Skocz do zawartości

DHC6 Twin Otter


filips1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Cześć.

widziałem ten samolot wiele razy jak lądował na Rabie i wpadłem na podobny pomysł (lata temu) i moja podwójna wydra już lata, na razie na kołach. Pływaki zrobił mi Mietek i najwyższy czas, by go na nie postawić. Moja wersja to dokładnie ten samolot z numerem 9A-TOC.

IMG_2043.JPG

3909719.jpg

IMG_3285.jpeg

IMG_4962.jpeg

IMG_4958.jpeg

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, filips1 napisał:

Przemku

Napisz coś więcej o Twoim modelu (wymiary, masa, napęd). Mam nadzieję, że spotkamy się na jakiejś imprezie z naszymi modelami i polatamy wspólnie.

Pozdrawiam Filip

Z Tobą polatam z największą przyjemnością. Model, to już nie produkowany Hangar 9. Obdarłem go ze "skóry" i powoli staje się wersją ze zdjęcia. Rozpiętość modelu to 208 cm, masa około 6 kg, napęd elektryczny, silniki to chińskie odpowiedniki e-flite Power 32, które kręcą śmigłami 13x8x3 przeciwbieżnie. Regulatory 60A a pakiety 5000mAh 4S. Oświetlenie Unilight - bardzo dobrze widoczne nawet w jasny dzień. Jeszcze pozostało do dokończenia malowanie. Model na małych klapach startuje dosłownie sam. Dzięki przeciwbieżnym śmigłom niema tendencji do skręcania czy myszkowania. No i oczywiście kolejnym krokiem będzie założenie pięknych pływaków, które zrobił Mietek Krysta, ale to już raczej na jesień. Jeszcze dodam, że ma działającą rurkę pitota, model czasem przekracza 100km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
9 godzin temu, Bartek Piękoś napisał:

Przy tej wadze powinien latać bardzo makietowo.

Imponujący model i piękny samolot :)

 

Zwróciło moją uwagę, że Przemka mniejszy model ma śmigła 13x8, a u ciebie są 11x7.

Nie myślałeś o większych?

 

Tak wygląda porównanie z oryginałem:

 

P1010459_1.JPG

 

Masz Bartek dobre oko.:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paulusr napisał:

Super! A Otter to konstrukcja Jakimiuka.

 

 

Owszem, opracował projekt wstępny  De Havilland DHC-3 ”Otter” i nie tylko!

Poczytajmy:

http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1436/126/Jakimiuk-Wsiewolod-Jan2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsiewołod_Jakimiuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Depesz napisał:

Filip, zdradź kto Ci wycinał tą długą czerwoną wstęgę na kadłub. Jest to przede mną i nie wiem jak się do tego zabrać.

 

Kształt wstęgi wyciąłem z papieru, wydrukowałem zdjęcie samolotu i tak zaopatrzony udałem się do firmy zajmującej się reklamami. Tam zajęli się resztą. Efekt jest bardzo fajny.

 

 

23 godziny temu, Bartek Piękoś napisał:

Przy tej wadze powinien latać bardzo makietowo.

Imponujący model i piękny samolot :)

 

Zwróciło moją uwagę, że Przemka mniejszy model ma śmigła 13x8, a u ciebie są 11x7.

Nie myślałeś o większych?

 

Silniki, które mam do tego modelu nie zniosły by większego  obciążenia a poza tym ciąg, jaki daje tak skonfigurowany napęd jest aż nadto wystarczający o czym przekonałem się dzisiaj przy oblocie.

 

Pozdrawiam Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filips1 napisał:

Kształt wstęgi wyciąłem z papieru, wydrukowałem zdjęcie samolotu i tak zaopatrzony udałem się do firmy zajmującej się reklamami. Tam zajęli się resztą. Efekt jest bardzo fajny.

To może byś mi plik podesłał? Gratuluje oblotu. Film być musi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto filmik z jednego z dzisiejszych lotów.

W dniu 11.11.2021 o 22:15, Depesz napisał:

To może byś mi plik podesłał? Gratuluje oblotu. Film być musi ?

 

Przemku pliku nie posiadam, bo z firmy odebrałem tylko gotowe wycięte paski z napisem z czerwonej folii samoprzylepnej.

Pozdrawiam Filip

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.