Skocz do zawartości

MX2 2200 Green Ghost


Rekomendowane odpowiedzi

Minęły 2 długie lata od rozpoczęcia projektu Green Ghost. 

Dziś był ten dzień 😜

Nie obyło się bez niespodzianek... 

Podczas oblotu odpadły obie osie z kołami 😆 

Niestety, myślałem, że sprawdziłem wszystko, a tu dupa i jak go postawiłem na kołach 2 lata temu tak został i o tym zapominałem. Śruby niezabezpieczone i moment się to zemściło. Musiałem lądować w polu 💩

Jednak mimo takich cyrków myślę, że stanąłem na wysokości zadania i pierwszy od dwóch lat lot spaliną wyszedł super.

Muszę przykleić półkę podwozia, dać kawałek folii i będzie jak nowy.

Akrobacji raczej nie było, ale było sprawdzenie "ile pójdzie".

... a że oblot bez filmu się nie liczy, tu trochę ujęć (mogą być mocniejsze słowa 😜 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

received_2276983572492507.jpeg

received_637965548029756.jpeg

  • Lubię to 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Gratuluje skaczonego projetku.Wiela szkodz ze przez taki maly blad tak   sie  skonczylo,Pomimo to gratuluje wytrwalosci w budowie modelu. Na pocieszenie napisze ze kiedys zapomnialem zrobic rewers na lotkach i model jak wystartowal to juz byl na ziemi i nadawal sie tylko do rozpalki w kominku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było , gratulacje.

Kurcze do tych osiek kół dają samohamowne nakrętki w komplecie , ale coś to sie nie sprawdza, nasz kolega dwa razy zgubił koło w locie tylko że bez strat bo koledzy przejęli model z zawisu , mi się odkręcił silnik przykręcony a nakrętkach samohamownych i też poszło wtedy i smigło i goleń węglowa , teraz wszystko traktuje klejem czy trzeba czy nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje . Nakrętka samohamowna jeszcze nigdy przynajmniej mnie  się nie odkręciła.

Zostaje tylko jedna opcja , była używana kilka razy.

 

Wiadomość dla Wiesia.

Tak jak wcześniej pisałeś , latam tylko Extrom bo o innych zapomniałem.

Model lata jak bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cybuch napisał:

Coś mi tu nie pasuje . Nakrętka samohamowna jeszcze nigdy przynajmniej mnie  się nie odkręciła.

Zostaje tylko jedna opcja , była używana kilka razy.

Nie pamiętam skąd (HK?) miałem ten zestaw  osi, ale niestety były tam zwykłe nakrętki. 

Screenshot_2022-10-23-21-02-48-262_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Cybuch napisał:

Wiadomość dla Wiesia.

Tak jak wcześniej pisałeś , latam tylko Extrom bo o innych zapomniałem.

Powiem ci jak to jest z tym modelem, wnerwia mnie jego montaż , demontaż, itp itd, ale.....

Latam takim modelem 2,4m no i jest fajnie, po czym przesiadam się na model 2,7m i jest niby podobnie , fajnie sie lata z tym że od razu czuć że stabilniejszy i więcej w nim precyzji i opanowania , no i tak polatam modelem 2,7m i ma sie wrażenie że w sumie to podobnie latają, ale jak po kilku wypadach na lotnisko z modelem 2,7m robię zmianę i wyskakuję z modelem 2,2m czy 2,4m nagle podobieństwa nie są takie oczywiste , czasami ciężko sie ich doszukać, a czasami modele dzieli przepaść i podobieństwa nie istnieją. Jak dla mnie model ma znakomite właściwości lotne i mniejsze modele nie sa dla niego konkurencją, jedynie ma kilka niedogodności w kwestii mobilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 19:26, kszczech napisał:

Kurcze, ciekawy jestem jak wzmocnileś. Próbowałem to przemyslec jak wzmocnić i stwierdzilem ze raczej sie nie da. Daj fotkę jak możesz. 

 

Ważyłeś całość?

 

Powodzenia w oblotach.

 

Hej

 

To teraz dwa słowa co zrobiłem ze skrzydłami.

Wyszedłem z założenia, że skoro mamy płaty z rdzeniem styro to dlaczego nie wykonać z pianą poliuretanową 😁

Otworzyłem skrzydło od spodu usuwając folię, dokleiłem balsę (kolor pomarańczowy) tworząc zamknięte kieszenie z otworem do aplikacji piany oraz do ujścia nadmiaru piany z komory.

Piana znajduje się również w części z kieszenią z laminatu.

Dodatkowo dałem rurkę alu 5/1 przez całą długość skrzydła, aby trzymała pianę do kupy i dodatkowo robiła za dźwigar.

Całość niestety przełożyła się na wagę każdego płata: + 30 g aluminium, + piana ok. 130 g, czyli model dostał 320 g, czyli całość obecnie waży ok. 7550 g, ale lepsze to niż robienie nowych skrzydeł.

Niestety tak to jest jak ma się klapki na oczach i nie widzi się podstawowych baboli 😉

Dzięki Krzysiek za zwrócenie uwagi. Jak widzisz przy Vmax w poziomie się nie rozpadł, więc liczę na to, że i przy podstawowych akrobacjach też będzie się trzymał kupy.

 

GG płat.jpg

IMG_20221024_090102.jpg

IMG_20221024_090021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.