Skocz do zawartości

Zakupy na AliExpress droższe o VAT


dariuszj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marek coś masz chyba kiepski dzień i szukasz zaczepki.

Powiem Ci więcej. Ten cały system zbierania Vatu i automatycznego clenia przesyłek jest również zbudowany z dedykowanej dotacji od państwa. Więc  do poczty idzie dość spory strumień pieniędzy.

Mówisz, że powinienem płacić więcej za przesyłkę? Poczytaj może najpierw jak poczty różnych krajów rozliczają między sobą koszty przesyłek i dlaczego Chiny, Vietnam i inne biedne kraje płacą mniej a bogadsze więcej. Dlaczego Polska płaci mniej niż USA za przesyłki między tymi krajami. Dlatego przesyłki z Chin są takie atrakcyjne.

Nadal nie rozumiesz co pisałem wcześniej. Ja nie mam nic przeciwko pobieraniu opłat za pracę jaką poczta miała by wykonywać obrabiając przesyłkę przesyłając do UC w moim imieniu jak kupuję coś tam gdzie nie pobierają od razu VATu.

Nie podoba mi się, że pobiera opłatę gdy nic nie robi.

Właśnie mi idzie kilka drobnych przesyłek z Ali, vat opłacony przy zakupie. Zobaczymy jak ta obsługa poczty będzie wyglądać i za co skasuje 8,50zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt pozostaje faktem ,że na eBay częśc aukcji ma już adnotację   + 23%VAT

 

edit:

ale,ale...pewne opłaty  w wysokości 23% VAT  pobierane sa  przez eBay  prawem kaduka czy bandyty, aukcje  ksiązek na eBayu zakupionych z Polski powinny mieć stawkę VAT-u 5% a nie 23 !!!!!!!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Marek coś masz chyba kiepski dzień i szukasz zaczepki.


Nie szukam zaczepki i dzień jak co dzień ale zawsze mnie wręcz śmieszy argument z moich podatków które są kropla w wydatkach państwa a nadawana jest im waga jakby od nich zależało przeżycie kraju.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek_Spy napisał:

z moich podatków które są kropla w wydatkach państwa

Marek, a skąd państwo ma pieniądze? Z bankomatu? Proszę Cię nie pisz takich rzeczy. Wszystko na co państwo wydaje to albo to co zabrało nam w podatkach, dostało od unii, albo co pożyczyło od banków międzynarodowych. Innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o podatkach od przedsiębiorstw a skąd ma unia pieniądze ? Nie chce mi się dyskutować na temat budżetu państwa a dane są dostępne bo zaraz mi napiszesz że cię państwo okrada i jest rozdawnictwo.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma, kiedy sa. Tyle ze nie tam, gdzie szukacie.

https://www.ebay.de/b/Storklappen-in-Sonstige-Rc-Modellbau-Teile-Zubehor/182213/bn_7005099352

U nas trzeba szukac pod halsem "Störklappen".

U niemieckich handlarzy tez sa.

Ale faktem jest, ze samodzielnie wykonac tez nie jest trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zadałem sobie troszke  trudu i....

Price:
£72.46
 
Tracked international postage
Last one available
18 watchers
 
 
 
 
 
No additional import charges on delivery.
This item will be sent through the Global Shipping Programme and includes international tracking. Learn more- opens in a new window or tab
 
 
Postage:
£10.62 Express delivery to Poland  | See details
 
 
Item location:
Edinburgh, Edinburgh (City of), United Kingdom
 
 
 
 
Posts to:
United Kingdom and many other countries | See details
 
Import charges:
£24.20 (amount confirmed at checkout)
 
VAT 23 % należny to ( 72,46  Ł + 10,62 Ł ) = 19,11 Ł
VAT wyliczony  24,20 Ł
róznica 5,09 Ł  to opłata manipulacyjna eBaya
 
pozostawiam bez komentarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mr.jaro napisał:

Jak nie ma, kiedy sa. Tyle ze nie tam, gdzie szukacie.

https://www.ebay.de/b/Storklappen-in-Sonstige-Rc-Modellbau-Teile-Zubehor/182213/bn_7005099352

U nas trzeba szukac pod halsem "Störklappen".

U niemieckich handlarzy tez sa.

Ale faktem jest, ze samodzielnie wykonac tez nie jest trudno.

 

Dzięki za odpowiedz , szukać to ja potrafię i to bardzo .

Ale jednostkowa, ilość mnie nie interesuje, potrzeba co najmniej 20kompletów hamulców lewa i prawa strona 

Dł 250mm zwykłe aluminiowe bez serwa manualne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur Lis napisał:

 

Dzięki za odpowiedz , szukać to ja potrafię i to bardzo .

Ale jednostkowa, ilość mnie nie interesuje, potrzeba co najmniej 20kompletów hamulców lewa i prawa strona 

Dł 250mm zwykłe aluminiowe bez serwa manualne .

