Skocz do zawartości

A może jakiś film?


qpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im film jest nowszy, tym niechętniej sięgam po niego. Gdy szukam czegoś, co może rokować nadzieje że mi się spodoba, najczęściej w bazie na Filmwebie wybieram widełki 1960÷1990,
lub po prostu sięgam po coś co już widziałam i mam pewność że się nie zawiodę (czyli kieruję się zasadą, że podobają mi się filmy, które już widziałam : )
Ta niechęć do nowych produkcji może wydawać się dziwna, zważywszy na to że pracuję w firmie dystrybującej filmy.

Na początek coś z Australii „Na krańcu świata” [1971]:
https://www.cda.pl/video/391486058/vfilm

Jeśli komuś spodoba się swoiście klaustrofobiczny klimat błędnego koła w jaki trafił główny bohater – równie psychodeliczny oraz z motywem niemożności wyrwania się
z sideł jakie zastawiło życie/fatum/los na pierwszoplanową postać w filmie, jest produkcja Martina Scorsese „Po godzinach” (niestety nie odnalazłam jej w łatwo dostępnych źródłach).

 

91p2JLyya4L._SL1500_.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grzegor napisał:

W takim razie polecam ten film: "Aces high"

 

Dzięki; widziałam go już. W sumie dość niedawno – jakiś rok temu.
Przy okazji pozycji będących w Netflix (patrz zajawka z postu wyżej), ciekawy jest netfliksowy serial „Czarne lustro”. W każdym z odcinków jest subiektywne spojrzenie na niedaleką przyszłość.
Spojrzenia te są o tyle ciekawsze, że ostatnimi czasy to co było jeszcze pare lat temu fantastyką socjologiczną, traci miano fantastyki, stając się całkiem realną prognozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black mirror, jak większość brytyjskich miniserii (takich co miały do 4 odcinków na sezon) na prawdę robi robotę - a robił jeszcze większą jak go wypuszczali w 2011, jeszcze przed całkowitą cyfrową degrengoladą wszystkiego dookoła. Bardzo ładnie i groteskowo wybiegał 5-10 lat do przodu.

Jak ktoś lubi jeszcze bardziej pokręcone rzeczy to też channel4 - serial "utopia" (trochę na czasie w temacie zarazków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Byc moze powinnismy wiecej sie chwalic, tak jak to robi reszta swiata..

W tym czasie jak Sklodowska dostala nagrode Nobla, kobiety w Anglii musialy czekac jeszcze nastepnych ~10 lat aby ich dopuszczono na uniwersytety. 

 

Nastepny film Lukasiewicz??

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 10:57, Andrzej Klos napisał:

 

 

Byc moze powinnismy wiecej sie chwalic, tak jak to robi reszta swiata..

W tym czasie jak Sklodowska dostala nagrode Nobla, kobiety w Anglii musialy czekac jeszcze nastepnych ~10 lat aby ich dopuszczono na uniwersytety. 

 

Nastepny film Lukasiewicz??

 

 

Wspaniały człowiek...

Jedno co mnie drażni to zamienne stosowanie:

Maria Skłodowska - Curie

Maria Curie - Skłodowska

Brrr!!!

 

A do tego pocztu wspaniałych Polaków należałoby dołączyć Stefana Drzewieckiego i Czesława Tańskiego - pierwszych Polskich modelarzy :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.