Skocz do zawartości

Radiomaster TX16S czy Frsky Taranis Q X7 ?


Artem85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nastał moment wymiany poczciwego Flysky FS-I6X.

 

Rozważam dwa modele: Radiomaster TX16S i Frsky Taranis Q X7 - poradźcie proszę co będzie bardziej rozsądnym wyborem. W FS-i6X po prostu zaczyna mi brakować pewnych rzeczy choć złego słowa na nią nie mogę powiedzieć. Na początki przygody z RC sprawdziła się wzorowo.

 

Dodam, że w przypadku Radiomastera wybór dzieli się dodatkowo na tego w wersji standard i wersje z gimbalami halla, także proszę wziąć i to pod uwagę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup to na co Cie stać. Mam w domu Q X7 - ale syn przesiadł się na TBS Tango 2. A Radiomastera miałem w rękach i na prawdę fajne radyjko.

 

QX7 też można kupić w wersji "PRO" z gimbalami Halla. Czy to daje coś innego oprócz efektu placebo? Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artem85 napisał:

Rozważam dwa modele: Radiomaster TX16S i Frsky Taranis Q X7

jeśli ja miał bym wybierać to zdecydowanie Radiomaster TX16S :)

Ta wersja taranisa jest okrojona w stosunku do starszej X9D..(mniej przełączników, brak sliderów i prymitywny wyświetlacz :()

Co do gimbali na halu zamiast potencjometrów: mam X12S i X9D i z ręką na sercu nie czuję różnicy;) - tz. jest duża przy przejściu z radia do radia - trzeba się przestawić ale to chyba wynika z innego rozmiaru i ciężaru a nie działania gimbali hallotron<>potencjometr

 

I taka śmieszna rzecz związana z gimbalami: na x9d mam końcówki "Umbrella" i lata mi się na tym świetnie, do x12s też zamówiłem Umbrella i nie byłem wstanie na tym latać:o. Nie rozumiem tego.. W efekcie wróciłem do fabrycznych końcówek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karambolis8 napisał:

Różnica w hallotronach objawia się wtedy, kiedy potencjometry się zużywają, a hallotrony dalej działają jak nowe.

:) być może, lecz często wcześniej uszkadzają się kabelki łączące czy to potencjometry czy hallotrony ;) szczególnie w przypadku radia budżetowego..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Francka napisał:

Polecam Radiomastera  TX16S dobra cena możliwość  używania odbiorników od najtańszych do droższych oprogramowanie , open Tx .

Qx7 tez to ma - więc to nie jest argument.

Godzinę temu, karambolis8 napisał:

Różnica w hallotronach objawia się wtedy, kiedy potencjometry się zużywają, a hallotrony dalej działają jak nowe.

Mam 20 letniego MC3010. A potencjometry nadal działają jak nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jasno napisalem ze Radiomaster to bardzo fajne radio. Mialem oba radia w rece. Gdybym sam miał teraz kupić nadajnik to bralbym wlasbie TX16.  Po prostu Wasze argumenty takie jakies nijakie.

 

Na plus radiomaster: moduł all in i duzy wyswietlacz. Reszta prawie taka sama. Bez wzięcia do ręki oraz odpowiedzi czy Cię  stać  wlasciwie nie ma co wiecej pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiomaster TX16S w wersji hallotronowej ma dodatkowo rozwojowy ekran dotykowy (wsparcie będzie Open TX 2.4),  czego nie ma nawet w oryginale czyli FRSky X10.

Moduł współpracuje z większością odbiorników dostępnych na rynku.

Wygląd zdecydowanie atrakcyjniejszy niż FrSky X7.

Mam FrSky X10 i Radiomaster TX16S (pierwotnie jako rezerwę) i mogę jak najbardziej go polecić zamiast X7 ( to jednak zdecydowanie uboższe radio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś elementy mechaniczne w elektronice były lepszej jakości a aparatury miały swoją cenę i były kupowane na lata i człowiek obchodził się z nimi jak z jajkiem.

Teraz mamy aparatury za 100-200 zł i za kilka tysięcy. Każdy coś kupi w zakresie finansowym na jaki go stać i to jest chyba fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Przekonaliście mnie do zakupu TX16S. Wybrałem w wersji z dotykowym ekranem (oczywiście wiem, że od wersji 2.4 będzie) i hallami bo różnica w cenie nie była jaką straszna, lekko ponad 100 zł

 

Jeszcze takie pytanie odnośnie tego modułu wieloprotokołowego. W taranisie coś mi się obiło o uszy, że abym miał możliwość korzystania z różnych odbiorników to musiałbym zastosować np, moduł w zatokę JR, typu JP4in1

Mam rozumieć, że ten TX16S ma takie cacko wbudowane i można korzystać z wielu odbiorników bez dokładania czegokolwiek w JR ?

 

Druga sprawa - w tym TX16S jest możliwość otrzymania informacji zwrotnych z wariometru aby sama aparatura wydawała dźwięki informujące o opadaniu/wznoszeniu ? Czy muszę zastosować jakiś dodatkowy moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzyś63 napisał:

Hej

Mam sporo odbiorników od Flysky FS-I6X. Będą działać w Radiomaster?

Według opisów na stronach powinny działać, jak i większość popularnych odbiorników. Na YT widziałem, że potrafi obsłużyć masę chińskich odbiorników - między innymi takie "pocket drony" za 30 zł :)

 

48 minut temu, Francka napisał:

Ja zamówiłem w Banggood i byłem w szoku jak kurier InPost wręczył paczkę .;)

 

Przechwytywanie.thumb.PNG.8c628b6b9e0c393a7bd34f5dc312a085.PNG

Miałem tak samo miłe zaskoczenie jak zamawiałem na Aliexpress stacka od Holybro (FC, ESC, VTX) przyszło błyskawicznie, zamówione 31.07, doszło 6.08. I wszystko byłoby fajnie gdyby chińczyk się nie walną - wysłał mi tylko jeden element (sam kontroler), ale jakoś już po samej wielkości koperty zobaczyłem, że nie może tam być wszystkiego, co zamawiałem, dlatego samo otwarcie nagrałem kamerą. Spór otworzyłem, dowód zamieściłem i już zaakceptowany przez Aliexpres, nawet nie czekali na propozycje czy jakiś odzew od chińczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, czy odbiornik  Frsky X8R (ACCST) będzie działał z tym Radiomasterem TX16s ? chciałbym się upewnić zanim go kupie.

 

Jeszcze tak nawiązując do tego odbiornika kierowałem się głównie analogowym wyjściem RSSI - mam rozumieć, że takie wyjście właśnie potrzebuję aby uzyskać informacje RSSI ? Dodam, że chodzi o kontroler Holybro Kakute F7 a instrukcji czytamy:

rssi.thumb.jpg.cd5f982e4b6bbd01de723d042e7b6ffa.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.