Skocz do zawartości

Poszukiwany ptaszek z Polski


Aron99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Witam kolegów, zostałem poproszony przez znajomego który szukam silnika jak " Jaskółka 2.5 cc 0 disel". Ruszyłem temat na innym forum , gdzie uzyskałem informacje że silników już nie produkują ( w cale mnie to nie zdziwiło)
i z dostępnością jest dość kiepska sprawa . Więc szukam bo obiecałem że popytam to tu to tam. Czy koledzy mogą się podzielić informacją jak jest szansa na zakup takiego silnika? bo znajomy tylko chce Made in Poland i Made in Poland.
Ktoś podpowie gdzie szukać takiego silniczka A może ktoś ma na sprzedaż ?
Pozdrawia wszystkich serdecznie.
Ps .swoją drogą zaglądając do kilku wątków muszę stwierdzić że po dwóch dniach oglądania waszych silników zaczynam rozumieć znajomego .
 
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Ebay polecam, bo w Polsce to kupowanie kota w worku...
Na zachodzie kultura techniczna i uczciwość względem kupującego to nie tylko suche frazesy 
 
Dzięki za odp, ale szczerze nie myślałem że tak źle w Polsce, że silniki produkcji polskiej lepiej kupować na Ebay.
Nie dobrze bo myślałem że jednak uda się kupić silnik od uczciwego kolekcjonera za uczciwą zapłatę. Ale jak widać to nie będzie proste ani łatwe.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aron99 napisał:

Dzięki za odp, ale szczerze nie myślałem że tak źle w Polsce, że silniki produkcji polskiej lepiej kupować na Ebay. emoji848.pngemoji20.png
Nie dobrze bo myślałem że jednak uda się kupić silnik od uczciwego kolekcjonera za uczciwą zapłatę. Ale jak widać to nie będzie proste ani łatwe.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Jako uczciwy kolekcjoner, uczciwie napiszę jak jest:

otóż tych silniczków zostało już tyle co na lekarstwo, a są tacy (ja również do tej grupy należę) którzy tylko kupują - Polskiego motorka jeszcze nigdy nie sprzedałem, co najwyżej wymieniłem na inny też obowiązkowo Polski, a i to po bardzo głębokim zastanowieniu...

Pieniądze to nie wszystko ?

Ale wszystko bez pieniędzy to ch..

  • Haha 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czuję jakąś podpuchę...
Że niby jaka podpucha możesz jaśniej ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jako uczciwy kolekcjoner, uczciwie napiszę jak jest:
otóż tych silniczków jest jak na lekarstwo, a są tacy (ja również do tej grupy należę) którzy tylko kupują - Polskiego motorka jeszcze nigdy nie sprzedałem, co najwyżej wymieniłem na inny Polski, a i to po bardzo głębokim zastanowieniu...
Pieniądze to nie wszystko 
Ale wszystko bez pieniędzy to ch..
Bardzo ci dziękuję za szczerą odpowiedź i dużo mi rozjaśniłeś w tym temacie. Zdążyłem zauważyć że ważne są dla was silniczki i większości pełnią rolę kolekcji
Teraz już wiem dlaczego znajomy z zagranicy pisze do mnie w tej sprawie bo bo towar deficytowy i ma nadzieję że w Polsce może mi się uda coś znaleźć .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka konkretnego silnika to chyba nie jest to sobie ot tak widzimisię tylko pewnie poprzedzone głębokim riserczem odnośnie historii modelu i rynku. To raz. Dwa, to chyba żadna tajemnica, że od dziesięcioleci u nas nie ma masowej, jakakolwiek ona była, produkcji silników modelarskich oprócz kilku wariatów którzy robią pojedyncze sztuki dla swoich potrzeb. Trzy to po wpisaniu do gugla wyskakuje kilka ofert w tym te z jebaja. 

Ot taka sonda żeby zobaczyć kto co ma. ;)

 

Daj Boże żebym się mylił. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Aron99 napisał:

podpucha

ropucha?

w dobrym stanie,  z pudełkiem i instrukcją  to poniżej 1k  to nie ma co szukac

2 godziny temu, Aron99 napisał:

widać to nie będzie proste ani łatwe

nikt nie mówił ,że  będzie łatwo....wg mnie będzie coraz trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł Praus napisał:

ale chyba funtów ?

no tak

52 minuty temu, Aron99 napisał:

znajomy z zagranicy pisze do mnie w tej sprawie bo bo towar deficytowy i ma nadzieję że w Polsce......

