Skocz do zawartości

Maksymalne prądy na złączach modelarskich


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A propos ew. niepokoju niektórych co do braku odpowiedniego sprzętu. Mam lutownicę pistoletową 100W z marketu i dopóki nie zrobiłem odpowiedniego grotu, nie szło połączyć 5mm goldów z przewodami 10-12 AWG. Rozgrzewałem poprzez golda, a nie przewód.

Drugi grot na zdjęciu do wylutowywania smd ;), jak naprawiałem Aurorę 9. Lutownica ta sama :)

IMG_0056.JPG.e5823af0c29875ebba4af493c1cace96.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutownica transformatorowa jest fajna jak chcesz przylutować kabel do lampki nocnej. Albo wyciąć gniazdo na serwo w piance.

Porządne lutowanie to tylko kolby grzałkowe. Ale niestety trzeba się wyposażyć przynajmniej w dwie o różnej mocy. Do precyzyjnych prac 20W i 60-80W z grubym grotem np. do lutowania pakietów z lijonów i grubych złączy. Do regulacji temperatury wystarczy patent oparty o ściemniacz do żyrandoli.  

 

Godzinę temu, Bartek Piękoś napisał:

Drugi grot na zdjęciu do wylutowywania smd ;),

 

Kopiuje patent. ?  Moja transformatorówka będzie miała dodatkowe zastosowanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, nie musisz chyba rewidować swojej wiedzy:

SLS XTRON 2200mAh 2S1P 7,4V 40C/80C, - max. prąd rozładowania ciągły: 88,0A (40C), max. prąd rozładowania chwilowy: 176,0A (80C)

Wtyczka XT60, a SLS-a chyba nie podejrzewamy o przypadkowy dobór komponentów...

 

https://akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-XTRON-2200mAh-2S1P-7%2C4V-40C80C/154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.