Skocz do zawartości

F4u corsair Skipper flit test


johnyP51

Rekomendowane odpowiedzi

@johnyP51 a masz może jak sprawdzić długość ramion dźwigni na serwie / sterze wysokości ?  Powierzchnię steru , jego cięciwę ?   można siły oszacować mając te dane.  

 

@johnyP51 na filmie ster wysokości nie zmienia położenia. Więc to nie jest kwestia wiatru. Gdyby choć trochę się wychylił (ster wysokości) można byłoby stwierdzić, że to problem z serwem. Siły warto sobie oszacować. Bo wtedy jesteś pewien, że problemów nie będzie - szczególnie że to model własnej roboty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier naklejam taśma dwustronna, nie wypacza się gotowa „płytka”, może delikatnie ale nie tak jak w przypadku na vikol. Do obróbki jest idealnie.

Mam jak sprawdzić, ale już nie dzisiaj bo muszę do wraku zajrzeć a on u taty w „hangarze” leży :P

AKocjan obstawiasz awarie serwa czy za słabe? Przeanalizowałem właśnie oryginalny filmik i uważam ze chyba było ok, napewno za obszerna chciałem ja zrobić. Elektronika w tej chwili działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnyP51 dziwię się, że ster nawet nie drgnął, model leciał do końca nie wykonując nawet drobnych korekt kursu, które i tak powinny wystąpić w przypadku zbyt słabego serwa. Awarię  wykluczyłeś. 

Na podstawie Twojej relacji / filmu można stwierdzić : 

model był dość wysoko, patrzyłeś pod dużym kątem do góry, możliwe że skupiłeś wzrok wyłącznie na F4U (ograniczyłeś pola widzenia do modelu), przez co nie byłeś w stanie ocenić, że model szybko zbliża się do ziemi, stąd pozostawienie go na stałym powolnym wyprowadzaniu z lotu nurkowego (sytuacja mogła Ciebie zaskoczyć, wszystko działo się dość szybko) W następstwie  model zderzył się z ziemią bez żadnej Twojej reakcji -  szczególnie, że model spadł w miarę nie daleko od Ciebie. Ziemię zobaczyłeś zbyt późno by zareagować. To jest dość niebezpieczne zjawisko, które może załatwić  model, nawet w przypadku doświadczonego operatora RC. Myślę że to właśnie główna przyczyna zdarzenia. 

Co do serwa, raczej tutaj nie miałoby to znaczenia, czy słabe. ale warto policzyć napędy, czy są w stanie przenieść potrzebne obciążenia, mogę Ci w tym pomóc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam takiego przebiegu sytuacji. Co nie zmienia ze samolocik tak mi się podoba, ze robi się druga wersja :) chętnie skorzystam z Twojej pomocy. Ten będzie trochę mniejszy i nie mam jeszcze serwa nowego. Jak już powycinam to pomierze i wtedy będziemy liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Wszystkim
mala przerwa bo urlop zacząłem a jak wiadomo na urlopie najmniej czasu dla hobby, ale dzisiaj miałem cały dzień dla siebie i skończyło się to tak :)

0547A5A3-B6CF-42B4-BA37-4A85F9E7DA59.jpeg

Wszystkie części do Skipper v2 wycięte :) teraz tylko podkładać do kupy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

super zabawa:) i extra rezultat :)

 

co do naklejnaia papieru  -polecam Ci klej w sprayu 3M 77 - jak dla mnie rewelka

(rozpyla sie kroplekowo -bez tzw pajęczych sieci a ma siłę starego dobrego butaprenu :)

 

sprawdziłęm kilka "tańszych" wersji tego kleju tesa, uhu -ale niestety podróbki poległy :)

 

sam stosuje go do łącznia/obklejania depronem rdzeni z epp (patrz moj projekt Pilatusa z drukowanym poszyciem ;)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje przy następnym projekcie bo teraz już mam wszystko przygotowane, zastanawiałem się jeszcze nad zwykłym klejem do tapet i myśle, ze próbę tez zrobię. Z taśmy ogolnie jestem bardzo zadowolony ponieważ wychodzi sztywniej niż na vikol u dużo czystsza robota, i materiał od razu do użycia. Ale napewno zaopatrze się w ten co proponujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się tak wydawało z tym klejem do tapet ze zachowa się podobnie do vikolu, dzięki z tym lakierem, nie wiedziałem i napewno spróbuje bo chciałbym znaleźć jakiś złoty środek żeby jak najbardziej zbliżyć się do tych pianek (foambord) z flit testu. Chce kiedyś swoje modele projektować wiec każda taka wiedza się przyda, wiec jak ktoś jeszcze ma jakiś patent to śmiało pisać. Będę wdzięczny :)

pianka oklejona przed daje to ze nie trzeba się z nią tak „pieścić” dużo lepiej znosi błędy modelowania. Ale to przy tym projekcie co ja robię bo oczywiście przy innych poprostu się tak nie da i trzeba odklejać po.

p.s. Ta buteleczka nazywa się atomizer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.