Skocz do zawartości

Jaki jest najprostszy, najtańszy i do samodzielnego wykonania model DLG ?


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak dimmus polecam na początek kupić używany, pełnowymiarowy, laminatowy samolot.

DLG jest bardzo wrażliwy na nawet małe błędy konstrukcyjne i na pewno nie jest łatwo zbudować dobrze latający DLG. Ja też tak chciałem zacząć i budować samemu jakieś mini i ktoś mi odradził i teraz po 3 latach stwierdzam, że miał rację. Miałem okazję porównać własnoręcznie budowane DLG i używkę, którą ja kupiłem. Różnica - mój latał jak DLG a ta samoróbka jak "cegła". Mnie się udawało czasami załapać się na jakąś termikę a ta samoróbka przez 3 godziny prób chyba raz na chwilę złapała termikę ale na krótko.

Ten własnoręcznie robiony ( to był chyba "Bug" - odnośnik poniżej ) wyglądał na  naprawdę porządnie, ładnie wykonany model.

 

Poza tym w miarę dobry, nie porozbijamy DLG zawsze można sprzedać jeśli stwierdzisz, że to nie dla Ciebie.

 

Jeśli jednak jesteś zdeterminowany do budowy to tu masz kilka linków:

  1. QuickFlick-II

  2. Manta

  3. Bug DLG

  4. DLG MiMi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te małe mini DLG 0,6m rozpiętości też są RC ? czy tylko służą do ćwiczenia rzutu, ale sa bez sterowania ?

 

na stronie tego węgierskiego producenta odkryłem, że DLG są w rozmiarach: 0,75m, 1m, 1.2m. 1.5m , z czego wynikaja te różnice w rozpiętości ? czy ze wzrostu rzucającego, czy jest jakiś inny powód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekplacek napisał:

czy te małe mini DLG 0,6m rozpiętości też są RC ? czy tylko służą do ćwiczenia rzutu, ale sa bez sterowania ?

też są RC.

Jacku, może taki model mini DLG, Cię zainteresuje. Oto plany

 

rzutek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie, czy istnieją modele DLG ze skrzydłami z EPP ?

pytam, bo poprosiłem o w sprawie wycięcia takich skrzydeł z EPP do DLG, naszego kolegę z forum, który wycina takie skrzydła i on odpisał tak, cytuję: "najprosciej bedie jak wyslesz mi pdf z jakims profilem i podasz długosc cięciwy", to gdybym miał te dane, to warto by się nad takim modelem zastanowić, nie miałbym problemów z wykonaniem bo zrobiłem juz dużo modeli z EPP, więc technologia jest mi jak najbardziej znana, no i jest bardzo prosta,

oczywiście ma to być mój pierwszy model DLG - do wyćiwiczenia metody rzutu, a nie do wygrania jakichkolwiek zawodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pozostałe po DLG półtorametrowym skrzydło z formy, jest trochę zmęczone ale lotne. W skrzydle siedzą dwa serwa TP9.
Tylko jak to wysłać i co za nie, to już musisz sam pomyśleć jeśli oczywiście chcesz. Podobno robił je jeśli dobrze pamiętam Pan Adam Siama w każdym razie są na nim jakieś znaki rejestracyjne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.