Skocz do zawartości

Drukarka 3D i podmiana wentylatorów


Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bawię się od jakiegoś czasu Enderem 3 Pro i już mi powoli zaczyna po głowie parę modyfikacji chodzić.

Ciche steppery (w sumie cała płyta nowa) już do mnie idzie, podobnie jak ciche wentylatory Sunon. Problem w tym, że wentylatory oryginalne są 24V (a przynajmniej na takim napięciu pracuje drukarka) a te co domnie przyjdą to 12V. I teraz tak:

1. Łącze 2 wentylatory ze sobą w szereg i podpinam do płyty w zasilanie wentylatora hotendu, bo wtedy od razu bedzie ciagle chodzil wentylator plyty glownej i hotendu (teraz chodza osobno). Teoreycznnie powinno mi sie te 24V na pol ladnie rozbic.

2. Kupuje 2 step down (moze same stabilizatory tylko wystarczą?) i puszczam przez nie wentylatory, bez kombinowania.

 

Krytykujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz Ender ma tak, ze wentylator płyty głównej odpala dopiero z wentylatorem dyszy. Jak drukuje się pierwsza warstwa to te wentylatory nie chodzą. Chciałem spiąć zasilanie tak, żeby płyta chłodzona była non stop tak samo jak hot end, bez zależności od wentylatora dyszy. Dlatego 2 osobne step down jesli moj pomysl by nie wypalil albo jeden wspolny jakby to na jednym obwodzie puscic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zabiegu. Stabilizator 12V zamocowany na wentylatorze przy hotend bezposrednio wiec chlodzi go od razu powietrze chlodzace hotend. Jest ciszej, ale jednak to nie to samo co np wentylator 80tka (mniejsze obroty...). Jeszcze zostaje mi wymiana wentylatora w zasilaczu. Najwazniejsze, ze plyta SKR dziala i mam ciche steppery bo te piszczenie mnie najbardziej wkurzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to wentylator nawiewu to jest sterowany PWM czyli zmienne obroty , pobory prądów tych wentylatorów są małe ok 0.1- 0.2 A czyli przetwornica typu step down 3A spokojnie na luzie ogarnie. Podłączenie jest.proste bo z płyty odpinany wtyczki , odcinamy czerwone przewody z plusa , łączymy razem i lutujemy do plusa przetwornicy a czarne z wtyczkami wsadzamy do gniazd w płycie .

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.