sorry za szczerość ,ale Twoj znajomy  ma nadzieję , że w Polsce są idioci  i wymienią poszukiwane rzadkie silniki za  perkalik i swiecidełka? a on zrobi deal życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak to mowil Kiepski ?     : " ale Panie ,to sa drogie rzeczy ! "    

niesamowite jak swiat sie zmienia !  Jaskoleczka drozsza  od  Rossi 2,5  - w to nigdy bym nie uwierzyl kiedy zaczynalem je zbierac ,marzylem wtedy o Rossim ,Torpedo czy Super Tigrze ...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Janeczek napisał:

...jak to mowil Kiepski ?     : " ale Panie ,to sa drogie rzeczy ! "    

niesamowite jak swiat sie zmienia !  Jaskoleczka drozsza  od  Rossi 2,5  - w to nigdy bym nie uwierzyl kiedy zaczynalem je zbierac ,marzylem wtedy o Rossim ,Torpedo czy Super Tigrze ...

Wystarczy zadać sobie dwa podstawowe pytania:

1 - czego wyprodukowano więcej?

2 - co jest obecnie łatwiej dostępne?

Jeśli uwzględni się ponadto edukacyjny charakter Internetu (a tego forum w szczególności), nasze mimo wszystko coraz lepsze (sic!) zarobki, a także fakt że nie jesteśmy skończonymi kretynami (uczymy się przecież na własnych błędach) to wtedy pewne fakty nie powinny już nikogo dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry moment żeby pochwalić się monumentem: polska modelarska Jaskółka i łopatka od turbiny polskiego silnika SO-3W. Razem. (kołpaczek do Jaskółki sprezentowany przez Pawła). Zaznaczam, ż nie jest na sprzedaż, wymianę etc. Służy wyłącznie do pokazywania i chwalenia się!

Jaskółka.JPG

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za szczerość ,ale Twoj znajomy  ma nadzieję , że w Polsce są idioci  i wymienią poszukiwane rzadkie silniki za  perkalik i swiecidełka a on zrobi deal życia
Nie przesadzaj z tą szczerością ale jeżeli ktoś pyta o taki silnik, to chyba wie z czym ma do czynienia i jakie koszty musi ponieść. Dlatego daleko byłbym od nazywanie kogokolwiek idiotą. Osobiście nie uważam że kupienie nowej jaskółki w pudełku za 1000 zł jest deal życia bo dla mnie jak i postronnych osób niewtajemniczonych nie ma większej wartości ten silniczek, natomiast nie pokusił bym się o Nazwanie kogoś kto zapłacił za ten silnik 1000 £ idiotą bo sam wiele razy więcej wydałem na swoje hobby.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 
Znajomy ma nadzieję, że ustrzelisz mu silniczek "okazyjnie" bo ceny raczej zna jak tylko potrafi obsługiwać wyszukiwarkę na komputerze
Ja mu raczej nic nie ustrzelę bo kompletnie się na tym nie znam ,gdybym jednak natrafił silnik to zapewne skontaktował bym go ze sprzedającym a resztę już bo sobie dogadali ponieważ nie chciałbym brać odpowiedzialności za tak drogie rzeczy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Aron99 napisał:

Nie przesadzaj z tą szczerością ale jeżeli ktoś pyta o taki silnik, to chyba wie z czym ma do czynienia i jakie koszty musi ponieść. Dlatego daleko byłbym od nazywanie kogokolwiek idiotą. Osobiście nie uważam że kupienie nowej jaskółki w pudełku za 1000 zł jest deal życia bo dla mnie jak i postronnych osób niewtajemniczonych nie ma większej wartości ten silniczek, natomiast nie pokusił bym się o Nazwanie kogoś kto zapłacił za ten silnik 1000 £ idiotą bo sam wiele razy więcej wydałem na swoje hobby.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja mu raczej nic nie ustrzelę bo kompletnie się na tym nie znam ,gdybym jednak natrafił silnik to zapewne skontaktował bym go ze sprzedającym a resztę już bo sobie dogadali ponieważ nie chciałbym brać odpowiedzialności za tak drogie rzeczy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo rozsądny głos w tej całej sprawie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aron99 napisał:

że w Polsce są idioci  i wymienią poszukiwane rzadkie silniki za  perkalik i swiecidełka

dla zainteresowanych  perkalikami  udostępnię korespondencje , ( z przed paru lat) z jednym z czołowych kolekcjonerów silników  modelarskich...Pan o inicjałach M.C  mieszkający w GB  hrabstwo Norfolk....Ja nie skorzystałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.