Skocz do zawartości

Zakupy na AliExpress droższe o VAT


dariuszj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedl dzisiaj silnik Racerstar  kupiony na BG 30.06 - ale wyslany 01.07 - czyli po wejsciu przepisow. Przy odbiorze na poczcie doliczona oplata 12.50zl - ale co wchodzi w sklad tejze oplaty nie dowiedzialem sie. Deklaracja na przesylce 4.60 USD... Pewnie to oplata stala za przedstawienie do odprawy.
Czesci do drukarki kupione na Ali 25.06 - przyszly paczkomatem bez zajakniecia.
Możliwe że doliczają jak jest przesyłka np. z Niemiec i gdzie w przesyłce w Ali nie ma porozumienia z pocztą polska

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oplatami za obsluge celna przesylek to ciekawa sprawa. U nas spedytorzy tez sobie takowa oplate doliczaja. Z jednej strony to zrozumiale, bo dlaczego mieliby wykonywac wiecej pracy bez dodatkowego wynagrodzenia, ale z drugiej strony licza sobie za te obsluge nieprzyzwoicie duzo. Do niedawna DHL nie naliczala owej oplaty, ale teraz tez to robia, choc zadaja nieco mniej od innych. Na niemieckiej stronie DHL istnieje formularz pozwalajacy na zlozenie rezygnacji z odprawy celnej, wowczas odpada owa oplata, ale przesylki trzeba odbierac samemu z urzedu celnego. Byc moze w Polsce DHL robi podobnie. Co sie bardziej oplaca, kazdy musi osadzic samodzielnie. Nie wiem, czy inni spedytorzy, jak FedEx, czy UPS oferuja podobna opcje.

 

W sumie wprowadzenie mozliwosci obslugi celnej przesylki przez spedytorow nie wyniklo z ich tesknoty do zwiekszenia zakresu wlasnych obowiazkow, lecz zostalo im narzucone przez legislatywe, co jest, moim zdaniem, sporym swinstwem skierowanym w strone podatnika. A to dlatego, ze odprawe celna powinny dokonywac jedynie urzedy celne, ktore sa przeciez finansowane ze skarbu panstwa, czyli pieniedzmi podatnika. Legislatywa odebrala wiec urzedom celnym spora czesc i tak juz oplacanych przez podatnika obowiazkow oraz przewalkowala je bezczelnie na spedytorow. A ci ostatni nie chca tego robic za darmo, wiec kasuja dodatkowe oplaty. Od kogo kasuja? Ano od podatnika. A podatnik, jakby sie nie obrocil, jest dojony z dwoch stron, gdyz z jednej strony oplaca urzad celny poprzez pobierane przez panstwo podatki, z drugiej strony musi uiszczac dodatkowe oplaty prezentowane na rachunku spedytora. A jakby sie tak jeszcze dokladniej przyjrzec, pewna czesc pobieranych przez spedytorow oplat za obsluge celna przesylek takze wedruje w formie podatku do skarbu panstwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako, że od czasu do czasu tam kupuję, to dostałem ciekawą ofertę która wpisuje się w dyskusję o należnościach celnych za zakupy w Chinach..

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000966948436.html?ug_edm_item_id=4000966948436&edm_click_module=item_detail&tracelog=rowan&rowan_id1=aeug_edm_19368_1_en_US_2021-08-24&rowan_msg_id=1077biz_pay_after_purchase:0:0_2696518$41ea1f50a33640e09d1bdd1ef8eb6601&ck=in_edm_other

W dniu 22.07.2021 o 07:39, mr.jaro napisał:

W sumie wprowadzenie mozliwosci obslugi celnej przesylki przez spedytorow

A nie chodzi tu czasem o reprezentację klienta przed urzędem celnym (podpisywałem kiedyś FedExowi takie upoważnienie przy sprowadzaniu pewnych, oclonych przez nich w UC, narzędzi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RomanJ4 napisał:

A nie chodzi tu czasem o reprezentację klienta przed urzędem celnym (podpisywałem kiedyś FedExowi takie upoważnienie przy sprowadzaniu pewnych, oclonych przez nich w UC, narzędzi)?

 

Dokladnie o to chodzi, jakby tego nie nazwac. A spedytor liczy sobie za to dodatkowe oplaty, co jest zrozumiale, bo dlaczego mieliby wykonywac dodatkowa prace za nic? A oplaty owe nie sa (przynajmniej u nas) takie niskie. W rezultacie kazdy musi we wlasnym zakresi osadzic, jaka mozliwosc i z jakich wzgledow jest dla niego bardziej korzystna. Ja "mam" urzad celny dokladnie po drodze do biura, wiec zadnego problemu nie stanowi tam zajechac i dokonac formalnosci celnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejna informacja o cłach przy zakupie w BG

Cytat

"Informacje o podatku VAT w Unii Europejskiej:

Towary zakupione w Banggood i dostarczone do miejsca docelowego znajdującego się w Unii Europejskiej (UE), podatek VAT i cła (jeśli dotyczy) zostały uwzględnione w ich cenach sprzedaży i nie musisz płacić dodatkowego podatku. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych kosztów, skontaktuj się z organami podatkowymi i celnymi w swoim kraju."

 

https://pl.banggood.com/HGLRC-Zeus5-AIO-1-2S-F411-Flight-Controller-5A-BL_S-4in1-ESC-with-WiFi-Function-for-FPV-Racing-RC-Drone-p-1802359.html?utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_organic&gmcCountry=PL&utm_content=minha&utm_campaign=minha-plg-pl-pc&currency=PLN&cur_warehouse=CN&createTmp=1&utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_bgcs&utm_content=sxxx&utm_campaign=ssc-plg-all-0103&ad_id=409255860381&gclid=CjwKCAjwp_GJBhBmEiwALWBQk-QjI4QeqvwL2H__av6PLltjSELLiW-W5TcHx9FZfCiCscXfmuhEJhoCo5AQAvD_BwE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.