Skocz do zawartości

Radiomaster TX16S czy Frsky Taranis Q X7 ?


Artem85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam wszystkich.
Chciałem prosić Was o poradę. Buduję RWD-5 z firmy Eljot (rozp 2,04m) z silnikiem OS MAX 46AX, i zbliżam się powolutku do końca, więc stoję przed wyborem odbiornika i pakietu. Mam zamontowane serwa (5szt) Hitec HS-322HD i zdecydowałem się na zakup aparatury Radiomaster TX 16S.  Zanim zabiorę się za wyważanie modelu, chciałbym to wszystko zamontować.

Doradzicie mi jaki odbiornik i pakiet byłby odpowiedni do tego modelu?

Dziękuję i pozdrawiam
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karambolis8 napisał:

Ogólnie masz rację co do RSSI, ale sprawdź w sofcie jakiego używasz na tym kontrolerze, czy twój soft nie wspiera RSSI nadawanego na jednym z kanałów SBUS (a pewnie wspiera). Wtedy gama odbiorników FrSky znacznie się poszerza.

Mam rozumieć, że chodzi o BetaFlight ? Oczywiście wspiera RSSI.

Jeszcze co do X8R - czy możliwe jest aby posiadał RSSI zarówno po sbusie jak i analogowe na wyjściu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artem85 napisał:

Mam rozumieć, że chodzi o BetaFlight ? Oczywiście wspiera RSSI.

Jeszcze co do X8R - czy możliwe jest aby posiadał RSSI zarówno po sbusie jak i analogowe na wyjściu ?

Nie znam BetaFlight. Natomiast różne oprogramowania do FC (BetaFlight, ArduPlane, Inav czy tam inne) mają kilka sposobów na rozpoznawanie RSSI. To o czym ty mówisz, to RSSI analogowe czyli w formie pinu na płytce odbiornika, które trzeba podpiąć pod FC kabelkiem. Na tym pinie odbiornik ustawia odpowiednie napięcie, tak żeby jego wartość odpowiadała ilości straconych pakietów danych w komunikacji z nadajnikiem. Natomiast są też inne sposoby i jednym z nich jest kodowanie wartości RSSI w sygnale PWM na jedym z kanałów (często CH16), który potem to sygnał jest podawany do FC razem z wartościami PWM na innych kanałach, np protokołem SBUS, który obsługuje FrSky. I tak niektóre odbiorniki FrSky mają RSSI analogowe na osobnym pinie, a inne mają zakodowane w PWM jako jeden z kanałów w SBUS. Jestem bliski pewności, że BetaFlight wspiera również RSSI PWM w SBUS, dlatego jeśli to sobie potwierdzisz w dokumentacji, to nie będziesz musiał się ograniczać do odbiorników, które mają RSSI analogowe.

 

Co do X8R i RSSI w SBUS, wydaje mi się, że nie, sprawdź w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.