Skocz do zawartości

Instalacja dymu w modelu


darod07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie była specjalnie przygotowana, gięta na zimno, promień gięcia taki że nie wystąpiło spłaszczenie. W pierwszej chwili myślałem o wsunięciu w nią linki stalowej moczonej w mydlinach jednak nie znalazłem tak cienkiej linki więc zaryzykowałem gięcie. Jakoś poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję dym chcę owinąć kolektor wydechu średnicy 25 mm dlatego zapytałem tylko zastanawiam się czy  to nie za mała średnica rurki , silnik mam bokser 100 ccm  płyn puszczę w jeden tłumik ciekawi mnie czy nie będzie za mały wydatek ,rurkę już mam i chyba trzeba zrobić próbę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, motfil napisał:

Też planuję dym chcę owinąć kolektor wydechu średnicy 25 mm dlatego zapytałem tylko zastanawiam się czy  to nie za mała średnica rurki , silnik mam bokser 100 ccm  płyn puszczę w jeden tłumik ciekawi mnie czy nie będzie za mały wydatek ,rurkę już mam i chyba trzeba zrobić próbę .

 

Ja nawijałem bezpośrednio na rurę wydechu o podobnej średnicy i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe by też było zastosowanie rurki miedzianej ( kapilarnej )stosowanej  w urządzeniach chłodniczych , można je kupić w różnych rozmiarach (przekrojach )jest bardzo plastyczna i chyba jeszcze lepiej będzie przewodzić ciepło.

IMG_20220316_081531.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.