła ) a potem kołpak,nic nie trzeba specjalnie robić.

to przy zacisku z przesunięciem należy dostosować część plastikową, a więc podpiłować lub wyciąć.
Wszak kołpak pasuje do jednego i drugiego zacisku. 

Jak wiadomo to ustrojstwo z przesunięciem powoduje że śmigła idealnie przylegają do kadłuba modelu.

 

https://www.reisenauer.de/aid-2140-Reisenauer-Spinnerkappen-an-Versatz-Mittelteile-anpassen-br-Anleitung.html
 

 


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpak ma piastę  w "z", po to żeby łopatki lepiej kładły się na kadłubie.  Jednak jeśli chodzi o łopatki,  to daruj sobie RF,  niesamowity syf, i tak będziesz musiał je piłować do tego kołpaka.  W tym samym przedziale cenowym kup  GM, albo  Vitaprop 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka jak pisze Bogdan, niestety aby wszystko pasowało git trzeba poświęcić ciut czasu na dobranie elementów.

W przypadku Jarka można podpiłować kołpak i powinno wszystko grać. Wiele osób tak robi i nie ma to wpływu na osłabienie kołpaka .

W moim przypadku ,w Toxicu wygląda to tak . Nic nie trzeba było kombinować aczkolwiek piastę ( ja mam prostą ),zakupiłem z konkretnym rozmiarem w stosunku do kołpaka (średnica 36 mm)

 

P.S. Napisałem przekornie że Areonauty są badziewne... nieprawda .  Miałem przyjemność testować wiele rodzajów łopat w tym większość RF-ów w różnych rozmiarach i w przypadku rozmiaru 16x10 Areonauty biją na łeb wszystko inne. Dlatego jestem ich zwolennikiem bo za dużo mniejszą cenę w stosunku do RF -ów mam lepsze osiągi. Opowieści o małej trwałości Areonautów też są mocno naciągane. Jeśli nie przekraczasz granicznych obrotów to żyją długo i szczęśliwie... Ale o tym już było wielokrotnie a prawda jak zwykle stoi gdzieś pośrodku.

 

20200527_152924.jpg

 

20200527_152910.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecoeż na stronie Reisenauer`a (podlinkowanej przez Bogdana), na fotografii jest napisane, (Geeignetes Werkzeug-potrzebne narzędzia:) że należy użyć nożyczek do lexanu lub do paznokci i wąskiego nożyka, by dopasować część plastikową kołpaka.

REISENAUER Klemm-Mittelteil Versatz 0°<br>36/8mm - Welle 6mm inkl. Schrauben

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Shock napisał:

Wiocha.pl... hehe

 

Ej , Panie , bo przyjade Twoje modele pooceniac ?

Chetnie wezme RFy , ale tam gdzie bralem swoje rzeczy akurat takich nie mieli. Sa gdzies w Polsce ? 

 

4 godziny temu, sbogdan1 napisał:

Ten kołpak który ma Jarek to jest chyba ze stajni CFK / FM i podejrzewam że tu łopaty z RF będą pasować idealnie

bez kombinacji. 

 

Na fakturze jest napisane RF SPINNER CFK 36/6

 

3 godziny temu, Shock napisał:

 

 

 

20200527_152924.jpg

 

20200527_152910.jpg

 

Kolego ( jesli tak moge ) ; masz strasznie brudna srubke przy kolpaku.........

 

2 godziny temu, Shock napisał:

Jarek ma akurat węgiel i ma przyklejony na stałe kołpak do piasty (tak mi się wydaje) ale to nie ma znaczenia

 

Zgadza sie . Dobrze wszystko "zalane" .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dobra Panowie; do ataku! Kraze od 3 dni miedzy domem i garazem i czas cos zaczac dzialac z MINI HAWKiem. 

Czego mi brakuje? Checi (😂) , lopat smiga i chyba niczego wiecej. Checi mi wracaja, a lopat smigla nie mam, bo tylu tu fachowcow, a nikt mi nie napisal JAKIE mam kupic do mojego napedu.  Wczoraj wkrecilem silnik( na razie na jedna dziure ( zrobiona przeze mnie, bo moja przekladnia jest na 3 , a w oryginale (juz bylo wklejone) sa miejsca na 4 sruby. Majac wkrecony silnik , wiem juz , ze regiel NIE moze stac pionowo, ( po lewej stronie patrzac z gory) , bo nie wloze pakietu. Pakiet wloze, jak regiel bedzie lezal na "dnie" , a pakiet w jakis sposob na nim (na "plasko"). Jest takm jednak tak ciasno, ze nie manawet 2-3 mm , na zbudowanie jakiejs polki nad reglem( z wegla, czy jakiejs plytki) , bo moze juz wtedy nie wloze pakietu. No OK, jak plytka ( polka) mialaby 1,5 mm i lezala prawie na reglu , to moze wsune. Tylko jak to wkleje, to juz chyba nie wyjme nigdy regla ( TZN wyjme szybko po glebie, jak kadlub peknie 😉). Chyba jednak moglem wszystko mniejsze kupic: silnik BEZ przekladni, mniejszy regiel i pakiet jakies 3S-1800mAh. Teraz jest za pozno i trza glowkowac. 

