Skocz do zawartości

Podsumowanie 2giej połowy sezonu 2019 F3F - bardzo subiektywne i nieobiektywne:)


Rekomendowane odpowiedzi

No i jak mówiłem tak zrobiłem. Czyli... model poleciał najszybciej jak się dało :) Przecież nie będę siedział i wymyślał teorii dlaczego nie warto szybko uzbroić nowego modelu i się nim przelecieć....bo to głupie i nie ma sensu ? Szczególnie że niewiele osób na świecie jeszcze się nim woziło na niebie.

Waga modelu przy dziewiczym locie wynosiła 3kg (bo latać bez balastu to wstyd :D). Jako że było pierońsko zimno, to tylko złapałem trymowania (w pierwszym locie), z nudów ustawiłem różnicowość na V-ce, bo to mało roboty, a potem trochę pobawiłem sie lataniem. Pierwsze wrażenia .... na bieżącą chwilę, nie żałuje tego zakupu zakupu ?

IMG_7308.thumb.JPG.3e9faaa54894b4f0cdb8e45b914d70df.JPG

 

model gotów na zawody krajowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

zamaluje te cosie :)

FS5 to wciąż super model i nie widze potrzeby żeby je na hura wymieniać. I wcale nie wiadomo że FS6 jest taki super - ja dopiero kilka kółek nim przeleciałem. Dla mnie wciąż FS3 jest super czyli model zaprojektowany kilkanaście lat temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... no i cała polska "zboczona" czołówka będzie miała szósteczki. Czyli o wyniku głównie będą decydowały umiejętności i wlatanie - czyli nie będzie wymówki, że ma się słabszy czy lepszy model, z tym czy innym numerem ?

Z drugiej strony co to się porobiło że tyle osób w PL będzie miało jeden z najlepszych, a zarazem najnowszy z dostępnych na rynku model! Strach się bać! Jednak chłopaki idą w wersje profi i wygląda na to że rozwój kategorii idzie we właściwym ambitnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 18:02, GWFC napisał:

Na Słowacji będzie podobnie. O ile nie FS6, ale Wasabi. Razem z nimi poleci do 7 pilotów.

 

To u nas zaszaleli ... będzie 10 FS6 ? U 10ciu lataczy. To pewnie na początek.

 

Ja mimo tego że mnie jakieś choróbsko łapie (chyba wirus importowany prosto z Walii), to dzisiaj wybrałem się na wietrzenie. Z kolegami. Przecież nie można siedzieć w domu jak wiatr wieje, a modele się szamocą w szafie. No i były dalsze testy FS6 który to model może być podstawowym modelem jaki będzie używany na MŚ :)

Odczucia nadal poprawne :)

 

IMG_7317[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są tanie. Dlatego jestem pełen uznania. Chyba jeszcze w żadnej klasie na początku sezonu modelarze nie wydali tyle kasy na najnowocześniejsze modele.

Ale to prawda - teraz o wyniku i tak będą decydowały umiejętności :D Tak jak to pisałem wcześniej ? Czyli status quo

A sprzęt to tylko okruszek. W tym roku też cała czołówka polska (ale to brzmi dumnie) miała konkurencyjne jeśli nie takie same modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ArabaT napisał:

 

Obstawiam jednak termikę. ;)

W moim przypadku to i tak zawsze wina sędziego.

 

Dobre! Dobre! Dobre! ???

 

To może zróbmy tak, aby wszyscy mieli równe szanse:

1. Eliminujemy sędziów bazowych. Sędziowie to i tak kasta. Każdy zawodnik zakręca sam, bo i tak wie lepiej gdzie jest baza

2. Gdy jest termika lot zostaje przerwany, zawodnik krąży i czeka aż minie termika (ale z każdym kółkiem musi obniżać lot), i dopiero gdy minie może lecieć dalej. Można mu też zatrzymać czas, na czas krążenia ?

 

Myślę  że to uszczęśliwi wszystkich (a na pewno co najmniej jednego ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kamyczek_RC napisał:

Kamil proszę nie pisz w moim wątku .

Jeszcze tydzień temu wypisywałeś do wszystkich moderatorów, że Jurek pisze w twoim wątku i żądasz usunięcia jego postów. Tu będzie dokładnie tak samo za chwilę twoje posty polecą do kosza z wątku Jurka tak jak poleciały Jurka z twojego wątku.

 

 

EDIT

Kamil ponieważ ja jeszcze pamiętam ustalenia jakie zrobiliśmy w zeszłym roku wspólnie, po których Jurek został odsunięty od forum a które to ustalenia właśnie zacząłeś łamać w związku z czym informuje cię oficjalnie, że jeszcze jeden tego typu post w wątkach Jurka oraz jeszcze jeden post we własnym wątku podobnego sensu to osobiście odsunę Cię od forum na bardzo długi czas.

 

I jeszcze jedno.

Żeby nie było, że tylko straszę oraz nie myśl, że jak będziesz wypisywał na PW do innych moderatorów i udowadniał wyższość Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem to pomoże ci to w tej sprawie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wciąż wiszą tu dyrdymały ponoć "doświadczonego" zawodnika, to chciałem wyjaśnić mniej doświadczonym osobom że:

1. Założenia startowe ogłasza trener/opiekun klasy przed MŚ (a nie jakiś reprezentant), uwzględniając aktualną dyspozycję zawodników. Żadna normalna osoba nie  robi tego ani nie wymaga tego przed rozpoczęciem sezonu. Bo to nie ma żadnego sensu ani celu. No ale cóż....

2. Jeśli chodzi o modele - modele to tylko narzędzie. Jeśli masz te najnowsze a zarazem dobre i większość zawodników ma takowe, to o wyniku będą decydowały umiejętności a nie jakieś cudowne maszyny latające. I w tym roku zapewne tak będzie. Niestety np. na MŚ w Danii jako jedni z niewielu polscy zawodnicy mieli najnowsze modele, ale niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Więc jak widać - modele to nie wszystko.

3. Jurek o idealnym składzie Polskiej reprezentacji pisał wcześniej ... ale to trzeba przeczytać.

 

Z niecierpliwością czekam na oceny osób które będą się wypowiadały o zawodach czy miejścach na których nie były, o warunkach w których nigdy nie latały. To na pewno będzie "rzeczowa i merytoryczna" wypowiedź ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.