Skocz do zawartości

Nowe silniki Force 7.5cm


grafvader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samolotowych silników Force w ręku nie miałem ale samochodowe są ok. No może wyczyn to nie jest ale do rekreacji się nadają. Prawidłowo eksploatowane działają bezproblemowo. Powtarzam - samochodowe a te łatwego życia nie mają. Myślę, że z lotniczymi tak samo będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zajrzałem teraz na stronę którą wkleiłem i widzę że dwie sztuki silników po moim poście poszły. Zakładam że ktoś od nas (może się mylę) zakupił. Jeżeli tak to dajcie znać jakie wrażenie sprawia silnik jak ma się go w rękach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejdź na niemiecką stronę i przetłumacz lepiej bo to automat robi. :) A z drugiej strony takie stwierdzenie jest prawdziwe. Spokojna, równa praca bez wibracji (lub minimalnymi) nie kłóci się z żwawą reakcją na gaz. Jeśli tak się silnik będzie zachowywał to tyko może świadczyć o udanej konstrukcji i dokładnym wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli są podobne do samochodowych to jedyny ich plus że są tanie, żywotność bardzo słaba.

Miałem ich trochę i jeszcze mam kilka nowych ale jak dla mnie to szkoda ich palić.

Pierwszy raz widziałem że zamiast wycierać się panewka w korbowodzie to czop wału się wyciera.

Co prawda lotniczy się kręci na połowie obrotów samochodowego to może  dłużej pożyje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nastin napisał:

Miałem ich trochę i jeszcze mam kilka nowych ale jak dla mnie to szkoda ich palić.

 

Mówisz, że są słabej jakości? Z moich doświadczeń wynika, że te silniczki samochodowe padają przez eksploatację na zbyt ubogim w olej paliwie. Moje prywatne silniki, w tym Force, palone na modyfikowanym przeze mnie paliwie działały i działają bez problemu. A te moje które Kamil mierzył mialem z drugiej ręki w stanie bliżej nieznanym. 

Jeśli te nowe Tobie przeszkadzają to mogę się nimi zaopiekować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Mecamo i na robionym przez siebbie gdzie było 18% oleju żył troszkę dłużej ale dalej krótko.

Jak cię interesują to nie ma problemu z chęcią się ich pozbędę.

Mam 2,5 z tylnym wydechem i 4,6 reszta dekoracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.