Kolejne pytanie do Konrada (on mi polecil serwa MKS). Ramiona oryginalne ( tylko przyciete) , czy jakies CUSTOMy ? Jak juz wkleje serwo (a raczej rame z serwem), to nie chce tego pozniej wykrecac. Zanim wkleje, to musze cyknac przewody. Dolutowac zwykle, czy silikony? Pozniej to wszystko bedzie zebrane w MPXie (przy kadlubie).

 

Prosze o uaktywnienie sie tych, ktorzy sledzili temat, i wsparcie, zeby w tym roku zakonczyc  temat MINI HAWKa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek i pytan :

 

fotka  1 :      moge zamienic oryginalne (metalowe i dosyc "brutalne") snapy , na dobre tworzywo? 

fotka 2 :       zamienic ramie serwa na cos "powazniejszego  (alu?) , czy jedziemy na oryginale?

fotka 3 , 4 :  zamienic "krowe"  Castle na jakis mniejszy regiel? Ten jest wyjatkowo "niepasujacy" do malutkiego kadluba 

fotka 5 , 6 :  jesli jednak zostaja oryginale snapy, to jak widzicie musze skrocic ich gwintowana czesc, bo przy

                     maksymalnym skreceniu, sa i tak za dlugie (a ramie serwa mam juz z przodu). Jakis inny patent?

 

 

IMG_1851.JPG

IMG_1855.JPG

IMG_1859.JPG

IMG_1860.JPG

IMG_1856.JPG

IMG_1858.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ... co do śmigieł to Rafał już Ci Napisał
No chyba że masz luźny budżet to możesz zaszaleć ;) ale czy warto, każdy sam sobie musi odpowiedzieć. 
Wielkość i skok śmigła masz podane w przykładach na stronie z tym silnikiem i przekładnią.
Można ewentualnie wrzucić dane napędu do eCalc_a 

https://www.reisenauer.de/kid-59-Freudenthaler-CFK.html
https://www.der-schweighofer.com/s/Engines-and-Accessories/Motor-and-Drive-Accessories/Folding-Props/RFM-folding-props
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TEN silnik :

 

https://icare-icarus.3dcartstores.com/Peggy-Pepper-2221--5-5000KV--with-Micro-Edition-51NL-incl-Torque-Pinion_p_1036.html

 

Czyli KTORE smiglo zaloyc na pierwsze loty ? Tak zeby nie bylo WILEKICH problemow ze starte. Na poczatek sie trzeba troszke do niego przyzwyczaic, a pozniej mozna isc dalej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 06:51, Shock napisał:

Podpiłować...

Do takiego wypasionego kołpaka takie badziewne łopatki ?  RF-y by pasowały jak ulał... 

 Wiocha.pl... hehe

dokładnie -mocny szybki napęd i łopatki które się urywają przy wyższych obrotach a i sprawność mają taką sobie. Dawaj do tego napędu uczciwe węglowe (z włókna a nie z czarnej mielonki) -najlepiej RF. Proste -bo te arenaut są z zagiętymi końcówkami i dlatego nie rozkładają się do końca. Podpiłowywanie kołpaka -to w tym przypadku jak dopasowywanie felg od malucha do ferrarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jarek996 napisał:

Kilka fotek i pytan :

 

fotka  1 :      moge zamienic oryginalne (metalowe i dosyc "brutalne") snapy , na dobre tworzywo? 

fotka 2 :       zamienic ramie serwa na cos "powazniejszego  (alu?) , czy jedziemy na oryginale?

fotka 3 , 4 :  zamienic "krowe"  Castle na jakis mniejszy regiel? Ten jest wyjatkowo "niepasujacy" do malutkiego kadluba 

fotka 5 , 6 :  jesli jednak zostaja oryginale snapy, to jak widzicie musze skrocic ich gwintowana czesc, bo przy

                     maksymalnym skreceniu, sa i tak za dlugie (a ramie serwa mam juz z przodu). Jakis inny patent?

 

 

Zamieniaj snapy spokojnie. Te z tworzywa są lepsze. Regiel bardziej kompaktowy na pewno znajdziesz :)

ramie serwa z zasady miałem stalowe. Albo z gwintowanej szprychy, albo jakieś utoczone. Teraz mam drukowane, ale to inny układ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.