Skocz do zawartości

Zakupy na AliExpress droższe o VAT


dariuszj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, oki188 napisał:

Nawet 100% VAT

VAT jest wyliczony  prawidłowo

VAT wylicza sie od podstawy  powiększonej o koszty transportu, czyli (1,49 + 4,97) x 23 %  =1,4858 ~ 1,49 PLN

więc nie sciemniaj że VAT  100% 

czyli  informacja z d*** lub JPP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki i tak znajdą sposób by sprzedawać tak jak do tej pory było .

Bo i tak zdają,  sobie sprawę ze stracą połowę klientów .

Towary  a zwłaszcza, te modelarskie nie są jakościowo rewelacyjne , i to ich zmusi do kombinowania .

A trochę, modelarzy się i tak zaopatruje u nich .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, d9Jacek napisał:

VAT jest wyliczony  prawidłowo

VAT wylicza sie od podstawy  powiększonej o koszty transportu, czyli (1,49 + 4,97) x 23 %  =1,4858 ~ 1,49 PLN

więc nie sciemniaj że VAT  100% 

czyli  informacja z d*** lub JPP?

 

O patrz nie pomyślałem aby tak to przeliczyć dzięki za sprostowanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajmy, bez nich obecny rynek dóbr konsumpcyjnych w Europie by się załamał,( bez zmiany modelu gospodarczego) lub większość rzeczy byłaby poza zasięgiem nawet dla srednio zarabiających. Dotyczy to praktycznie większości przedmiotów które są na rynku. 

Jak widać powyżej tylko niektórzy potrafią proste rachunki wyliczyć :).

nie demonizujmy. 

Dlatego też coś dzisiaj  zamówiłem na Ali ... z podatkiem, ciekawi mnie bardziej na co te podatki nasz kraj przeznaczy ? Oby nie na koperty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d9Jacek napisał:

a powyżej to juz nie dolicza ?

 

Powyżej 150 EUR nie dolicza. Chodzi o to, żeby skubać biedaków, a "grube ryby" zostawić w spokoju ;)

Teoretycznie można próbować robić zakupy powyżej 150 EUR i jest szansa, że ominie się VAT tak jak do tej pory. W praktyce chyba jednak coraz mniejsze na to szanse.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, d9Jacek napisał:

zawsze było odwrotnie, bodajże do kwoty 100 czy 150 $ nie było cla ani VAT-u

 

Teraz właśnie z droższymi rzeczami jest tak jak do tej pory, a pobieranie VAT-u od drobnicy zrzucono na sprzedawców czy platformy pośredniczące jak AE, Amazon, Allegro itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, young napisał:

(..) ciekawi mnie bardziej na co te podatki nasz kraj przeznaczy ? Oby nie na koperty.

 

Niekoniecznie nasz kraj.
Dwa lata temu miałam firmę. Sprowadzałam procesory Xeon z Chin, robiłam delid IHSu i sprzedawałam (w Polsce oraz na rynku UE).
Zakupy na Aliexpress robiłam specjalnie z dostawą DHLu, bo z reguły oni nie przepuszczają w doliczeniu VAT. No a jeśli towar chcę wprowadzić do obrotu to muszę mieć z VATem.

 