 

Totez ja nie twierdzilem, ze szukac nie potrafisz, a jedynie, ze robisz to w niewlasciwym miejscu. Roznica drobna, ale istotna, jak widac. ?

Tych hamulcow jest u nas (czyli w Niemczech) sporo i zwykle sprzedawane sa zawsze w parach na prawa i lewa strone. Istnieja dwie wersje - symetryczna i asymetryczna. Symetryczna posiada dwa identyczne hamulce, tylko jeden z nich trzeba odwrocic dolem do gory i to wszystko. Na jego wydajnosc nie ma to najmniejszego wplywu.

Wpisz do wyszukiwarki haslo "Störklappen 250mm" albo "Landeklappen 250mm" i znajdziesz. Niekoniecznie w eBay (to byl tylko pierwszy z brzegu przyklad). Wielu handlarzy je sprzedaje.

 

https://www.hoelleinshop.com/Zubehoer/Stoerklappen-Schleppkupplung-Stuetzraeder/Stoerklappen-250mm-lang-Einbauhoehe-16mm-Aeronaut-732944.htm?shop=hoellein&SessionId=&a=article&ProdNr=AN732944&t=49303&c=25414&p=25414

 

https://modellbau-peters.de/zubehor/storklappen/stoerklappe-250mm-doppelstoeckig-einbauhoehe-ca-16-mm.html

 

Produkowane sa przez Firme Aeronaut, wiec jesli jestes handlarzem badz producentem zestawow modeli i potrzebujesz wiekszej ilosci, dogadaj sie bezposrednio z firma Aeronaut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Artur Lis napisał:

zakupu na powyżej 800 - 900zł.

zgodnie z obowiązującymi przepisami i VAT i cło

VAT może naliczyć sprzedająca firma

edit,

kupiłem pompę w Hongkongu, przyszła na Łączyny, n ie zapłaciłem ani VAT-u ani cła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, d9Jacek napisał:

kupiłem pompę w Hongkongu, przyszła na Łączyny, n ie zapłaciłem ani VAT-u ani cła

 

Zobaczyli nazwisko adresata, pomysleli sobie "w porzadku facet" i nie naliczyli. ?

 

Teraz powaznie. Wszystkich przesylek mimo najszczerszych checi zapewne nie sa w stanie skontrolowac, wiec zdarza sie, ze jakas przemknie bez cla i podatku. U nas tez sie to sporadycznie zdarza.

 

Nie wiem, jak w Polsce, ale u nas za zabawki jest bodajze nieco nizsza taryfa. Nikogo nie chce posadzac, jednak na wszelki wypadek dopisze, ze deklaracja innego towaru jako zabawki celem uzyskania nizszych oplat celno-podatkowych bylaby stosunkowo krotkowzrocznym dzialaniem. U nas urzad celny ma w zwyczaju zagladac do przesylek, wiec wowczas od razu widac, czy "zabawka" to zabawka, czy moze jaki mechanizm, narzedzie, albo jeszcze co innego. A wowczas szacuja wartosc zwykle na niekorzysc odbiorcy i naliczaja od niej nalezne oplaty.

 

Kiedys chinscy handlarze sami z siebie mieli glupi zwyczaj deklarowania artykulow modelarskich jako "gift", stawiajac tym samym adresatow w niemilej sytuacji podczas odbioru przesylek w urzedzie celnym. Teraz juz chyba tak nie robia. Zapewne do Chin dotarla juz stara, ludowa prawda mowiaca, ze nieuniknione sa jedynie smierc i podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marek_Spy napisał:

unia sobie ustaliła wspólną politykę to niestety.......

NIESTETY albo stety to tkwi w tym ,że są  różne stawki VAT-u w róznych krajach Uni. I niestety część bandyckich  geszefciarzy mających swoje siedziby w Unii ( eBay) dolicza  do kupionych rzeczy stawki VAT wzięte z księżyca. Stawka VAT w Polsce  na ksiązki to 7%  , eBay dowala 23 %..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl dzisiaj silnik Racerstar  kupiony na BG 30.06 - ale wyslany 01.07 - czyli po wejsciu przepisow. Przy odbiorze na poczcie doliczona oplata 12.50zl - ale co wchodzi w sklad tejze oplaty nie dowiedzialem sie. Deklaracja na przesylce 4.60 USD... Pewnie to oplata stala za przedstawienie do odprawy.

Czesci do drukarki kupione na Ali 25.06 - przyszly paczkomatem bez zajakniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie doszło kilka pierdułek z Aliexpress. VAT doliczony przy kupowaniu. Przesyłki były od różnych sprzedawców. Po wejściu do Polski poczekały na siebie tydzień i zostały spakowane w zbiorcze opakowanie. 

Wspomnianej opłaty 8,50 dla poczty nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.