Skocz do zawartości

Pompa próżniowa


Kicior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no fakt -rzeczywiście są i takie używki elektroniczne  i wygląda to fajnie  -trzeba koniecznie dołożyć mikro przekaźnik o małym poborze prądu przez cewkę -próba wysterowania cewki stycznika lub większego przekaźnika skończy się spaleniem tego przetwornika.

delikatne toto -ale dokładność i wygoda sporo lepsze niż ze zwykłym presostatem.

 

 

 

16 minut temu, Paweł Praus napisał:

Pompa ma wydajność 8m sześciennych na godzinę, silnik trójfazowy 0,37 kW...ciśnienie minimalne to 1Pa.

Aż 20 litrów?

Myślałem o 2 max 5....

ta... 8m3 /h....    =8 000litrów/h   =   133,3 litry / min   =  2,2 litra/s     

 

      myślisz, że jakie tam będą przecieki ?   zbiornik  max 5 litrów...  

    2,2 litra taka pompa wyciągnie w sekundę... a 5 litrów w  2 sekundy i trochę.... ciągniesz. ... gaśnie   -ale gaśnie ułamek (  0,5s  ?  ) po tym jak sterownik stwierdzi, że starczy... już masz niższe ciśnienie -"mocniejszą" próżnie...   stoi czeka kilkanaście sekund -może i minutę czy nawet dwie.... -ciśnienie wzrasta ( próżnia "ucieka" )  -i sterownik odpala pompę  na 2 sekundy... i pracuje tak pół minuty czy minuta postoju i 2 sekundy pracy i znowu.... 

 

  -jak myślisz jak długo wytrzyma silnik ????  takie strzały po 2 sekundy pracy powtarzane co chwilę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł Praus napisał:

Artur napisz coś więcej o sterowaniu, jakie elementy co i jak.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem takiej oto i chcę jakoś nią sterować...

Pompa.jpg

 

Paweł bardzo proszę , odpowiadam 

 

W skład czujnika próżni wchodzi zasilacz 12V który go zasila , mały przekaźnik 12 V  ze stykami roboczymi na 220V 8A dodatkowo są pozłacane do których jest podłączony agregat .

Czujnika podciśnienia kosztował 100zł  , ale gdyby się uszkodził kupiłbym znów taki sam jestem mega zadowolony .

Jest czuły na każdy spadek podciśnienia w ustawionej histerezie .

Wakumetr dałem tylko dodatkowo , od czasu do czasu robię próby szczelności całego układu , wypompowuje powietrze na całą noc.

Sprawdzam na drugi dzień ile uszło , przed planowaną robotą zazwyczaj służy do oklejania rdzeni styro fornirem topolowym .

Kapitalną  rolę odgrywa zbiornik wyrównawczy gdy spada ciśnienie na worku on wyrównuje , dzięki temu czujnik nie załącza   się co po chwilę .

Zauważyłem  ze co godzinę, się załącza  czujnik .

Jako worków używam ,rękawa foliowego .

 

DSCN0007.JPG

DSCN0010.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę dzisiejsze wypociny.

Przyszły elementy, więc poskręcałem toto.

Szczelne, ale robię nadal testy

 

Kompresor.thumb.jpg.0e9d1e24da65028d88d2fc994777ee3e.jpg

 

Brakuje jeszcze:

- filtra na wejściu do pompy (żeby nie zasysało śmieci)

- butelki PET na wypluwanie oleju

- podstawy z płyty

 

Nie będzie to zaawansowane ustrojstwo, ponieważ potrzebuję go jak na razie do kilku prac przy formie negatywowej.

Ale może przyda się w przyszłości.

Zapłaciłem za to wszystko 166 PLN z wysyłką z 4 rożnych miejsc.

 

P.S> z tyłu widać moją  mieszkaniową komorę lakierniczą... czyli namiot i rura z wentylatorem służące jako odciąg :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.