Przy jednym z transportów, DHL nie doliczył VATu. Sekwencja wydarzeń była następująca:
01. Zamawiam 10 procesorów na Aliexpress, płacę przelewem z banku (około 800 USD). Dostawa do Warszawy ma się odbyć via DHL.
02. Po kilku dniach towar przyjeżdża do Warszawy i DHL informuje mnie że jest gotowy do odbioru.
03. Wyrażam zdziwienie że DHL nie chce żadnej dopłaty, żadnego VATu.
04. DHL mówi że towar został uznany za nie podlegający cłu.
05. W DHLu warszawskim pokazuję rachunek z Aliexpress i domagałam się doliczenia VATu.
06. DHL warszawski mówi że skoro tak to zatrzymuje towar, ja natomiast mam się zgłosić do niemieckiego urzędu celnego i tam załatwiać temat.
07. Pytam się w warszawskim DHLu dlaczego mam płacić niemcom?! Odpowiadają: bo towar po raz pierwszy znalazł się na terenie UE właśnie w Niemczech.
Kontrargumentowałam że to brednie, ponieważ co prawda samolot międzylądowanie miał w Niemczech, ale ostateczna dostawa towaru zamówionego w Chinach, to była Warszawa/Polska.
08. Polski DHL obstaje że mam się zgłosić do niemieckiego urzędu celnego.
09. Dzwonię do niemieckiego DHL i opisuję sprawę. Niemiecki DHL wyraża zdziwienie i mówi, że temat powinien być załatwiony przez polski DHL bez żadnego odsyłania.
10. Ponownie zgłaszam się do warszawskiego DHLu, streszczam rozmowę z ich siedzibą w Niemczech. Warszawski DHL znów mnie odsyła do niemieckiego urzędu celnego.
11. Zgłaszam się do niemieckiego urzędu celnego i tam odbywa się cała procedura celna, po której niemcy wystawiają fakturę -- doliczyli do ceny zakupy niemiecki VAT. Przelewam kasę niemcom.
12. Odbieram towar z warszawskiego DHLu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kropka napisał:

doliczyli do ceny zakupy niemiecki VAT. Przelewam kasę niemcom.

i zapłaciłaś per saldo o 4% mniej, bo niemiecki VAT to 19% a polski 23 % . dlatego sprowadzając auto z USA  unijną odprawę celną robi się w Bremie czy w Hamburgu  a nie w Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wymysł unii VAT przy imporcie a Chińczycy zaniża fakturę i będzie. Jak importowałem urządzenia to DHL zawsze VAT dodawał chyba wtedy od 50 euro. Ale się poniektórzy martwią co rząd z pieniędzmi zrobi

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu poniżej taka ciekawostka  , której wyliczenia absolulnie nie jestem w stanie rozgryżć...potencjalny zakup w GB

£41.66 each
 
100% buyer satisfaction
Tracked international postage
Limited quantity remaining
 
 
 
 
 
No additional import charges on delivery.
This item will be sent through the Global Shipping Programme and includes international tracking. Learn more- opens in a new window or tab
 
 
Postage:
£10.33 Express delivery to Poland  | See details
 
 
Item location:
Walsall, United Kingdom
 
 
 
 
Posts to:
United Kingdom and many other countries | See details
 
Import charges:
£15.63 (amount confirmed at checkout)  
3 minuty temu, Market napisał:

To ja to jest

a znasz procedury rozliczania i odprowadzania VAT-u ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dariuszj napisał:

Powyżej 150 EUR nie dolicza. Chodzi o to, żeby skubać biedaków, a "grube ryby" zostawić w spokoju

no więc , wiesz ,że dzwonią  ale nie wiesz w którym kościele ?

VAT jest naliczany  zawsze bez względu na wartośc celną towaru , a cło dopiero po przekroczniu  wartości celnej 150 euro

https://pchig.pl/blog/odprawa-celna-od-jakiej-kwoty

3 minuty temu, Market napisał:

 

W PL to tak mniej więcej. Ale z Chin to nie mam pojęcia dlatego pytam.

https://pchig.pl/blog/odprawa-celna-od-jakiej-kwoty

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero link Roberta wyjaśnił jak Chińczycy odprowadzają VAT:

Unia Europejska skonstruowała mechanizm pozwalający sklepom internetowym i platformom sprzedaży pobierać podatek VAT od towarów pochodzących z krajów trzecich w chwili zakupu (tzw. IOSS – Import One Stop Shop, czyli punkt kompleksowej obsługi importu).

IOSS pozwala na złożenie deklaracji w jednym punkcie kompleksowej obsługi VAT i dokonanie pojedynczej płatności należnego podatku VAT z tytułu tych wszystkich sprzedaży towarów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.