Skocz do zawartości

JR Propo 10sx II zablokowana haslem


potemp667
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aparatura miała hasło 3cyfrowe "900" i działała. Sprzedałem ją demonstrując przy kupcu. Działało. Następnego dnia dzwoni że hasło nie działa. I tak jest. Zwrócił mi ją. Kombinowałem 111, 123 itp. nie akceptuje.

Jak możliwa jest taka postać rzeczy?

Jakieś pomysły jak ją zresetować? Pakiet oczywiście wyciągałem. 

IMG_20200519_210527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi wygląda na to że nowy właściciel zmienił hasło a teraz nie wie co wpisał. Kwestia czy zrobił to świadomie czy nie (może radio mu nie spasowało). Gdyby były same cyfry to miałbyś 1000 kombinacji ale jak wstawił litery jak jest taka możliwość to już problem.

W instrukcji pisze że tylko serwis może odblokować ale są tu użytkownicy tego radia może jest jakiś sposób.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujący ściemnia i pewnie było tak jak to napisał Andrzej, chyba że zablokowało się po iluś źle wprowadzonych kodach ale to też wina kupującego.

Szkoda, że byłeś tak uprzejmy i przyjąłeś nadajnik z powrotem. Kupujący powinien wysłać do serwisu na własny koszt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie pakietu może nie wystarczyć. Niektóre radia mają na płycie głównej baterię do podtrzymania pamięci, ją też należało by wyjąć jak jest. A jeśli hasło jest w pamięci eeprom to tylko zgranie ustawień z kości sprawnego radia i zaprogramowanie zablokowanego.

 

Niewiem czy to te same bebechy ale na zdjęciach widać baterie na PCB.

https://www.rcuniverse.com/forum/jr-radio-spektrum-radios-116/5413101-10sx-mode-1-mode-2-change.html?styleid=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 20:36, potemp667 napisał:

Aparatura miała hasło 3cyfrowe "900" i działała. Sprzedałem ją demonstrując przy kupcu. Działało. Następnego dnia dzwoni że hasło nie działa. I tak jest. Zwrócił mi ją. Kombinowałem 111, 123 itp. nie akceptuje.

Jak możliwa jest taka postać rzeczy?

Jakieś pomysły jak ją zresetować? Pakiet oczywiście wyciągałem. 

IMG_20200519_210527.jpg

 

Ja bym radio rozebrał i wyjął/wylutował baterię, poczekał kilka minut i włożył/wlutował baterię z powrotem.. Powinno pomóc, choć jeśli hasło jest w scalaku to klęska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wylutowaniu baterii najlepiej zewrzeć ze sobą piny +  i - na płycie głównej celem rozładowania ewentualnych kondensatorów (odczekać z 2h).

Jeśli jednak jest w pamięci EEProm to jest na to sposób o którym pisałem wcześniej. Niestety trzeba drugie sprawne radio (bez blokady albo ze znanym kodem). Istnieje jeszcze jedna metoda którą pamiętam z radii samochodowych polegająca na zgraniu pamięci EEProm i w kodzie odczytywało się kod blokady.

Ciekawe czy tu by to zadziałało. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, potemp667 napisał:

Kupujący wycofał się więc coś kręci. aparatura idzie na giełdę.

To właśnie zabija sensowną wymianę używanych przedmiotów w PL. Zawsze się znajdzie jakaś menda co próbuje na 50-100pln oszukać.. robiąc biznes życia i sprzedając coś uszkodzonego/z wadą lub jak tu wykręcając się ze sprzedaży oszustwem..

Jarek z Szwecji pisze często o kupowaniu bez obaw używanych/nowych z drugiej ręki rzeczy, w PL to nie do pomyślenia..

Polska to dziki kraj. Smutne.. :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.