Skocz do zawartości

Me - 163 Komet


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ od jakiegoś czasu nie mogłem zabrać się za budowę tego modeliku od podstaw z planów dlatego kupiłem całość na alledrogo ? Całość czyli kadłub i skrzydła 140cm rozpiętości - jakieś 1/6,8 skala - waży 1050 g. wykonany całkowicie z laminatu. Konstrukcyjnie ma wklęśnięcie po prawej stronie na tłumik silnika. Początkowo myślałem o spalinowym ale chyba praktyczniejszy byłby elektryk. Niestety - według mnie - kadłub, a zwłaszcza statecznik pionowy są/jest dość wiotki. Nie ma żadnych wzmocnień ze sklejki czy listewek. Jedyne wzmocnienie to półka łącząca dźwigar przedni z tylnym. Myślę jednak, że bez problemu da to się poprawić.

Nie było tylko lotek i noska modelu ale to z łatwością dorobimy.

No to cóż, do wiosny daleko więc chyba zdążymy go dokończyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nic jeszcze nie zostało postanowione. Mam go dopiero od wczorajszego wieczorka. Mam kilka wolnych OS spalina więc jest co włożyć. Jednak elektryk daje możliwość jego wyłączenia i szybowania. nie jeden raz do lądowania tylko wiele razy ? Poza tym wnętrze czyli ta półka jest tak zamocowana, że mowy nie ma by zbiornik był blisko silnika.

Mówiąc o rezonansie musiałbym wstawić rurę rezonansową - bo chyba nic nowocześniejszego nie ma (?), a na to już zupełnie miejsca nie ma wewnątrz. Ale jak wstawię fotki to może sami coś polecicie. W tej chwili gdybym odłożył zabawy czarnoprochowe i internet to z miejsca zabrałbym się za usztywnienie. Ale to chyba jeszcze nie dziś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Irek M napisał:

W tej chwili gdybym odłożył zabawy czarnoprochowe......]

nie odkładaj,  masz doświadczenie z  czarnym prochem a Me 163 był napędzany silnikiem rakietowym...więc rozwiązanie  nasuwa się  samo.......rakietoplan RC...mówię całkiiem poważnie... było to już budowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rakietowy...Nie chciałem nic mówić bo to za wcześnie ale na 100000% będzie jakaś świeca dymna w ogonie by wyglądało jak silnik rakietowy. tylko dym musi być czarny gęsty jak w oryginale. Ale kto wpuści mnie na swoją łąkę lub pole z taką prawie pochodnią ? ?

zaraz dodam fotki. W tej chwili przymierzyłem silnik OS FP 20 - pasuje idealnie. 4suw .30 ASP już za długi i zbyt wiele wystaje poza obrys dzioba, który muszę zrobić. Oczywiście z .20 OS Max też sporo wystaje niestety. Do tego zbiornik byłby umieszczony dużo wyżej niż oś silnika, który i tak przekręcony byłby o 135 stopni.

E D Y T A

Dodaję fotki szczegółów. Przejrzałem model z ostatniego linku. Model wydaje się podobny bardzo ale to nie to samo. Jak wspomniałem mój OS Max FP 20 wydaje się być za duży, a w podanym linku proponują nawet 2suw 10cm! Mój 7,5cm wydaje się abstrakcyjnie wielki. Sprzedającego nie ma sensu pytać bo on tylko handluje. 

IMG_0039.JPG

IMG_0037.JPG

IMG_0036.JPG

IMG_0035.JPG

IMG_0034.JPG

IMG_0032.JPG

IMG_0033.JPG

IMG_0038.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu się nie mieści 10. W tej chwili to na szybko chciałbym zrobić styropianową formę dziobu i pomyśleć o usztywnieniu statecznika pionowego. widać, że jest w nim listwa balsowa ale kończy się ona na przejściu z kadłubem. Czy w jakiś sposób doklejać brakujący kawałek czy może wpuścić trochę pianki jeszcze nie wiem.

Natomiast skrzydło jest pokryte laminatem ale wydaje mi się, że to styro oklejone balsą i na koniec warstwa laminatu. Jest twarde na całej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.